Měl jsem dojem, že budu sledovat další čistokrevný vlkodlačí kousek, ale ono to nakonec bylo úplně jinak, nebo ne? Na rozdíl od některých diváků jsem byl s tímto zvířecím hororem velice spokojený a přestože ani zde se nevyvarovali několika slabším momentům, tak je obrovská škoda, že Wadleigh pověsil režisérské řemeslo na hřebík. Téměř od prvních minut jsem se ponořil do tohoto tajuplného příběhu, který mě svým způsobem okouzlil. Zřejmě za to může ten pohled do vlčích očí… Úvodní scéna nás ovine mysteriózním závojem, který se nás bude držet až do konce. Tvůrci se snažili udělat co možná nejméně chyb a držet diváky v napětí až téměř do úplného závěru. Postupnými krůčky se nejprve podíváme na první vraždy, které nás jistě zaujmou svým chladným a nesmlouvavým zpracováním, které nám ovšem ukáže jen tolik, aby v nás vyvolalo zájem a současně i několik otazníků. Kdo, nebo co může být oním záhadným vrahem? Následně v nás zanechá první dojmy i detektiv Wilson, který je svým způsobem správný - drsný polda. Než však rozlouskneme celý příběh, čeká nás několik zvratů a seznámení s další řadou zajímavých postav. Mezi ně patří i černý patolog a jeho smysl pro „lehce ujetý humor“. Právě tyto drobnosti prokrví lehce nudnější pasáže, které se tu a tam objeví. Vše je ještě navíc doplněno o skvělý hudební doprovod...(27.3.2012)

Zajímavě natočený, ale příběhem značně infantilní krimi thriller, který má typickou atmosféru osmdesátkových kriminálek. Film je zajímavý z technického hlediska, protože za pomocí obrazových i zvukových filtrů umožní divákovi vnímat svět očima i ušima vlčích zabijáků. V těchto scénách jsou použity principy, které proslavily Čelisti (pohled na oběť skrz oči predátora za doprovodu podmanivé hudby). Jenomže samotný příběh poněkud drhne. Film je zbytečně dlouhý, takže se místy vleče, scénář obsahuje spoustu logických nesmyslů a samotné finále v podobě jakéhosi smíření se s přírodou je dost tak trapas. Z dnešního pohledu tenhle snímek už asi moc nezaujme, ale vůbec bych se nebránil poněkud akčněji laděnému remaku.(8.5.2013)

• Han22

Těžko hodnotitelný film. Začíná to jako povedená kriminálka s ošuntělým Finneym jako detektivem a skvělým "predátorským" pohledem vlků. Jenže se do toho plete nějaké stíhání teroristů, indiáni a nakonec se to rozplizne v sluníčkovou eko-agitku o nutnosti být zadobře s přírodou. A ač celkem slušně natočení, Vlci jsou za a: strašní dlouzí a nudní a za b: mají silně zmatený a překombinovaný příběh. Takže i přes Finneyho a mladého Olmose (Adama z BSG) nemůžu dát víc.(6.11.2014)

Škoda té přepálené stopáže, film se v určitých scénách neskutečně vleče, ani není tolik atmosférický, jak jsem od něj čekal ...a Albert Finney mne začal iritovat už od svého nástupu na scénu. I přesto všechno pod 3* nepůjdu. Mimochodem ...už je mi jasné, odkud čerpal James Horner " inspiraci " při tvorbě svého imho nejlepšího soundtracku ...jímž jsou Alieni.(10.7.2011)

Vlci jsou podobenstvím, alegorií, ekohororem. New York, betonová džungle, ve které jsou lidé z celého světa, stojí na místě, kde bývala divočina, kde žily indiánské kmeny v souladu s přírodou. Na ono pouto se odvolávají Indiáni žijící v současném velkoměstě. Vlci pro ně představují možná bohy, možná symbol svobody a pravdy. Nakonec ani je vlky nenazývají, považují je totiž za něco více než zvířata a snad i lidi. Zatímco mrtví s rozervanými hrdly a utrhanými údy přibývají, vyšetřovatelé se snaží beznadějně chytit viníka. V jedné chvíli pak dojde ke zlomu. Určité skupiny si uvědomí, že celou situaci lze využít politicky - jako teroristickou akci. Dávno před prokletým 11. zářím 2001 se pro jisté účely hodilo svést vše na teroristy. Detektiv Dewey Wilson (A. Finney) začíná postupně chápat, jaké síly za masakry stojí. Klíčová pro jeho prozření je scéna s vlky v pracovně zavražděného prezidentského kandidáta. Útoky z pohledu vlků připomenou budoucího Predátora (1987). Dojde na zkrvavená těla, ukousnuté ruce i utržené hlavy. Scény s vlky jsou mysteriozní a mrazivé. Celkově je film spíše pomalejší,scény v parku, kostele či při obklíčení šelmami mají patřičné napětí. Skvělá hudba vytváří temnou atmosféru. Indián Eddie (E. J. Olmos) vypadá, jako by sám byl vlkem (vlkodlakem), ale není tomu tak. Příjemné připomenutí starého filmu, hodnocení ale ponechám.(16.10.2018)