Rozbitá

• Tchaj-wan Shards of Her (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní
Tchaj-wan, 2022, 7 h 1 min (Minutáž: 45–51 min)

Epizody(9)

Úspěšná personalistka se probere z kómatu a ocitne se v alternativní realitě, kde musí znovu prožít bolestné trauma z dětství. (Netflix)

Vavča

Tiffany Hsu je mladá úspěšná žena Lin Chen-Si, která by ráda zapomněla na svoji traumatickou minulost, rodinu a soustředila se pouze na kariéru. Jenže osud jí nepřeje, po autonehodě se ocitá bez paměti znovu ve svém domově a pátrá po tom, jaké vztahy s rodinou měla, zda jí mají kamarádky doopravdy rády, atd. Nečeká ji nic snadného, protože nic ve vztazích není, jak se zdá. Když dojde na vzpomínky k minulosti, něco se spustí a naše hrdinka si náhle není jistá, který svět je ten pravý. Vesnická učitelka, nebo bílý límeček? Kam se poděl její přítel? Úžasně udělaný opening, hudba, perfektní práce kamery, barevných filtrů, kameraman má obrovský cit pro mizanscénu, detaily. Tiffany Hsu je výborná jako hlavní hrdinka čelící traumatu a osobnímu zhroucení, zároveň se však pokouší posunout dále. Toby Lee je obrovský sympaťák jako policista Hsiao-Liu, který je sice neohrabaný, neotesaný, a trochu svéráz, ale má svoje kouzlo. Seriál je velmi zajímavě vystavěn a příběh hlavní hrdinky vám nedá spát, ideální série rozsahem i minutáží. ()