Měl jsem dojem, že budu sledovat další čistokrevný vlkodlačí kousek, ale ono to nakonec bylo úplně jinak, nebo ne? Na rozdíl od některých diváků jsem byl s tímto zvířecím hororem velice spokojený a přestože ani zde se nevyvarovali několika slabším momentům, tak je obrovská škoda, že Wadleigh pověsil režisérské řemeslo na hřebík. Téměř od prvních minut jsem se ponořil do tohoto tajuplného příběhu, který mě svým způsobem okouzlil. Zřejmě za to může ten pohled do vlčích očí… Úvodní scéna nás ovine mysteriózním závojem, který se nás bude držet až do konce. Tvůrci se snažili udělat co možná nejméně chyb a držet diváky v napětí až téměř do úplného závěru. Postupnými krůčky se nejprve podíváme na první vraždy, které nás jistě zaujmou svým chladným a nesmlouvavým zpracováním, které nám ovšem ukáže jen tolik, aby v nás vyvolalo zájem a současně i několik otazníků. Kdo, nebo co může být oním záhadným vrahem? Následně v nás zanechá první dojmy i detektiv Wilson, který je svým způsobem správný - drsný polda. Než však rozlouskneme celý příběh, čeká nás několik zvratů a seznámení s další řadou zajímavých postav. Mezi ně patří i černý patolog a jeho smysl pro „lehce ujetý humor“. Právě tyto drobnosti prokrví lehce nudnější pasáže, které se tu a tam objeví. Vše je ještě navíc doplněno o skvělý hudební doprovod...(27.3.2012)

• tron

Veľmi zvláštny film, o ktorom vlastne ani neviem na 100% povedať, či je o ľudožravých vlčích útokoch alebo nie. Scenár je dosť svojrázny a svojím spôsobom komplikovaný; vidno, že je to zrejme podľa košatej literárne predlohy (a ako tak poznám prácu Whitleyho Striebera, tak tomu aj dosť verím). Potešil ma sympatický hlavný hrdina a dobrá atmosféra ošarpaného New Yorku. Inak ale dosť dlhá nuda.(6.5.2020)

Dnes som si po dlhých rokoch pripomenul starý americký horror "Wolfen". Tento film, ktorý v roku 1981 natočil Michael Wadleigh, bol jedným z tých, čo u mňa vzbudil záujem o horrorovú tvorbu. Časom som však naň úplne zabudol. S o to väčšou radosťou som si ho teraz znovu pozrel (v pôvodnom znení s titulkami). Bol som spokojný, padlo mi to vhod. Zaujímavý príbeh, dobrí herci, výborná kamera, pôsobivá hudba a parádne new yorkské lokácie. Veľmi dobrý detektívny horror. ****(3.12.2016)

Zajímavě natočený, ale příběhem značně infantilní krimi thriller, který má typickou atmosféru osmdesátkových kriminálek. Film je zajímavý z technického hlediska, protože za pomocí obrazových i zvukových filtrů umožní divákovi vnímat svět očima i ušima vlčích zabijáků. V těchto scénách jsou použity principy, které proslavily Čelisti (pohled na oběť skrz oči predátora za doprovodu podmanivé hudby). Jenomže samotný příběh poněkud drhne. Film je zbytečně dlouhý, takže se místy vleče, scénář obsahuje spoustu logických nesmyslů a samotné finále v podobě jakéhosi smíření se s přírodou je dost tak trapas. Z dnešního pohledu tenhle snímek už asi moc nezaujme, ale vůbec bych se nebránil poněkud akčněji laděnému remaku.(8.5.2013)

Snímka Wolfen býva v rôznych rebríčkoch častokrát zaraďovaná medzi werewolf movies, bližšie než k vlkodlačiemu však má k animal hororu, nakoľko tu zabíjajú vlci a neudeje sa žiadna transformácia človeka do zvieracej podoby. Samotní vlci a ich útoky na Newyorčanov sú najslabšou stránkou filmu. Nie sú totiž zobrazované explicitne, ale prebiehajú iba v hmlistých náznakoch a na prvého poriadneho vĺčka, objaviaceho sa v plnej kráse si divák musí počkať takmer jeden a pol hodiny. Často tu je použitý pohľad na situáciu z rôznofarebnej vlčej perspektívy, čo po určitom čase začína byť iritujúce.(4.8.2010)