Reklama

Reklama

Saw X

  • USA Saw 10 (pracovní název) (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

John Kramer (Tobin Bell) je zpět. Dosud nejznepokojivější díl série Saw zkoumá nevyřčenou kapitolu Jigsawovy nejosobnější hry. Děj se odehrává mezi událostmi Saw I a II, kdy nemocný a zoufalý John cestuje do Mexika na riskantní a experimentální lékařský zákrok v naději na zázračný lék na rakovinu - jen aby zjistil, že celá operace je podvod s cílem podvést ty nejzranitelnější. Vyzbrojen nově nalezeným cílem se nechvalně proslulý sériový vrah vrací ke své práci a pomocí vychytralých, vyšinutých a důmyslných pastí obrací karty proti podvodníkům svým typickým niterným způsobem. (Vertical Ent.)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (13)

Knowho 

všechny recenze uživatele

Chcete vyjebat s Johnem Kramerem? Tak nasrat! Starej Kramy vyjebe nakonec s váma! Jo, Tobin Bell se po delší době (a jednom neúspěšném rebootu (?) ) jako fuckin Jigsaw a je skvělej. Tenhle film jenom víc dokazuje jak je Jigsaw důležitý pro tuhle sérii. Taky mi tady došlo, že John je vlastně víc anti-hrdina než záporák. Musím se přiznat že Amanda mě tady nijak nesrala, což je upřímně fakt zázrak. Gore je tady fakt super a pasti stylu ,,Hannibal" a ,,Freddy Krueger" jsou topky. Ale i past na začátku byla cool, jen škoda, že to byl takovej fuck up :D A trochu mě mrzí, že tady vlastně není žádný strach o úvodní duo Johna a Amandy, vzhledem k tomu..no, že jsem viděl předchozí díly xD Díkybohu je to mnohem lepší než předlonská Spirála Strachu. 9/10                  SPOILER                                      SPOILER  SPOILER                                                                                Hoffman na konci byl absolutní fucking top a už potřebuju jeho návrat v hlavní dějový lince :D ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že na některé sadistické scény už jsem asi přáíliš starý, ale to filmu vyčítat nemůžu, protože to není jeho problém, ale můj. Jinak se jedná o až nečekaně dobře promyšlenou zápletku a film rozhodně nenudí a příjemně odsejpá. To že budu dávat čtyři jsem ani nečekal, ale je to tak, kéž by všechny filmy co jdou do kina měli v sobě takovej drajv jako Saw X. ()

Reklama

Hyperbolic 

všechny recenze uživatele

Po tolika letech se konečně dočkáváme filmu kde je hlavní postavou Jigsaw. Tímto filmem měl být už onen Jigsaw, soft reboot/origin story podobně jako další, které v té době letěly (1, 2,...). Tobin Bell je zde ve formě, dostáváme spoustu hlášek, super dialogů a jeho mrazivé pohledy. Pasti jsou tu jedny z brutánějších, hektolitry krve, amputace, a snahy přežít opravdu přemíra. Šílené kamerové záběry a střihy mi připomínaly originál a to, proč jsem si sérii zamiloval. Finální twist výborný, Jigsaw ve své vlastní pasti také. Camea starých známých to vše nádherné završila. Jeden z nejlepších dílů série. ()

RUSSELL 

všechny recenze uživatele

Sérii Saw mám hodně rád, zejména v první dekádě tohoto století, v době jejího největšího hypu, jsem ji doslova žral. S odstupem času musím říct, že mě to trochu pustilo a mám už radši jiné věci, ale pořád mě to baví, takže se nestydím označit Saw za svou srdcovku. Na desátý přírůstek jsem byl zvědavý, ale hrozil jsem se dvouhodinové stopáže – po zhlédnutí mohu konstatovat, že s délkou filmu nemám žádný problém a v rámci narativu je opodstatněná. Saw X předchozí dění nijak nerozvíjí, naopak se pořádně zaměřuje na Johna Kramera – představuje nám ho do větší hloubky, podrobně rozpitvává jeho psychologický profil a dokonce nám v plné parádě předvede i jeho lidskost a zranitelnost. V první části se děj nikam nežene, dává si na čas, aby vybudoval silné podhoubí pro pozdější dění. Jde samozřejmě o Saw film, takže se to v určitý moment zlomí a je nám v nahuštěném sledu nabídnuto to, co všichni od této série očekáváme a vyžadujeme – a nutno podotknout, že některé pasti jsou extrémně intenzivní, takže po krvi a řezničině lačnící diváci si nepochybně přijdou na své. Jednu konkrétní past, zaměřující se na mozek (vzpomněl jsem si u toho na legendární scénu z Hannibala), bych postavil na úroveň toho nejlepšího, co kdy série vyplodila – několik opravdu extrémně intenzivních minut, které mi slušně pocuchaly nervy. Fanoušci série musí být zákonitě spokojeni, tohle snad ani lépe dopadnout nemohlo. Pokud by mělo jít o poslední díl s Tobinem Bellem, tak jde o vydařenou labutí píseň. BTW: Ze všech deseti kousků skládačky považuji jediné Jigsaw za sranec, což je u takto plodné série zázrak. ()

rollman1 

všechny recenze uživatele

Já jako fanoušek série jsem určitě spokojen. Nejedná o další zbytečný díl, který by se snažil ždímat dolary. Jigsaw je zpět, tentokrát v příběhu jen o něm. Saw X obsahuje všechny oblíbené propriety, které mají fanoušci rádi. Ať už vymazlené pasti, chutné gore, ikonickou loutku na koloběžce a charismatického Tobina Bella. Přidejte si k tomu návrat Amandy, pár překvapení a solidní revenge na odporných lidských bytostech, ačkoliv hodně jednoduchý. Pokud rádi vzpomínáte na první díly, rozhodně vyražte do kina. Má to k nim blíž než poslední dva chabé pokusy. Nečekejte žádnou pecku, spíše po dlouhé době povedený přírůstek do série. Po titulkách zůstaňte ještě v kině, mrk mrk. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (3)

  • Jedná se o první film z této franšízy, který se odehrává v Mexiku. (mikki089)
  • Natáčení probíhalo v Mexico City od konce října 2022 do února 2023. (bianci)

Související novinky

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Tak dobrý filmový rok jako 2022 jsme tu dlouho neměli. “Dokonalé blockbustery” Top Gun: Maverick a Avatar: The Way of Water vrátily do kin davy diváků a náročnější obecenstvo zaplesalo u Elvise,… (více)

Reklama

Reklama