Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1850 a nový rabín Avram Belinski míří na hřbetě svého koně z Philadelfie do San Francisca, přičemž jediné co ví je, že Kalifornie musí být 'nedaleko New Yorku'. Tom Lillard, bandita a zlodějíček, ještě nikdy rabína neviděl. Ale dobře pozná, kdy člověk potřebuje trochu pomoci. A dovést tohohle panáčka do Friska celého dá hodně práce a přinese spoustu potíží se zákonem, indiány i bandou nelítostných zabijáků. (Indy_Brabino)

(více)

Recenze (20)

Chřástal 

všechny recenze uživatele

Židovský western zní v současnosti docela tarantinovsky, ale nic takového to není. Komedie je to spíš laskavá a úsměvná a hlavní hrdina by mohl být zrovna tak hinduista. Nijak silně tu totiž o židovství nejde a rabín se na Divokém západě nesetkává s žádným údivem (kromě indiánů) ani předsudky. Všichni kromě hlavních zloduchů jsou na něj hodní. A na komedii, kde se vzhledem k tématu nabízelo víc vtipů typu pronásledování o šábesu, ale někdo byl líný je vymyslet, je to moc dlouhé. Je to hlavně rabín Gene Wilder a jeho upřímná, dobrotivá tvář, kdo film z Polska až do San Franciska nakonec celkem se ctí dotáhne. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Cestování po divokém západě není legrace pro místní, natož pro polského rabína v podání skvělého Gena Wildera. Jedná se o zábavný western, kde se nic nebere vážně. Povedená scéna, kdy rabín učí indiány židovský tanec. Překvapením je přítomnost mladého Harrisona Forda v roli onoho zlodějíčka provázejícího rabína na cestě. Westernová role mu seděla jak ulitá. Příběh si drží tempo. Zábavnost neupadá, ani netlačí na pilu, takže vznikl pohodový snímek, který rozhodně neurazí. ()

Reklama

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Pozdní Aldrich. Dost divadelní a levné, asi už byl "z kola ven" a těžko sháněl peníze ale dá se na to zvyknout. Koukatelné především díky Wilderově nezapomenutelnému rabínovi, jeho komediální herecký projev je tu unikátní, silně procítěný až dojemný a povyšuje svou roli na něco víc než jen povrchní komediální figurku. P.S. Drtivé většině Aldrichových filmů by prosěla kratší stopáž, divím se že si vždycky vydupal více než dvouhodinovou délku. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $9,346,177Tržby Celosvetovo $-║ zlátaninka bez poriadného náboju /40%/ ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

"Kde ses narodil?" - "V Polsku." - "To je u Pittsburghu?" - "Ne, to je blízko Čech." - "Aha, jo..." Příšerně dlouhý a pohříchu nevtipný pokus o westernový buddy movie, jehož scénář je jedna velká a nastavovaná zoufalost. Gene Wilder výtečně střídající komediální i vážnější polohy a mladý sympaťák Harrison Ford sice dělají, co mohou, ale nestačí to. Mimo jiné mě zarazila také mizerná a lacině se tvářící výprava (snad jen ta židovsko-westernová hudba měla něco do sebe) a až na pár výjimek dost rutinní, obyčejná Aldrichova režie. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (1)

  • Role Tommyho Lillarda měla být původně obsazena Johnem Waynem. Přednost však dostal Harrison Ford. (Terva)

Reklama

Reklama