Šest dní, sedm nocí

6 dní, 7 nocí

Šesť dní, sedem nocí

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

USA, 1998, 101 min

Harrison Ford a Anne Heche se rozhodli, že se navzájem doženou k šílenství. Naštěstí ale nedohnali k šílenství mě. Šest dní, sedm nocí je správná dobrodružná komedie. Pobaví, je zajímavá. Najdou se berličky v podobě japonského letadla z druhé světové války, ale to nijak nenarušuje hlavní dějovou linii. Je trochu děravá, ale to už romantické komedie bývají.(30.9.2007)

Pohodová komedie. Nejen na jedno použití. Harrison sice má na víc, ale nikoho myslím neurazí. Rozhodně tu jsou i vtipné momenty... Jeden z těch lepších filmů ve svém žánru... Na scénu, kdy padá letadlo a zfetovaná hrdinka z toho má radost, se nedá zapomenout. Bohužel, zapomenout se nedá ani na nulovou originalitu.(11.12.2009)

Humorno-romanicko-dobrodružný koktelj alá Reitman. Ani jedna ingrediencia sama o sebe nič extra, ale zmiešané to celkom chutí. Celkovo podporené prudko sympatickou dvojicou sympatický Ford a modroočka Heche. Nebyť toho MacGyverovského záveru a extra, typicky, americky, nekonečne, pateticky preťahovaného konca možno by to bolo aj na 4. Takto, ale iba slušné tri hviezdičky.(27.8.2005)

Před filmem jsem byl dost skeptický. Ale milostné scény vše napravily... Způsob, jakým se hrdinové dostanou z pustého ostrova není realistický. Přes 50 let starý kov by určitě nepřežil v takovém stavu v jakém jej tu můžeme vidět. Dále - uváděná letecká společnost je havajská, ne tahitská. Určitě jste si mysleli, že se natáčí přesně v těch lokacích o jakých se tu mluví... Ale já hned poznal místo mé pravidelné dovolené s rodinou.(20.9.2005)

Dobrodružná romantická komedie, která vás osloví především jménem režiséra. Harrison Ford se tu našel, nehraje sice Indyho, ale podobného dobrodruha, který je navíc pilotem. Ten se po zásahu bleskem ocitne na pustém ostrově s novinářkou z New Yorku. Navíc je ohrožují místní piráti, kteří zajatce neberou. Romantická komedie jak vyšitá.(23.6.2013)