poster

Badessa di Castro, La

 • anglický

  Castro's Abbess, The

Drama / Thriller

Itálie, 1973

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • Karlos80
  **

  Volná adaptace stejnojmenného románu (1832) od Stendhal. Historický příběh o životě a zakázané lásce biskupa a abatyše (Matky představené). Jiné zpracování jsem bohužel neviděl a toto si troufám označit jen jako velmi průměrné, realičnost nebyla kdovíjaká, dějová linka i přes viditelné intriky, spíše nudí, chybí větší oživení, nějaký nápad apod. Film spadá do subžánru nunsploitation, ale moc násilí, špinavosti, perverzností a samozřejmě i sexu zde v jeho začátcích ještě nečekejte, velký dík ale patří především Barbaře Bouchet v nejlepších letech, protože nehrát tu ona, tak to dopadne snad ještě hůř, všechny její topless scény tento spíše ospalý film alespoň trochu oživí a mužského diváka patřičně navnadí, je to především její film a fanoušci této známé Euro-Cult děvy by si tento polozapomenutý snímek neměli nechat každopádně ujít. Capponi v u něj v trochu neobvyklé roli stojí rovněž za zmínku. Myslím si že Režisér Crispino natočil daleko lepší a hodnotnější filmy, jako například "L'etrusco uccide ancora" a nakonec co se týče subžánru nunsploitation, tak i tam byly udělány daleko lepší věci. Ale to už nechám na posouzení každého z vás.(22.8.2012)

 • dwi
  **

  Láska za klášterními zdmi nikdy nevěští nic dobrého, zvláště když je obetkána řadou intrik. Milostný vztah mezi abatyší a biskupem je odpočátku odsouzen ke zmaru, neboť středověká inkvizice (s patřičným procentem udavačství) měla oči prostě všude. A. Crispino vysekl tragédii přímo shakespearovských rozměrů. Škoda jen, že ji rozmělnil v třetiřadých hereckých výkonech (čest B. Bouchet), odbytých dialozích a několika grandiózně trapných zvratech. Údajná klasika nunspoitation tím dostává dost na frak.(8.3.2005)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace