Sudca Dredd je filmom, ktorý vznikol v období kedy sa začal komiksový žáner predierať aj do filmu. Iste rok 1995 nebol v ničom prevratný. Do vtedy vznikol Superman, Tri diely Batmana, Punisher. Sudca Dredd je plnohodnotným béčkovým filmom. Má úžasnú výpravu, ktorá v sebe miesi to najlepšie s Blade Runnera, Úteku z New Yorku a myslím si, že sa stal aj jednou z inšpirácií k Piatemu Elementu. Máme tu typického ukecaného a uvreštaného poskoka Roba Schneidera, ktorý sa tu predstavuje v úlohách, ktoré mu sedeli najviac - ešte predtým ako spojil svoje sily so Sandlerom a vybral sa cestou stupídných komédií. Máme tu prehrávajúceho Stalloneho, ktorý hláškuje ako zmyslov zbavený a nebyť tej pútavosti a toho, že sa to neberie príliš vážne, bol by to asi najhorší herecký výkon v celej jeho kariére. Film má skvelé tempo, na svoju dobu veľmi pútavé akčné scény a kopec sympatických postáv, ktoré akoby len zabudli hrať. Jedna z mojich výtiek putuje priamo k hlavnému zloduchovi, ktorý nato, že mal byť opakom Dredda, bol veľmi neprekvapivý. Inak je to jedno z mojich osobných gulity pleasure.(14.11.2012)

Jo, mám rád filmy o křivě obviněném policistovi, který svojí nevinu prokáže tím, že postřílí polovinu kolegů a ještě při tom zničí půlku města :-) Upřímně nechápu, jak se někdo může rozčilovat nad tím, že si Stallone sundá helmu, i když to jde proti komiksu. Každému musí být přece jasné, že zdravě uvažující člověk, který do hlavní role obsadil Slye v době největší slávy, by ho nenechal celý film schovávat obličej. To už mi to mnohem více vadilo u S.W.A.T.u, kde si členové zásahového komanda sundavali helmu v akci, aby byly pořádně vidět hollywoodské ksichtíky... Soudce Dredd je správně brutální béčko, které stojí na poutavě zpracované vizi budoucnosti, na kterou je radost pohledět a když filmu odpustíte nápadné zadní projekce, tak si myslím, že efekty mohou zaujmout i dnešního diváka. Skvělou vizuální stránku doplňuje slušná hudební složka Alana Silvestriho, která se snoubí s přímočarým a jednoduchým dějem, který žene tuhle krvavou mašinérii do napínavého konce. Soudce Dredd je moje ohromné guilty pleasure. 4*(13.6.2008)

• Dan9K

Tohle je přesně ten typ filmů, který znevažuje žánr science fiction. Je to přesně ten typ filmů, který často vysílají komerční televize po hlavním taháku večera - na dobrou noc a jsou to ty filmy, na které se jakože na zkoušku podívají moji (naši) prarodičové, aby pak zasvěceně mohli prohlásit, že žánr sci-fi je na nic. Já měl beze srandy ale docela vysoká očekávání. Demolition Man je můj nejoblíbenější Stallonův film a "Soudce Dredd" vypadal na obdobnou látku. Překvapí možná i docela povedené triky a slušný Max von Sydow. Bohužel ať už jde o jakékoliv jiné atributy, je to naprostá tragédie - scénář, všichni záporňáci, Rob Schneider, Sylvester Stallone (nikdy mi nebyl tak nesympatický jak tady), i hudba svými nečekanými zvraty a důležitými zesíleními připomínala parodii. A především mi lezl na nervy pravděpodobně od producentů vydaný příkaz splnit co možná největší počet filmových klišé, včetně konce, u kterého jsem si raději přikrýval rukou oči. Tohle se zkrátka nepovedlo...a vůbec nejhorší, co u vás může snímek vyvolat, je pochybování, jestli máte vůbec zasvěcovat čas filmové branži a jeho zástupci, dílu Judge Dredd, se to povedlo.(8.7.2006)

DUNA+TOTAL RECALL Skvelá výprava, skvelá hudba, krásna Diane Lane, obstojný Schneider a nabušený Stallone... No, mám pre to fakt slabosť. Dokonca mám pocit, že postavy boli dobre napísané, len na plátne to nevypálilo najlepšie. Príbeh je pozliepaný z viacerych známych knižných SF motívov a keby tam bol miesto Slyho menej namakaný herec, vyznelo by to možno poctivejšie, ale to by sme prišli o tú Dreddovu drsnosť, pri ktorej sa aj šmirgelpapier musí červenať. Prechody medzi akciou a drámou sú trochu brutálne, ale rozhodne to nestojí v ceste pravej "svalnatej" zábave...(20.6.2006)

Vůbec ne špatný film, ačkoliv s komiksovou předlohou toho pohříchu moc společného nemá. Dredd v podání Stallona prostě není ten nemilosrdnej terminátor, kterej ani nechápe pojem city, natož aby mohl nějaké cítit. Ale jak řikám, když se od tohohle člověk oprostí, dá se na to v pohodě dívat a ani nevadí, že vizuální stránka vykrádá Blade Runnera. Blbý je, že za první nadupanou polovinou ta druhá značně ztrácí, takže je výsledkem jen průměrný film, kdy jsem se ke konci dokonce lehce nudil.(17.11.2004)

• - Režisér Danny Cannon zažíval během filmování neustálé rozepře se Sylvestrem Stallonem. Po dokončení filmu prohlásil, že konec filmu se naprosto liší od scénáře, a to kvůli Stalloneho požadavkům a zásahům do režie. (Chatterer)

• - Film je založen na komiksu, který poprvé vyšel v komiksové knize "2000 AD". (Chatterer)

• - Soudce Dredd není prvním snímkem, na němž Sylvester Stallone spolupracoval s Armandem Assantem. Tato dvojice se setkala již během natáčení dramatu Cesta k ráji (1978), který Stallone sám režíroval. První spoluprací snímek nebyl ani pro dvojici Sylvester Stallone a Rob Schneider. Oba se sešli při filmování snímku Demolition Man (1993). (Jizni Tlapa)