Píše se rok 2139 a lidé se po globální ekologické katastrofě uzavřeli do obrovských měst. Ta jsou sužována nesmírně vysokou kriminalitou, kterou se snaží dostat pod kontrolu ochránci zákona, kteří jsou současně soudci a také katy. V Mega City One patří k nejobávanějším soudce Dredd. Ten pomůže svým dvěma kolegům v boji proti přesile a všechny členy gangu postřílí. Přestože násilí dosáhlo nezvládnutelné síly a věznice jsou přeplněné, odmítá vrchní soudce popravy za drobné přestupky a Dredd se mu musí za postřílený gang zodpovídat. Zatímco Dredd učí na Akademii budoucí soudce zacházet se speciálním vybavením a připravuje je na těžký úděl služby, uteče z vězení vrah Rico a podaří se mu proniknout do Mega City One. Tady už má připravenu supermoderní zbraň Lawgiver, kterou před časem ztratil během nebezpečného akce Dredd. Přestože je zbraň kódovaná na jeho DNA, funguje i v Ricových rukou... (TV Nova)

Viktooorka

Proč jsem si nikdy nevšimla, že má Sly tak modré oči? Že by tak kvalitní kontaktní čočky? Soudce Dredd je podle mě zbytečně podhodnocený film. Stallone v koulervoucím (a to doslova) kostýmu, perfektně tvarující jeho pozadí, v botách na podpatku a helmě ukazující ty jeho pokřivené rty opět ukazuje jaký je tvrďas. Příběh nijak komplikovaný (což snad v akčním světe není snad nikdy?) postavy nijak výrazné (i když Schneider se svými hláškami občas pobavil), záporák mi sympatický opravdu nebyl a ty efekty, klobouk dolů! Béčko, které si mě získalo během několika minut! Soudce Sly je můj zákon zaručené zábavy :o) ()

Djkoma

Velká škoda, že tento comics přišel na svět v nevhodnou dobu. Možná počkat 5-7 let a svět by přijal tuhle vizi budoucnosti s drsným Stallonem úplně jinak a s otevřenou náručí. Soudce Dredd není tak špatný jak se zdá a opravdu překvapí drsností a občasnou krvavostí, na které by se dalo klidně i přidat. Bohužel, prostřední fáze filmu je nudná až moc. ()

POMO

Ja sa na ten film napriek všetkej debilite, ktorá z neho srší, nemôžem ani za mak hnevať. Už samotná Stalloneho smiešna kreácia megahrdinu to všetko odľahčuje natoľko, že to nejde brať ináč ako s veľkou rezervou. A s ňou je JUDGE DREDD bombastický sci-fi akčák s unikátnou výpravou, pefketnou Silvestriho hudbou a veľmi dobrým obsadením. V dvanástich by som ho zbožňoval! :) ()

Gemini

Takže - co má tohle společného s comicsem (kromě reálií, samořejmě, a i tam to poněkud pokulhává, i když z pochopitelných důvodů - k čemu by byl Sly Stallone, kdyby si podobně jako Dredd - kolik že? 15 let? - nesundal helmu:))? A co má znamenat ta hrozně směšná figurka hraná Robem Schneiderem? Opravdu nidz modz, s drobným plus za, proč si to nepřiznat, v pár scénkách neodolatelně superdrsného Soudce, ale tentokrát to ani hudba Alana Silvestriho moc nevylepšuje. ()

Superpero

Stallone je naprosto přesný. Když má na sobě soudcovskou helmu tak slintám blažeností. Proto nevím proč ve většině filmu běhá bez ní když v komiksu... Jinak masky jsou super soudcové vypadaj správně komiksovsky, rodinka kanibalů je taky dobrá. Speciální pochvalu si zaslouží bojovej robot protože ten byl fakt hodně cool, tím víc mě naštval jeho velice nedůstojný konec. Prostě po geniálním začátku se to trochu zhorší ale furt jde o super film a jednu z nejlepších rolí Sylvestera Stallonea vůbec. ()

• Film je založen na komiksu, který poprvé vyšel v komiksové knize "2000 AD". (Chatterer)
  • Kostým, který nosí Soudce Dredd (Sylvester Stallone), navrh známý módní návrhář Giani Versace. (StevenW.)
  • Sylvester Stallone nikdy před tím neslyšel o Soudci Dreddovi. Poprvé až mu byla nabídnuta role. (Chatterer)