Šest dní, sedm nocí

6 dní, 7 nocí

Šesť dní, sedem nocí

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

USA, 1998, 101 min

Oddychovka ako vyšitá. Pre mňa top komédia môjho detstva. Harrison Ford a Anne Heche sa skutočne nemali príliš v láske, po ztroskotaní na pustom ostrove. Ale akosi sa to potom, po pár spolu strávených dňoch medzi nimi začne zlepšovať. Pre mňa asi najlepší moment filmu, keď strielali piráti z lodi na Quinna a Monreovú a nakoniec si prestrelili loď. Naozaj oddychovka, nič viac, nič menej v tomto filme nehľadajte. Film na uvoľnenie a pobavenie a vo svojom žánre nadpriemerne dobrý. Bohužial u mňa priemer, ktorý neurazí, ale v top filmoch nikdy nebude. /70%/(30.1.2010)

• kri.tino

Keď so mnou mama nechce pozerať Formana a ja s nou Panelák - otvoríme si chipsy a po dlhej dobe sa porozprávame. Na čété zatiaľ beží oddychovka s peknou blondýnou. Mama medzirečou poznamená, že Ford je ešte stále fešák, a tak jej vravím, že je to film z 98-ho. Ona na to, že to nevadí a že ako sa mi páči film. Tak jej vravím - nevadí mi....(1.11.2012)

Jedna z nejlepších komedií,kterou jsem kdy viděl a přitom celý děj je tak prostý a jednoduchý. Ford je prostě jeden z nejlepších herců a tato role mu padla naprosto skvěle,takže si divák užije veškerý humor a dodatečnou akci. Milé překvapení obstarala Anne Heche,která dělá obrovský dojem ve všem co ve filmu dělá. Sečteno podtrženo = Výborná odpočinková komediální klasika,která nikdy nezklame.(13.8.2013)

• triatlet

Jako parodie na romantické, akční, dobrodružné a komediální filmy, prosím. Ale já jsem se smál akorát hlouposti, jak filmaři tlačili na pilu, aby obsáhli všechny ty předepsané žánry. Krapet romantiky by se tam našel. Dobrodružství skončilo ve chvíli, kdy se objevili „akční“ piráti. Ale pobavilo mě, jak vyklidili pozice ala loupežníci z Mrazíka. Závěrečné shledání na letišti bylo zase jako přes kopírák z Osobního strážce. Ford dokáže zahrát i v takovéto slátanině a na Heche jsem si postupně zvykl.(2.2.2010)

Protiklady se přitahují, což je věc všeobecně známá a Quinn s Robin jsou toho dokonalým příkladem (starý/mladá, chudý/bohatá, lenoch/workoholička). Škodolibý scénárista tuto dvojici nechal dopadnout z nebe na exotický ostrov, trochu se poškádlit jízlivými zdvořilostmi a překvapeně zjistit, že jejich protějšky, žhavá domorodkyně a upjatý boháč, jsou pro jejich život pouze nudnou alternativou. Občas se s nimi vydám na vrchol hory hledat maják a nikdy nejsem zklamán.(20.11.2009)