Bouřlivé výšiny

Búrlivé výšiny

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 1992, 105 min

• Elyssea

Obrovské zklamání. Ralph prostě nemůže vytrhnout tenhle monstrózní průšvih. Nohy mu podráží otravná a ošklivá Juliette (nikdy mi nepřišla krásná, přesto se mi v Čokoládě celkem líbila, ale tady byla vyloženě na facku - a opravdu to nebylo jen rolí Kateřiny, která je příšerná i v předloze a zůstává mi záhadou co na takové ženě milovali hned dva chlapi) v dvojroli a hrozně zkratkovitý a nenavazující příběh. Knížku jsem četla dvakrát a dobře jsem udělala. Kdybych neznala souvislosti, nejspíš bych půlku filmu ani nepochopila a ptala bych se, kdo je sakra tahle postava a kde se tam vzala? A jak to, že je zase pryč? Líbil se mi i Jeremy Northam - za pánské osazenstvo uděluji ony dvě hvězdičky. Zbytek byl prostě špatný. P.S: Tak děsivý český dabing doufejme zase dlouho neuslyším.(4.5.2011)

"Jedno mějte na paměti, v žádný okamžik tohoto přiběhu se neusmívejte." - řekla slečna Emily. To není ani tak těžké, v jednom z nejromantičtějších příběhů o lásce a nenávisti až za hrob toho moc k smíchu není. A příběhu je tady učiněno zadost. I obsazení je výtečné, i když tak krásný asi Heathcliff jako v podání Ralpha Fiennese být nemohl. Možná trocha překotnosti ve vyprávění tady byla - stěsnat celou historii v průběhu spousty let do 105 minut nebylo lehké, ale v podstatě se to povedlo výborně. A radím vám, přečtěte si tu knihu.(4.5.2011)

• blackJag

Na tohle jsem se fakt těšil a na semináři britských filmů v UH se mi konečně poštěstilo vidět to v kině... Jsem ale zklamán. Démoničnost Fiennese? "Tajemné" drmolení a mastné vlasy! Vůbec, celý film mi přišlo, že to není z roku 92, ale 72. Mezi zásadními událostmi uběhne v ději 18 let a světe div se, Heatcliff vypadá furt stejně. A jak to vlastně bylo s tím děckem, co vychoval po smrti Catherinina bratra? Vypadalo to, že je to cikán po Heatcliffovi, ale ten přece s manželkou bratra Catherin neměl nic společného... Navrch v některých "vypjatých" pasážích neúměrně předimenzovaná hudba, až nepříjemně. Hudba: Ryuichi Sakamoto. 45%(2.12.2007)

No to teda čumím, že se mi příběh o tragické lásce tak líbil. Většinou mě iritují, ale to je spíš případ těch namašlených romantických cajdáků. Z této verze slavné knižní adaptace se mi dostalo hlubokého zářezu do srdce - půvabná J.Binoche, uhrančivý R.Fiennes, melancholicky fotogenické prostředí, geniální srdcervoucí hudba R.Sakamota, bravo.(14.10.2012)

• jane1106

Nemám v zásadě nic proti příběhům o lásce až za hrob, ale Větrná hůrka si mě ani druhou zhlédnutou adaptací nezískala. Její hrdiny stále nechápu, nedokážu s nimi cítit a Heathcliff mi pořád stejně připadá jako opovrženíhodný, zlý bastard. O jakémkoli soucitu s ním nemůže být v mém případě vůbec řeč. Tato verze je navíc dost zdlouhavá (navzdory tomu, že děj románu bere docela zkratkou) a ke konci už jsem se hodně nudila. Zlatá Jane Eyre - minimum postav, přímočarý, ale poměrně pravděpodobný a uvěřitelný, byť romantický příběh. Sestry Brontëovy byly minimálně v tvůrčí sféře hodně rozdílné. Uvidím, jak se k dílu Emily budu stavět až dočtu román, ale pochybuji, že ve mě vyvolá nějaké výraznější sympatie.(16.2.2012)

• - Ralph Fiennes trval na dodržaní scény z knihy, v ktorej si Heathcliff bije hlavu o strom. Urobil to tak presvedčivo, až mu začala tiecť krv. (jofffo1)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Emily Brontëové. (R´Hell)

• - Na začátku a na konci filmu je možné spatřit zpěvačku Sinéad O'Connor coby vypravěčku příběhu (Emily Brontë). (Arkenstone)