poster

Vánoční teror

 • francouzský

  3615 code Père Noël

 • anglický

  Game Over

 • anglický

  Hide and Freak

 • anglický

  Dial Code Santa Claus

 • anglický

  Deadly Games

 • český

  3615 volejte Santovi

  (festivalový název)

Horor / Akční / Thriller

Francie, 1989, 87 min

Režie:

René Manzor

Scénář:

René Manzor
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EvilPhoEniX
  ****

  Home Alone meets Die Hard o Vánocích ! Jedenáctiletý chlapec jménem Thomas si myslí, že je v bezpečí,ale jakmile se zloděj převlečený za Santa Clause rozhodne stavit se k němu na návštěvu a udělat nějaké vánoční nákupy, začíná zběsilá hra na kočku a myš a Thomas je rozhodnutý bránit sebe,dědu i dům! Je to spíše thriller, než-li horror gore a krve se moc nedočkáme, za to se dočkáme neuvěřitelné kuráže mladého chlapce, jak se snaží zneškodnit Santu Clause pomocí dětských hraček. Napínavé, sladké a emotivní !:) 75%(28.7.2013)

 • Bloody13
  ****

  Že Santa Claus nenosí jen dárky a radost, se přesvědčí malý Thomas. Ten se totiž bude muset postavit sám proti šílenému psychopatovi, který se mu spustí komínem, zabije mu psa, a bude usilovat o život i jemu samotnému. Jenže než Kevina McCallistera připomíná tenhle kluk spíš samotného Johna Matrixe. Chráníc svého dědu a stavějíc různé pasti se schovává po rozlehlém sídle, a divákovi nezbyde, než odvážnému hrdinovi fandit. Protože tenhle zapadlý francouzský (!) thriller je nečekaně temný, nepostrádá výbornou atmosféru a neutuchající napětí, které nepoleví do vyčerpávajícího finále. Pěkný vánoční dárek.(26.12.2012)

 • *CARNIFEX*
  **

  Takmer po 30 rokoch, vyznie tento vianočný "Game Over", ako o trošku drsnejšia, no zato rozhodne rapídne slabšia varianta "Home Alone". Tých 90 minút bolo tak akurát, aby človek z tých, v dnešnej dobe už lacnejšie prevedených trikov, mizernejšej kamery - nezaspal. Toto skutočne nijak mimoriadne nebavilo, pričom jedinou horor scénkou, bolo zarezanie "vlka v domácnosti".(26.8.2018)

 • PetrPan
  ***

  Zhruba do dvou třetin je Vánoční teror příjemná nostalgická a lehce úsměvná záležitost. V poslední půlhodince se však filmový pás poněkud zašmodrchá a začnou přibývat podivně sestříhané scény, které naruší do té doby pohodovou atmosféru zkažených Vánoc. Santa " Coca" Claus však konečně dostane, co si zaslouží. Navíc ve vtipně podané poctě akčním flákům osmdesátých let a nechybí ani podobně laděný soundtrack. Drsnější a o rok starší bráška, čili žádná vykrádačka, uřvaného Kevina postrádá třeskutost svého sourozence, nicméně vynahrazuje ji poněkud vyšší dávkou brutality. Dětem bych jej přesto s poznámkou, že tohle se Ježíškovi nemůže stát, s chutí pustil. Minimálně nedůvěřivost vůči onomu i u nás se rozlézajícímu reklamnímu panákovi by byla zajištěna. Pohodová trojka. Viděno během Challenge tour 2015: 30 dnů se světovou kinematografií(17.4.2015)

 • Pítrs85
  ***

  Nepřiznaná předloha pro Columbusova Kevina, co byl sám doma. Dvakrát! Tady sice dva šmatlácký zloděje nahradil jeden psychopatickej Santa Claus (nebo co že to ti žabožrouti vlastně mají) a samotnýho Kevina klon MacGyvera s tím nejdebilnějším sestřihem, jaký jste kdy ve filmu viděli, ale paradoxně je to o dost větší nuda. Navíc (i když je možný, že mě jen zradila moje paměť) bych řekl, že to Home Alone bylo i víc krvavý, ten spálenej ksicht! Ty hřebíky v noze! Takže tři hvězdy a to hlavně vďaka mému momentálnímu adventnímu rozpoložení, nemít v zorným poli adventní věnec, dopadlo by to hůř. Frantíci mě v hororech prostě fakt nebaví...(19.12.2015)