Komedianti

The Playboys

Drama / Romantický

USA / Velká Británie / Irsko, 1992, 117 min

Inteligentný film dotýkajúci sa mnohých tém a žánrov. A medzi Aidanom Quinnom a Robin Wright to naozaj pekne iskrí. Jediné, čoho mi bolo ľúto, boli zvieratá, konkrétne jednej sliepky a jedného prasiatka.(27.11.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $4,906,900Tržby Celosvetovo $-(27.1.2010)

Na pozadí celého příběhu stojí nešťastná postava konstábla Brendana Hegartyho, který miluje ženu svého ve hříchu počatého syna. Prudérní atmosféra irské vesnice v době řádění IRA jen nahrává spekulacím o skutečném otci Tařina dítěte. Žánrově to není komedie, drama, ani romantika. Vůbec první film z (jižního) Irska, který si uvědomuju, že jsem viděl. Obsahuje spoustu vtipných prvků i vážných témat. Herecky zaujme především postava principála kočovné herecké společnosti Freddieho/Milo O'Shea (typologicky ho lehce připomíná Louis de Funès) a Albert Finney coby již zmíněný Constable Brendan Hegarty. Závěrem podtrhuji výborný smysl pro detaily (žrádlo v korytě pro prasata, vyleželý trávník po stanu a mnohé další) a kupodivu mco dobrý dabing (asi opět studio Bear /jak jinak/, uniklo mi), kterému zcela dominovala stále lepší Jitka Ježková (dávná "Novačka" ze stejnojmeného seriálu počátku NOVY).(11.1.2009)