Ačkoli zde na prvním místě v obsazení je A.Finney, právě on je ten koho uvidíte v tomto dlouhém filmu jako posledního.(Spolu s G.Peppardem se v nesmyslné potyčce zabíjí coby rus a amík) Musím přiznat trochu zklamání z tohoto díla.Je realistické,nepřikrášlené a jednoznačné poselství v něm vyzní... Ale,trošinku mu dle mého názoru schází .... válka (a to zabírá úsek ze Sicilie až k Berlínu).Jakoby se jen zaměřil na poselství,ale válka je pořád jinde... Často použité dobové, skutečné záběry válečných kameramanů Vám Velkofilm neudělají,(ač některé opravdu stojí za to!). Viděl jsem film dlouhý 145 min( zde uvedená délka 175 min je zmíněná i v knize The Great War Films L.J.Quirka z roku 1994) ,ale nezažil jsem Válku , jen válku..............(3.4.2007)

• JohnSmith

Válečný snímek tak, jak si ho rozhodně nepředstavuju. Letem světem projdeme s americkou jednotkou od Sicílie až po Německo, ale nikdy je neuvidíte bojovat. Zato v každém městě si některý z nich najde ženskou. No nebýt výborného Wallacha a vtipné scény s vinným sklepem, nedal bych asi ani ty dvě hvězdy.(14.6.2016)

Nesourodý sled životních minipříběhů několika jednotlivců z americké armády na západní fontě. Skvěle napsané, skvěle zrežírované. Scéna popravy dezertéra za doprovodu vánoční písně, stejně jako ta se psem je fakt soda. Konec - souboj američana s rusákem - se ale dost nepovedl.(13.4.2003)

Carl Foreman zpracoval velmi zajímavé a silné příběhy, na kterých ukázal absurditu války. Zaujal mě příběh, ve kterém hlavní roli hrála mladičká Romy Schneider. Na začátku potkávají vojáci dívku plnou ideálů, která se snaží přivydělávat si hrou na housle v jednom z barů. Věří, že válkou může projít se vztyčenou hlavou. Po několika týdnech vojáci potkávají dívku znova. Válka ji změnila. Stala se z ní prostitutka, která se nechce podívat do tváře lidem, kteří ji znali před jejím pádem na samé dno... jednoduchý příběh, nic světoborného, ale přitom velmi silné. ..... PS: pro zajímavost - Romy Schneider se kvůli této roli naučila hrát na housle Dvořákovu Humoresku.(19.11.2010)

Tento film byl natočen jako antiválečný film a svůj účel se mu v mém případě podařilo splnit. Začal jsem se na válku dívat zcela jinak a pochopil více její devastační účinky nejen fyzické ale i psychické. Nejtragičtější a pro mě nejbolestnější je scéna kdy "hrdinní" vojáci nalákají štěňátko, aby nesmyslně zastřelili. Válka je hodně špatná věc.(27.7.2012)