Bouřlivé výšiny

• slovenský

Búrlivé výšiny

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 1992, 105 min

Tak to byla depresivní a stejně rozporuplná jízda jako v knize. Nejvíce mě na tomto příběhu vždy překvapuje rozhodnutí Katky. Její zvolení si Edgara vystřelí totiž takový šíp, který postupně protíná srdce všech, ať už aktérů nebo jen přihlížejících. Poetický a smutný film, který vás vtáhne do temné a bouřlivé historie jedné ztracené generace.(3.5.2011)

• tron

„Bodaj by už bol koniec,“ hovorí v istej scéne postava. A hovorím to veru aj ja. Čítal som knihu a videl som túto verziu a môžem s čistým svedomím skonštatovať jedno. Príšerný príbeh. Proste príšrený. Ale ozaj. Nesympatické postavy, ulepené, patetické dialógy, nepochopiteľné, nelogické správanie postáv, smiešny, nedôveryhodný dej o láske a v tomto prípade i hororové herecké výkony. Neviem, či bola otrasnejšia Juliette Binoche alebo Ralph Fiennes (ich neskoršie stretnutie v ANGLICKOM PACIENTOVI bolo neporovnateľne lepšie). Obaja boli takí hrozní, že som takmer plakal od bezmocnosti. Snímke jemne pomohla pôsobivá výprava (to prostredie je ozaj fenomenálne, to treba uznať aj knihe), ale rozhodne som čakal stokrát viac hmlistých ponurých interiérov a burácajúcich horských bystrín.(28.5.2011)

Nebýt skvělé hudby a dokonalého výkonu Ralpha Fiennese, tak jdu ještě níž. Právě kvůli těmto věcem jsem uvažoval i o 70 %, ale ke konci toho přece jen bylo na mě "trochu" moc (kdo je čí bratranec sestřenice a z které strany, všechna ta neopětovaná láska). Knížku jsem nečetl, ale tipuju, že to bude pořádný slaďák, takže ji asi vynechám. A abych nezapomněl, Juliette byla kouzelná a i ona podala skvělý výkon, ale Ralph… ten (alespoň v tomto filmu) dokáže strhnout všechnu pozornost na sebe a stačí mu k tomu jenom jeden pohled. Možná, že někdy tomuto filmu dám šanci i v originále (ano, viděl jsem to s ucházejícím dabingem) uvidíme, jestli potom nezměním své hodnocení. Zatím tu nechám 60 %.(13.10.2011)

"Jedno mějte na paměti, v žádný okamžik tohoto přiběhu se neusmívejte." - řekla slečna Emily. To není ani tak těžké, v jednom z nejromantičtějších příběhů o lásce a nenávisti až za hrob toho moc k smíchu není. A příběhu je tady učiněno zadost. I obsazení je výtečné, i když tak krásný asi Heathcliff jako v podání Ralpha Fiennese být nemohl. Možná trocha překotnosti ve vyprávění tady byla - stěsnat celou historii v průběhu spousty let do 105 minut nebylo lehké, ale v podstatě se to povedlo výborně. A radím vám, přečtěte si tu knihu.(4.5.2011)

Knihu hltám při každé příležitosti, film adoruju už od nějakých 15-ti let. Teď jsem ho viděla po dlouhatááánské době a překvapivě jsem na něm našla vady. Prostě a jednoduše - film se dřží předlohy jako klíště, jen nasazuje místo dvou vypravěčů jednu ("autorku"), ale ve výsledku působí skoky v čase zkratkovitě a schematicky, pro diváka neznalého předlohy musí být navíc složité orientovat se ve spletitých příbuzenských vztazích. Co však bude tento počin dělat vždy nadstandardním, jest perfektní atmosféra větrných blat a báječná hudba. No a samozřejmě černovlasý kruťas Heatcliff v podání Ralpha Fienesse. 80%(11.1.2003)

• - Na začátku a na konci filmu je možné spatřit zpěvačku Sinéad O'Connor coby vypravěčku příběhu (Emily Brontë). (Arkenstone)

• - Ralph Fiennes trval na dodržaní scény z knihy, v ktorej si Heathcliff bije hlavu o strom. Urobil to tak presvedčivo, až mu začala tiecť krv. (jofffo1)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Emily Brontëové. (R´Hell)