poster

Šest dní, sedm nocí

 • USA

  Six Days Seven Nights

 • Slovensko

  6 dní, 7 nocí

 • Slovensko

  Šesť dní, sedem nocí

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

USA, 1998, 101 min

 • mchnk
  **

  Hodnotím jen filmy, které znám a tento bohužel patří mezi ně. Je to už hodně dlouho co mě jedna holčina jménem Šárka vytáhla do kina na tento výtvor, naštěstí sem se v tom kině věnoval i jiným věcem než film, ale přece jen si ho pamatuju. Z psychologického hlediska je možné, že se dva lidé do sebe zamilují, když spolu prožijí nebezpečné situace, na hranici života a smrti. Ale toto je pouze jeden z dalších zbytečných filmů, kde se nám lesbická herečka snaží namluvit, že se zamilovala do chlapa, kterým předtím silně opovrhovala a který je min. o dese let starší. Nho neber mě moc vážně, ale není to dobrý ani jako komedie ani jako akce, je to špatný a zbytečný, ale taková je americká kinematografie ve většině případů.(18.10.2011)

 • Aleee89
  ***

  Film jsem viděla dávno. Kdysi jsem si ho půjčila ve videopůjčovně. Námět docela klasický. Muž, drsňák, kterého nic neohrozí, hezká, ale pro život kapku nevhodná žena, počínající konflikty a následná milostná zápletka. Chtělo by to vymyslet něco originálnějšího, ale co, herci tu byli dobří a film stál docela za to.(9.6.2014)

 • tron
  ***

  „Som najlepší pilot na svete.“ – „Dvakrát som s vami letela a z toho raz sme spadli.“ Posledný dobrý film Ivana Reitmana, ale treba dodať, že určite nie vďaka (pod)priemernému scenáru, ale vďaka sympatickému kastingu a úžasnej, čarokrásnej výprave. Ako malý som sníval o tom, že odídem do Francúzskej Polynézie a už sa nevrátim. Budem sa plaviť priezračnou vodou a postavím si bambusový domček na pláži. Takže tento príbehovo fakt riadne skromný (ale finančne nie - fajnových 70 miliónov) film zbožňujem. Poteší tiež hravá hudba a hlášky s dialógmi („Kde sme?“ –„Tu.“). Naopak, nepochopiteľne pôsobí linka s pirátmi (Danny Trejo! Temuera Morrison!), z ktorej akoby vystrihli 20 minút. Medzi Fordom a Heche bol obdivuhodný vekový rozdiel 27 rokov, ale už tu boli aj väčšie šupy (31 rokov Kirk Douglas a Farrah Fawcett v Saturn 3 alebo 39 rokov Sean Connery a Zeta-Jones v Pasci). Každopádne, hoci obaja herci sú fajn, je veková priepasť medzi nimi neuveriteľná, hoci Ford tu pôsobí vcelku zachovaným dojmom. Milá oddychovka, vlastne sa nečudujem, ak jej niekto dá 4*, ja to ale nebudem. Kino Považan NMnV 1999(12.1.2009)

 • Vančura
  ***

  Navzdory nesympatickému obsazení (existuje ve vesmíru něco hnusnějšího, než je David Schwimmer? a fakt se někomu může líbit Anne Heche? nemohl Harrison Ford na tom ostrově radši ztroskotat s Jacqueline Obradors?) mě to vcelku bavilo, ta výchozí situace o ztroskotání na opuštěném ostrově je extrémně nosná. Děj však není žádný zázrak a celé je to samozřejmě brutálně předvídatelné. A ty fantastické lokace tam taky mohly být využity víc. Celkově tak za mě spíše jen průměrný dojem. Marná sláva, Modrá laguna je prostě jen jedna :)(7.6.2020)

 • applause
  **

  Kravina. To jsem si řekla hned, už když jsem viděla upoutávku na tento film. Ale v tv nebylo nic jiného, na co bych se mohla koukat s rodinou, tak jsem se koukala taky. Bylo to něco mezi Indiana Jones a Ztraceni, podané v idylické "lovestory". Během děje jsem přišla i na to, že jsem snímek viděla a i když jsem se chvíli nedívala, tak se nic nestalo, protože jste věděli, co se stane dál a jak to dopadne. Proto nemůžu dát ani vyšší hodnocení, ale jako rodinná komedie to ještě jde.(10.6.2018)

 • - Během natáčení filmu se převalil vztah herečky Anne Heche a Ellen DeGeneres a produkce chtěla Anne nahradit jinou herečkou, protože se báli, že by její orientace mohla mít negativní ohlasy na film. Harrison Ford se však za Anne promluvil a nakonec ve filmu zůstala účinkovat. (newpage)

 • - Lietadlo "DeHavilland Beaver" (Harrison Ford jedno také vlastní) bolo použité aj pri natáčaní filmu Na ostří nože. V oboch filmoch stroskotalo. (rador)

 • - Quinn Harris (Harrison Ford) nosí hodinky značky Swiss Army Officer's 1884 a Omega Speedmaster Chronograph Day-Date. (dyfur)