Valeria dentro e fuori

• USA Valerie Inside Outside (neoficiální název)
všechny plakáty

Karlos80

Naprosto neznámé taliánské psychologické drama o mladé a krásné ženě z vyšší společnosti (báječná Bouchet), manželce slavného hudebníka (egocentrický Capponi)), která je ve skutečnosti velmi frustrovaná tím, že její muž s ní nechce mít sex, poněvadž ona by chtěla otěhotnět a mít děti. On má jasné důvody (kariéra, zodpovědnost), navíc potrat či antikonpce v té době nepřicházejí v katolické Itálii vůbec v úvahu. Ona tedy utíká, nachází práci a díky své přirozené kráse se stává extrémně promiskuitní a de facto se vyspí s každým mužem, který ji přijde do cesty. Poté co její manžel zjistí že ho manželka podvádí, její trest se zdá nevyhnutelný, a v celku je možná dokonce horší než byla samotná rychlá smrt. Zajímavé téma, které bylo zfilmováno mnohokrát a ze kterého se konkr .tady možná dalo vytěžit ještě víc, ale to je už věc názoru. Bouchet je tady opravdu výjimečná, nejen že nám tu dá mnohokrát opět na obdiv svoje krásné tělo (tedy hlavně prsa), ale prokáže i jisté herecké kvality, její postupný propad do duševně nemocné a zničené ženy, která nemá daleko do opuštěného zvířete na ulici, byl zahrán skutečně velmi přesvědčivě. Ona do role dala naprosto vše, nechyběli různé obličejové grimasy, pohyby těla, pracují i nervy, bez makeupu naprostá troska k politování, trochu mi připomínala Theroninu Zrůdu. Místy velmi intenzivní a depresivní film, zvláště v druhé polovině, která se odehrává v blázinci. Zapomenutý klenot, který by si zasloužil pořádné dvd vydání. ()

G04T

Úplně nevim, co k tomuto filmu říct. Možná to, že tenhle kousek naprosto vystihuje sedmdesátkový italský filmy. Hypersexualita, morální degenerace, čistý šílenství, deprese a k tomu hrající melancholická, ale zároveň krásná hudba (škoda, že ji nedělal mistr Ennio). Těžko někomu doporučit, neboť tohle nezkousne každej. I mě nebaví se koukat tři čtvrtě hodiny na šílence z psychiatrický léčebny a možná pro to dávám, ač silný, tak jen tři hvězdy. ()