poster

Mladí Američané

 • Velká Británie

  The Young Americans

 • Slovensko

  Mladí Američania

Krimi / Drama

Velká Británie, 1993, 104 min

 • Hyger
  ***

  Název filmu mi moc neseděl, ale po Američanech se dneska opičí kdekdo, tak koneckonců proč ne mladí Londýňané před pár lety. Nenudil jsem se u toho, i když téma není nic nového a na konci děj trochu pokulhává, tam mi to připadalo, že to prostě chtěli utnout. Kladem je ovšem skvělá hudba a charismatický Harvey Keitel.(27.7.2011)

 • srolyma
  ***

  Oficiální text distributora je natolik odlišný od skutečnosti, že si dovolím zahrát na Saturnina a uvést věci na pravou míru. -"Londýnská policie má značné problémy s organizovaným zločinem, zejména s mladými delikventy."- Zcela naopak, kmotři organizovaného zločinu jsou postupně vražděni, takže si policisté lebedí, jak jim někdo ulehčuje práci. -"Její trpělivost pořádně přeteče, když je zabit neznámý mladík. "-Tak to se ve filmu vůbec nestane. Žádný neznámý mladík zde zabit není, tudíž ani trpělivost nepřetéká. -"Tehdy si Scotland Yard přizve na pomoc amerického protidrogového specialistu Johna Harrise, který s pomocí policisty Edwarda Fostera krůček po krůčku proniká do uzavřeného světa mladistvých... "-Trefa! Američan skutečně přijíždí, ovšem nikoliv na pomoc zoufalým bobíkům, ale za účelem vlastního vyšetřování a polapení amerického gangstera, který se právě do Londýna přesunul. A průnik do uzavřeného světa mladistvých? Tady si možná oficiální textař z Řitky plnil své nenaplněné pedofilní představy, ale o průnik tady opravdu nejde. A jaký že je vlastně ten film? Mírně nadprůměrné krimi, které nebude nudit, ale ani nijak zvlášť nenadchne.(19.6.2012)

 • kolemjdouc
  *****

  vzhledem k tomu,že jsem na netu hledala jiné dvd (film jsem vyloženě nevyhledávala) a mám ráda Keitela film jsem si koupila.Uvařila jsem si kafe zatáhla závěsy - a byla jsem mile překvapena.Klídek,piánko ,sem tam nějaký výbuch ,mrtvol taky přijatelně.Takže kdo nemá náladu na nějaké zběsilé honičky,detonace aut a spoustu řvaní ,si přijde na své.jenom název Mladí Američané???????????? Viděla jsem jen omladinu z londýnského podsvětí :-)(30.3.2015)

 • Rex Mundi
  **

  No, videla som už aj vydarenejšie drogové gangsterky. Táto je plná klišé a pokúša sa kombinovať morálny odkaz pre mladých chlapcov s prvkami Krstného otca a charizmatickým drsným policajtom. Taký guláš námetov, kde ani jedna ingrediencia nie je úplne dovarená.(20.6.2011)

 • andy60
  ***

  Řitka se tentokrát docela vytáhla. Ona to žádná velká sláva není - naprosto tuctová kriminálka o zkažené mládeži, do toho přimícháno trochu obchodování s drogami, ale většina titulů z jejich produkce dosáhne sotva na jednu hvězdičku. Tohle je jedna z vyjímek - film, na který se dalo koukat a který se dal dokoukat až do konce.(20.5.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace