Lháři

Bad Company

Luhári

Krimi / Drama

USA, 1995, 108 min

Po TAJNEJ MISIÍ a VRAŽEDNOM ALIBI ďalšia vychcaná záležitosť s Lawrenceom Fishburnom kde človek nevie kto s kým proti komu, prečo a hlavne za koľko. V porovnaní s predošlými síce menej vydarené, pomalšie rozprávané, možno príliš zbytočne a neefektívne prekombinované a s nie tak štýlovou formou, ale aj tak pomaly začínam veriť, že ten chlap je istou zárukou kvality. Hlavným dôvodom k nižšiemu hodnoteniu sú ostatní herci, ktorí to nezvládajú ani zďaleka tak bravúrne a hlavnú predstaviteľku som fakt nemusel.(8.9.2006)

• Radiq

Příběh se dal, ale jedinej, na koho se tam dalo dívat, byl Fishburne. Ta ženská škaredá jak sopel za úplňku a hrála si tam na hvězdu. Černochy s knírkem taky nemusím, protože mi připomínají Lionela Richieho. Aspoň že neměl takovou hřívnatou řepu na hlavě. Moc mi to připomíná konec 80. let, celej ten styl filmu, takže bych to skoukl jen ve velké nouzi.(1.11.2006)

Kritikou strhaný film, ale mě docela zaujal. Více zasloužil vyželit po scénáristické stránce, protože když už obsadili kvalitní herce jako je Ellen Barkin a Laurence Fishburne měl se scénář držet sevřenější atmosféry a jejich postavy mohli být propracovanější, ale na druhé straně napětí nescházelo. Líbilo se mě, že to nebylo odhadnutelné nejen na konci, ale také, že nebylo jisté, která postava je ve filmu kladná a která záporná, protože scénář v tomhle jasno neměl a byl dost zamotaný, ale na konci se to klubko rozmotalo v pěkném sugestivním tragickém závěru.(8.12.2010)

• Enšpígl

Je docela škoda, že se víc nezapracovalo na postavách, ten film měl velký potenciál a troufnu si říct, že kdyby se filmu chopil třeba Georges Lautner byla by to jízda. Nebo kdyby byl casting ny ty hajzly podrazácký na Pražským hradě přidalo by to hodně na věrohodnosti. To sou , ale kdyby a na ty se v hokeji ani ve filmech nehraje, takže tu máme kousek s velkým potenciálem, zabití špatnou prácí s hudbou a scénářem. Plusy přidávám hercům hlavně Ellen od posledního filmu co jsem se s ní koukal před pár dny trošku zestárla, ale pořád hvěza největší. Laurence si užívá svůj herecký minimalismus a divák sleduje hru plnou leváren, která je mu ve výsledku uplně jedno jak dopadne.(16.5.2018)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,674,841Tržby Celosvetovo $-(2.12.2008)