Krejčík z Ulmu

• Západní Německo

Schneider von Ulm, Der

Západní Německo, 1978, 120 min

ČST 1 = 31.1.1984, réžia českého znenia (ÚPF 1980) = MIROSLAV KUBIŠTA (25.2.2014)(25.2.2014)

• d-fens

ocenenia : MFF Moskva 1979 - Nominácia na 1. cenu(12.1.2012)

• WANDRWALL

Ach, kde je ta doba, kdy jsem si kladl u informací nově obdržených, zda se to mohlo stát či nikoliv. V tomhle filmu hraje i řada českých herců, a divák je od těch německých snadno rozezná...(15.5.2011)

• giblma

Páni, scéna střídá scénu a nezdá se, že by většina z nich byla úplně podstatná. Postavy se objevují a mizí bez zjevnější logiiky. A hlavní hrdina je ještě vynalézavější než MacGyver. Ale třeba byla chyba ve mě.(18.11.2010)

Těžko říci zda bych dnes čtyři hvězdy dal, kdybych to opět po letech viděl. Tenkrát mě film oslovil hodně. Tolik práce, tolik překonaných překážek. Souboj síly jednoho nadčasově povzneseného ducha s lidskými předsudky. Když už se zdálo, že se vše podaří, tak pokud se dobře pomatuji, došlo snad k podcenění studeného vzdušného proudu nad řekou.(2.1.2009)

• - Film stál 3,5 miliónu dolarů, což byla v roce 1978 na německý film obrovská suma. (MI-380)