Šest dní, sedm nocí

6 dní, 7 nocí

Šesť dní, sedem nocí

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

USA, 1998, 101 min

Ne moc extra dobrodruzna komedie, kterou zachranuje vykon Harrisona Forda. Ne ze by hral nejak vyjimecne, ale jak je vecne z neceho otravenej nema chybu. Ke konci uz to je sice opruz, kdyz to zacne moc smrdet romantikou, ale vetsinu casu film neztraci temto a jsou ty i velice vtipne okamziky. A Ford mi tu trosku prisel jako takovej Indiana Jones v duchodu.(14.8.2005)

Harrison Ford a Anne Heche se rozhodli, že se navzájem doženou k šílenství. Naštěstí ale nedohnali k šílenství mě. Šest dní, sedm nocí je správná dobrodružná komedie. Pobaví, je zajímavá. Najdou se berličky v podobě japonského letadla z druhé světové války, ale to nijak nenarušuje hlavní dějovou linii. Je trochu děravá, ale to už romantické komedie bývají.(30.9.2007)

Protiklady se přitahují, což je věc všeobecně známá a Quinn s Robin jsou toho dokonalým příkladem (starý/mladá, chudý/bohatá, lenoch/workoholička). Škodolibý scénárista tuto dvojici nechal dopadnout z nebe na exotický ostrov, trochu se poškádlit jízlivými zdvořilostmi a překvapeně zjistit, že jejich protějšky, žhavá domorodkyně a upjatý boháč, jsou pro jejich život pouze nudnou alternativou. Občas se s nimi vydám na vrchol hory hledat maják a nikdy nejsem zklamán.(20.11.2009)

• Faidra

Po všech těch Air Force One, Tichých nepřátelích, Firewallech, 48 hodinách v Paříži, Vysokých hrách patriotů a dalších flácích je vcelku osvěžující, když se Harrison Ford, Indiány též zvaný Ten, který chce svou rodinu zpátky, pro jednou nesnaží ochránit svou rodinu před nepřízní osudu a přízní teroristů, ale upřímně řečeno tohle taky nebyla zrovna výhra. Holt když sečtete šest a sedm, vyjde vám třináct a co čekat od takové číslice... Nečekala jsem moc a Ivanovi Reitmanovi jsem ochotná prominout ledacos, ale v případě filmu, který je akčně dobrodružný jako výprodej v Kauflandu a romanticko-komediální asi jako oprava žumpy, mi to fakt nešlo. Oprava: manžel kolegyně nedávno žumpu opravoval a jednak do ní spadl, druhak při té příležitosti našel dávno ztracený náramek své lepší polovičky, takže požadavky na legraci i romantiku naplnil podstatně lépe a podstatně rychleji než za šest dní a sedm nocí. Navíc mi tam brutálně neseděla Fordova opilecká image. Chlap, který je napůl Ir a napůl Rus, přece nemůže takhle neumět pít.(30.5.2011)

"Moc mluvíte, jste neústupná, jste paličatá, ironická a nafoukaná. Máte malý zadek a taky malý prsa." Tak v tom se Quinnem shodneme, protože mě se emancipovaná Robin taky moc nelíbí, ale to je asi jediný problém, který s tímto snímkem mám. Quinn je totiž zábavný týpek a dost se mi podobá. Jen neumím pilotovat letadlo, důstojně chodit nadávat do křoví a tahat hady z šortek, ale jinak jsme oba úplně stejní sarkastičtí hajzlíci. Takže pokud mám někdy ztroskotat na opuštěném ostrově, tak bych prosil vyměnit Robin za Angelicu a po týdnu nepřetržitého sexu za Zdeňka Pohlreicha s pánví plnou tropických receptů.(23.1.2017)