Šest dní, sedm nocí

6 dní, 7 nocí

Šesť dní, sedem nocí

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

USA, 1998, 101 min

Tento film som nevidel len raz, čo má samozrejme dôvod - je to taká fajn dobrodružná - romantická komédia, odohrávajúca sa v neskutočne krásnom prostredí s fajn hercami. Za pozornosť hlavne stojí David Schwimmer a jeho gagy. Je to romantická a dobrodružná komédia a taká môže dopadnúť všelijako, ale keď do hlavnej úlohy obsadíte Harrisona Forda, máte napol vyhraté. K tejto komédií sa naozaj rád vždy vraciam.(18.1.2015)

• Adasin

Spolu se Špionáží asi nejslabší Fordův výkon. A zbytek herců taky zrovna nepředvedl, takže není moc na co koukat. Navíc mě nikdy moc nebavily tyhle filmy , kde je od začátku jasné, že nakonec budou spolu, jen předtím musíte přetrpět ten jejich seznamovací proces a očekávaný zvrat v podobě další hrozby. Nic pro mě. 4/10(9.6.2018)

Další verze na téma „trosečníků“. Tentokrát přesně podle schématu komerčně úspěšných amerických filmů 90. let. Na rozdíl od „Trosečníků“ s Madonnou se však nesnaží urážet, provokovat, šokovat. Zápletka založená na vztahu dvou lidí, co společně ztroskotali na pustém ostrově tu není za každou cenu plná nenávisti, vášní, sexu. Tím, že to téma raději vyústili do jakéhosi rozumného přátelství mezi hlavními hrdiny se scénář trefil do ztvárnění, které filmu Harrison Ford mohl dát. A výsledek vypadá docela dobře. ...Jen ta Anne Heche je pořád divná (po jejích rolích, jako byla ta v Ally McBeal, ...člověk nikdy neví) :-)(27.10.2003)

• Faidra

Po všech těch Air Force One, Tichých nepřátelích, Firewallech, 48 hodinách v Paříži, Vysokých hrách patriotů a dalších flácích je vcelku osvěžující, když se Harrison Ford, Indiány též zvaný Ten, který chce svou rodinu zpátky, pro jednou nesnaží ochránit svou rodinu před nepřízní osudu a přízní teroristů, ale upřímně řečeno tohle taky nebyla zrovna výhra. Holt když sečtete šest a sedm, vyjde vám třináct a co čekat od takové číslice... Nečekala jsem moc a Ivanovi Reitmanovi jsem ochotná prominout ledacos, ale v případě filmu, který je akčně dobrodružný jako výprodej v Kauflandu a romanticko-komediální asi jako oprava žumpy, mi to fakt nešlo. Oprava: manžel kolegyně nedávno žumpu opravoval a jednak do ní spadl, druhak při té příležitosti našel dávno ztracený náramek své lepší polovičky, takže požadavky na legraci i romantiku naplnil podstatně lépe a podstatně rychleji než za šest dní a sedm nocí. Navíc mi tam brutálně neseděla Fordova opilecká image. Chlap, který je napůl Ir a napůl Rus, přece nemůže takhle neumět pít.(30.5.2011)

„Já se ráda líbím, ale ne Vám..“ Jak už tomu v romantických komediích bývá, zpočátku dva zcela protikladné světy si k sobě najdou cestu. Tentokrát jde o sblížení stále šarmantního Forda a sympatické Heche prostřednictvím několikadenního trosečnictví na polynéském ostrově. Zkušený Reitman natočil komedii osvědčeného charakteru, v které vás kromě jiného může zaujmout konec pirátské lodi ve stylu sebedestrukce kojota při honu na pouštní kukačku či to, že v některých scénách Harrison oprášil výcvik Han Sola a pilotoval De Havilland Beaver sám (on má totiž stejný doma v hangáru). Nutno dodat, že Anne Heche je o dost hezčí než Chewbacca..(9.9.2008)