Českému slavíku je 60! Oslavte společně s námi výjimečné jubileum nejpopulárnější hudební ankety v zemi! Těšit se můžete na exkluzivní vystoupení těch největších hvězd! Uvidíte skupiny Lucie a Olympic, Ewu Farnou, Marka Ztraceného, Jiřího Korna a další! Slavnostním večerem vás provedou Aleš Háma, Ondřej Sokol a Tereza Pergnerová... (TV Nova)

Arsenal83

Moderátorská dvojica si pripravila také skvelé vtípky, že sa niekedy na nich nezasmiali ani oni sami. Inak pohľad do hľadiska dal vedieť, čo za výkvet je tá naša herecko-spevácka smotánka. Samá kurtizána, dokonca aj manželky, ktoré už nepotrebujú zaujať nejakého toho režiséra v zákulisí svojou holou frndou, zvolili oblečenie v štýle cecky von, lebo decentnosť sa už nenosí. Ak si odmyslím reálnych brkohuličov, tak ešte aj Krajčo sa obliekol ako posledný riťopich v sieťovej látke, ako by už len čakal, že mu Bendík ocmúľa bradavky. Jediným pozitívom bolo pár svetlých hudobných vystúpení a pocta Zagorovej, možno aj dojatosť Bílej, ale najväčším zabijakom celého programu boli reklamy, ktoré nastupovali skoro každých 15 minút a boli tak ukrutne dlhé, že kvôli nedostatku reálnych reklám musela nastúpiť rovno niekoľkominútová pasáž, akože upútavka, na 1155. časť seriálu Ulice... ()

castor

Každý předem ví, co může očekávat... tím bych asi začal. Jinak každý druhý se poplácal, jak to vlastně dělá hezky. Dav uctívačů hlasu Lucie Bílé se po ročním kralování Ewy Farne semknul, Kabáti vydali desku, takže vytlačili optimistické popové bandy, naopak Ztracený se neztratil. Jiné než klasické kategorie zbytečné, když si pro ně stejně nikdo nepřijde, viz hip hop a rap. Prostě Český slavík chce mnohé postaru (kdyby Mistr ještě žil…), nechce překvapovat, nechce být zapšklý… Dykova poznámka (roky koncertoval, vydával desky a nic) trefná. Moderátoři se svou milou dávkou nekorektnosti nezklamali. ()

kingik

Rok co rok posílám do ankety korespondenční lístky s hlasy pro mé pěvecké oblíbence. Rok co rok čekám, až se na pěkných příčkách umístí můj největší oblíbenec Jan Cézar. Po mnoha letech a tunách korespondenčních lístků jsem poznal, že se neumístil ani v první stovce. Propadl jsem trudomyslnosti. Ovšem přemluvil jsem se a s velkou radostí i s dávkou hořkosti a pachuti nenaplněné nostalgie jsem sledoval letošní klání zpěváků, zpěvaček a hudebních skupin, které sice nikterak neoblibuji, nemá však smysl pachtit se za podporou mrtvých uměleckých kariér. Náhle jsem při sledování přímého přenosu zpozorněl, protože se vedle dvou moderátorských šašků vyjímala lepá žena ve věku padesáti let, ovšem oděna a učesána v rajcovním porno stylingu. A hle, při bližším ohledání se jednalo o úspěšně exhumovanou Terezu Pergnerovou, následně uklizenou do bekstejdže. Neúprosný závan devadesátých let se naštěstí nevyřítil, pěvecká vystoupení bez ladu a skladu měla dost pofidérní úroveň a ohraná a absolutně nevtipná a ničím zajímavá moderátorská dvojice Sokol & Háma si říkala o zatracení. Slavík i letos kokrhal do okázalé prázdnoty a vyloudil tristní estrádu, co trvala podstatně déle než bylo záhodno. A s Janem Cézarem jsem nadobro skončil. Příště podporuji Pepu Melena. 4/10 ()

SOLOM.

Tak už je to tu zase. Sice pod novým názvem a v rádoby „novém kabátku“, ale jinak stejná škvára, jako předešlé ročníky. To vážně ještě nikdo těm tvůrcům neřekl – nebo jsou tak blbí, že musí pořád obsazovat do role moderátorů dva největší trapáky Sokola s Hámou – ti dva jsou tak trapní až už je to pod hranicí snesitelnosti. Zachraňovala to alespoň trošku již zestárlá Tereza Pergnerová a to nejen svým „Čágo belo“… Jinak zas ta samá písnička (Bílá – Kabát) proboha za co to pořád dostávají – nemá to snad být za úspěchy za minulý nebo daný rok? Ztracený – ok beru, mladí ho žerou, Řezník mi sakra chyběl – ten to jako jediný dokázal minule pořádně rozjet a natvrdo říct, jak je to s naší pop scénou. Farna viditelně neumí zpívat na playback – těžce to nezvládala – no a Mirai se snažili zpívat bez něj ale hnusně falešně až mi bylo na blití (přitom v rádiu jim to jde, když to mají ošéfované ve studiu), jeden magor nám tu zakvákal – no to zas byla skvadra. Jediné pozitiva vidím ve vzpomínce na Hanku Zagorovou a uvedení do síně slávy J. Suchého, který toho v životě dokázal opravdu hodně! ()

slunicko2

Svěží večer měl svižný průběh. 1)  Zaujali mě vtipní konferenciéři 51letý Ondřej Sokol a 49letý Aleš Háma. Jsme tady tři za cenu jednoho Leoše Mareše._____  2)  Slušelo to 45letému Richardu Krajčovi a 37letému Vojtěchu Dykovi._____ 3)  Pořád to dobře zpívá už 80letému (!) Petru Jandovi._____ 4)  Ostatní přítomní byli do počtu nebo někteří očividně nadpočetní._____ 5)  Dykův Šumavský otčenáš pěkně uzavřel přenos.             .         .           .                    .                     .                             .                               .                                                                 .                                                                                              .                                                                   . ()

kajas

Jak mám Sokola s Hámou celkem v oblibě, tak tohle byl od pánů hodně velký kvalitativní sešup, který zachraňovala třetí moderátorka. Přenos byl zbytečně dlouhý, některá čísla se ale povedla (pocta Haničce od Moniky Absolonové nebo často zmiňovaná závěrečná píseň Vojty Dyka). ()

angel74

Český slavík oslavil šedesátiny v duchu hesla „trapnost nade vše”. Neuvěřitelně nudný večer z odpadu vytáhla až Monika Absolonová se svou poctou Haničce Zagorové. Celé se to dalo přežít hlavně díky úsměvné děkovné řeči a závěrečnému emotivnímu vystoupení u nás ještě stále velmi nedoceněného Vojty Dyka. (20%) ()

tnp101

Místy doslova nesnesitelná trapárna, ale někdy také nechtěně zábavné cirkusové představení českých celebrit pro české celebrity. Už jen celá kategorie "Hip Hop a Rap", kam nedorazil ani jeden z vítězů, je bizár sám o sobě. Nechápu, co tam ta kategorie po fiasku s Řezníkem minulý rok ještě dělá. Ačkoliv si stojím za názorem, že tvorba Novy šla v posledních letech nahoru, tohle je spíš kostlivec pro prarodiče a rádoby "edgy" přístup to ještě více podtrhuje. Pohledy do zmateného publika jsou všeříkající. ()

fabecc1222

Po loňském fiasku, které se stalo součástí Janečkovi prapodivné kampaně, letos Nova, jako už majitel značky, vsadila na jistotu, a umírněnější pojetí, aby se pokud možno vyhnula kontroverzi, a nepoškodilo svoje jméno, a jméno značky Slavík. Občas se sice objevila nějaká ta narážka na aktuální dění, ale nebylo to vyloženě nic, co by mělo bourat vztahy mezi lidmi v showbyznysu. Fórky se obecně vzato vcelku vydařili, ale bylo vidět, jak šustí papírem, a vzájemné interakce Sokol - Háma na tomhle dost drhla, ačkoliv se jí snažili vydávat za improvizaci. Po loňském vystoupení Řezníka nechápu, co dělá na večeru kategorie Hip-hop a rap, po letošku, kdy si ani jeden z nominovaných nepřišel pro cenu, věřím, že se příští rok už na večeru neobjeví. Samotná vystoupení a výsledky jsou pochopitelě věc vkusu. Spousta lidí si stále neuvědomuje, že se jedná o anketu popularity, ne kvality...Já třeba nemám rád nesoudný ženský, no a pořád se tam jedna na večeru pravidelně objevuje, a ještě i zpívá...No a stejně zas skončila druhá, tak jí maj asi prostě lidi rádi. ()

Maynard.

Chápu, že většina zde hodnotících má k tomuhle a podobným pořadům už z principu odpor. Taky se mýval :o). Jenomže včera sme si to tak jako s mladou pustili no a ja se začal smát. A tím smát myslím jako fakt smát. Hlavní dvojice si to neskutečně užívala a jeí džouky mě skutečně upřímně rozesmívaly. Pergnerka nám taky vyzrála. Vyjma Lucie a Vojtaana se mi moc teda nelíbily songy, který tam zazněly, ale to už je takovej můj problém. Když na konci dorazil Suchý a ocenění mu předávala Molavcová, tak sem normálně brečel dojetím jako u Forrest Gumpa. Tohle se tvůrcům vážně povedlo a myslím, že tím odstartovali novou éru tohodle ptáka jarabáka :o). Jo a to co tam na konci předvedl V.Dyk, tak z toho sem byl hotovej, je to borec! ()

Chudobka

Za Moniku Absolonovou a  hlavně Vojtu Dyka jedna hvězdička. Nesnesitelně dlouhá stopáž, nesnesitelní moderátoři, plno reklam, v hledišti "celebrity", vítězové, které bych neposlouchala, ani kdyby mi za to někdo platil. Ještě jedno malé plus - nešaškoval tam Janeček. ()

Everyone

Vystoupení Vojty Dyka (Šumavský otčenáš) bylo skvělé! https://www.youtube.com/watch?v=c4-IBPGsWyU Monika Absolonová umí (písnička Hany Zagorové)! ()

Olík

Jak by řekl dnes již téměř zapomenutý youtuber Misha: „Už jsem tady zas“. Jsem tady já, je tady Aleš, je tady Monika, je tady Marek, je tady Štefan, který nemá s kým trávit vánoce, je tady zase o něco korpulentnější Ewa, je tady nesmrtelná teta Jiřina, je tady Mc'n'Roll Přemek, je tady Karel a jeho manželky a milenky, jsou tady všechny ty rádoby zpěvačky, od kterých neznáte ani jednu písničku, ale víte, jakou používají pleťovou masku. Každý rok se ptám, kdo má zapotřebí tento hudební pořad stále probouzet z umělého spánku. O relevantnosti této ankety nejlépe vypovídá „fresh“ kategorie „hip hop a rap“, kde Chaozz poráží Yzomandiase, Johny Machette Hugo Toxxxe, ale hlavně samotní nominovaní nemají čas (nebo spíš chuť) usednout ke stolečku vedle Honzy „Like Haf“ Bendíka, protože na rozdíl od většiny v sále je o ně zájem a mají nasmlouvané koncerty. Stejní vystupující, stejné (na jistý druh jedinců mířící) moderování, stejná Lucka Vondráčková. Motáme se pořád v tom samém kruhu a tak alespoň díky za Jirku Korna a především pana Suchého. Jinak jako každý rok musím zopakovat: „Slavíků nám již dlouhé roky netřeba!!!!!!!!!!“. ()

ludva10 odpad!

To snad nemůže Nova ani myslet vážně. A toto moderátorské duo mě nikdy nesedlo svým trapným nezajímavým humorem, ale dnešní trapností to snad ještě předčili. Doufám, že to je poslední Slavík na Nově. ()

spacylemon

To jsem se zas jednou chtěl dozvědět, co nového v té naší české popík-kultůře a všechno je v pořádku, od roku 2008 se totiž nezměnilo vůbec nic (včetně, tyvole, neustálého vyvolávání ducha Karla Gotta). Co mě jediné překvapilo a zároveň připravilo o poslední iluze, to byl vrchol celé taškařice - šumavský wannabe McFerrin aka Bárta z Wishe. Pokud tenhle Dykův pseudointelektuální kýč považuje tolik lidí za jakože "vysoké umění", tak to svědčí o velmi rozšířeném dědičném zatížení kretenismem. ()