Annika pracuje jako pokladní v supermarketu. Sní o perfektní ploutvi mořské panny, která by vnesla trochu lesku do její chaotické každodennosti: otec se k ní opět nastěhoval, kamarádka Karo u ní odkládá své děti a Anničin potenciální přítel nechce odejít z jejího bytu, protože nemá kam. V supermarketu se navíc zavádějí úsporná opatření a ezoterická vedoucí pobočky hledá záminky k propouštění. O to však nejde: Annika potřebuje ploutev, která stojí 2 458 eur. Celovečerní debut Franzisky Pflaum převrací mýtus o mořské panně. Film vypráví o ženě, která si uvědomí, že nemá smysl věčně snít a čekat na vysvobození, a konečně bere svůj život do vlastních rukou. (Das Filmfest)

Detektiv-2

Tak tohle byla potrhlá jízda od začátku do konce. Velmi dobře se bavilo celé kino, ale člověk se musí připravit na mírně specifický druh německého humoru a výstřední postavy. Hlavní postavu Anniku a její vedoucí v marketu jsem si zcela oblíbil. Film přes velkou dávku barevného, černého i ezo humoru nastavuje trefné zrcadlo dnešní době a lidem, kteří nejsou zrovna příkladem společnosti. Doporučuji. ()