poster

Vánoční teror

 • Česko

  3615 volejte Santovi

  (festivalový název)
 • Francie

  3615 code Père Noël

 • USA

  Game Over

 • USA

  Hide and Freak

 • USA

  Dial Code Santa Claus

 • USA

  Deadly Games

Horor / Akční / Thriller

Francie, 1989, 87 min

Režie:

René Manzor

Scénář:

René Manzor
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PetrPan
  ***

  Zhruba do dvou třetin je Vánoční teror příjemná nostalgická a lehce úsměvná záležitost. V poslední půlhodince se však filmový pás poněkud zašmodrchá a začnou přibývat podivně sestříhané scény, které naruší do té doby pohodovou atmosféru zkažených Vánoc. Santa " Coca" Claus však konečně dostane, co si zaslouží. Navíc ve vtipně podané poctě akčním flákům osmdesátých let a nechybí ani podobně laděný soundtrack. Drsnější a o rok starší bráška, čili žádná vykrádačka, uřvaného Kevina postrádá třeskutost svého sourozence, nicméně vynahrazuje ji poněkud vyšší dávkou brutality. Dětem bych jej přesto s poznámkou, že tohle se Ježíškovi nemůže stát, s chutí pustil. Minimálně nedůvěřivost vůči onomu i u nás se rozlézajícímu reklamnímu panákovi by byla zajištěna. Pohodová trojka. Viděno během Challenge tour 2015: 30 dnů se světovou kinematografií(17.4.2015)

 • *CARNIFEX*
  **

  Takmer po 30 rokoch, vyznie tento vianočný "Game Over", ako o trošku drsnejšia, no zato rozhodne rapídne slabšia varianta "Home Alone". Tých 90 minút bolo tak akurát, aby človek z tých, v dnešnej dobe už lacnejšie prevedených trikov, mizernejšej kamery - nezaspal. Toto skutočne nijak mimoriadne nebavilo, pričom jedinou horor scénkou, bolo zarezanie "vlka v domácnosti".(26.8.2018)

 • Xeelee
  *****

  [FOD 2015] Rok před Sám doma vznikla ve Francii jeho drsnější a realističtější verze pro dospělý. Na snímku je zajímavej hlavně střet bujný dětský fantazie s realitou, se kterou klučina nepočítal, a realistický vyobrazení našeho malýho hrdiny. Scény jako lezení bosky po zasněžený střeše kolem komínu sou fakt drsný. Nebo scéna s vláčkem, inzulin pro dědu… Culkin hadr.(8.3.2015)

 • ricci.s
  *****

  Hlavným hrdinom je malý Thomas, ktorého snom je vidieť Santa Clausa na vlastné oči. Na Štedrý večer ostáva doma len so svojim dedkom a rozhodne sa, že Santu vyšpehuje. Santa sa napokon objaví, lenže v skutočnosti je to vraždiaci psychopat a Thomas sa mu bude musieť postaviť. Trochu ma prekvapuje, že tento film nikto nepozná, teoreticky by sa mohol zapísať do histórie. Určite sa nejedná o film pre deti, bolo to až príliš pochmúrne a nechýbali vraždy - aj keď za najsilnejšiu scénku považujem brutálne zabitie psa. Thomas sa snažil na zlého Santu chystať pasce a tie mu veľmi nevychádzali. Chvíľami som nevedel, čo si o tom myslieť, ale asi to tak malo byť, nie je totiž možné zlikvidovať psychopata detskými hračkami. Bavilo ma to, a nemôžem dať nižšie hodnotenie, len plný počet - pretože urobiť z HOME ALONE horor si naozaj zaslúži poklonu a uznanie.(24.5.2011)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Home Alone meets Die Hard o Vánocích ! Jedenáctiletý chlapec jménem Thomas si myslí, že je v bezpečí,ale jakmile se zloděj převlečený za Santa Clause rozhodne stavit se k němu na návštěvu a udělat nějaké vánoční nákupy, začíná zběsilá hra na kočku a myš a Thomas je rozhodnutý bránit sebe,dědu i dům! Je to spíše thriller, než-li horror gore a krve se moc nedočkáme, za to se dočkáme neuvěřitelné kuráže mladého chlapce, jak se snaží zneškodnit Santu Clause pomocí dětských hraček. Napínavé, sladké a emotivní !:) 75%(28.7.2013)