• Rob Roy
  ***

  Pozdní Aldrich. Dost divadelní a levné, asi už byl "z kola ven" a těžko sháněl peníze ale dá se na to zvyknout. Koukatelné především díky Wilderově nezapomenutelnému rabínovi, jeho komediální herecký projev je tu unikátní, silně procítěný až dojemný a povyšuje svou roli na něco víc než jen povrchní komediální figurku. P.S. Drtivé většině Aldrichových filmů by prosěla kratší stopáž, divím se že si vždycky vydupal více než dvouhodinovou délku.(19.8.2008)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $9,346,177Tržby Celosvetovo $-║ zlátaninka bez poriadného náboju /40%/(8.5.2009)

 • MickeyStuma
  *****

  Cestování po divokém západě není legrace pro místní, natož pro polského rabína v podání skvělého Gena Wildera. Jedná se o zábavný western, kde se nic nebere vážně. Povedená scéna, kdy rabín učí indiány židovský tanec. Překvapením je přítomnost mladého Harrisona Forda v roli onoho zlodějíčka provázejícího rabína na cestě. Westernová role mu seděla jak ulitá. Příběh si drží tempo. Zábavnost neupadá, ani netlačí na pilu, takže vznikl pohodový snímek, který rozhodně neurazí.(11.7.2014)

 • Chřástal
  ***

  Židovský western zní v současnosti docela tarantinovsky, ale nic takového to není. Komedie je to spíš laskavá a úsměvná a hlavní hrdina by mohl být zrovna tak hinduista. Nijak silně tu totiž o židovství nejde a rabín se na Divokém západě nesetkává s žádným údivem (kromě indiánů) ani předsudky. Všichni kromě hlavních zloduchů jsou na něj hodní. A na komedii, kde se vzhledem k tématu nabízelo víc vtipů typu pronásledování o šábesu, ale někdo byl líný je vymyslet, je to moc dlouhé. Je to hlavně rabín Gene Wilder a jeho upřímná, dobrotivá tvář, kdo film z Polska až do San Franciska nakonec celkem se ctí dotáhne.(7.8.2013)

 • D.Moore
  **

  "Kde ses narodil?" - "V Polsku." - "To je u Pittsburghu?" - "Ne, to je blízko Čech." - "Aha, jo..." Příšerně dlouhý a pohříchu nevtipný pokus o westernový buddy movie, jehož scénář je jedna velká a nastavovaná zoufalost. Gene Wilder výtečně střídající komediální i vážnější polohy a mladý sympaťák Harrison Ford sice dělají, co mohou, ale nestačí to. Mimo jiné mě zarazila také mizerná a lacině se tvářící výprava (snad jen ta židovsko-westernová hudba měla něco do sebe) a až na pár výjimek dost rutinní, obyčejná Aldrichova režie.(16.11.2011)

 • - Role Tommyho Lillarda měla být původně obsazena Johnem Waynem. Přednost však dostal Harrison Ford. (Terva)