Šest dní, sedm nocí

Šesť dní, sedem nocí

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

USA, 1998, 101 min

• mchnk

Hodnotím jen filmy, které znám a tento bohužel patří mezi ně. Je to už hodně dlouho co mě jedna holčina jménem Šárka vytáhla do kina na tento výtvor, naštěstí sem se v tom kině věnoval i jiným věcem než film, ale přece jen si ho pamatuju. Z psychologického hlediska je možné, že se dva lidé do sebe zamilují, když spolu prožijí nebezpečné situace, na hranici života a smrti. Ale toto je pouze jeden z dalších zbytečných filmů, kde se nám lesbická herečka snaží namluvit, že se zamilovala do chlapa, kterým předtím silně opovrhovala a který je min. o dese let starší. Nho neber mě moc vážně, ale není to dobrý ani jako komedie ani jako akce, je to špatný a zbytečný, ale taková je americká kinematografie ve většině případů.(18.10.2011)

Film jsem viděla dávno. Kdysi jsem si ho půjčila ve videopůjčovně. Námět docela klasický. Muž, drsňák, kterého nic neohrozí, hezká, ale pro život kapku nevhodná žena, počínající konflikty a následná milostná zápletka. Chtělo by to vymyslet něco originálnějšího, ale co, herci tu byli dobří a film stál docela za to.(9.6.2014)

„Som najlepší pilot na svete.“ – „Dvakrát som s vami letela a z toho raz sme spadli.“ Posledný dobrý film Ivana Reitmana, ale treba dodať, že určite nie vďaka (pod)priemernému scenáru, ale vďaka sympatickému kastingu a úžasnej, čarokrásnej výprave. Ako malý som sníval o tom, že odídem do Francúzskej Polynézie a už sa nevrátim. Budem sa plaviť priezračnou vodou a postavím si bambusový domček na pláži. Takže tento príbehovo fakt riadne skromný (ale finančne nie - fajnových 70 miliónov) film zbožňujem. Poteší tiež hravá hudba a hlášky s dialógmi („Kde sme?“ –„Tu.“). Naopak, nepochopiteľne pôsobí linka s pirátmi (Danny Trejo! Temuera Morrison!), z ktorej akoby vystrihli 20 minút. Medzi Fordom a Heche bol obdivuhodný vekový rozdiel 27 rokov, ale už tu boli aj väčšie šupy (31 rokov Kirk Douglas a Farrah Fawcett v Saturn 3 alebo 39 rokov Sean Connery a Zeta-Jones v Pasci). Každopádne, hoci obaja herci sú fajn, je veková priepasť medzi nimi neuveriteľná, hoci Ford tu pôsobí vcelku zachovaným dojmom. Milá oddychovka, vlastne sa nečudujem, ak jej niekto dá 4*, ja to ale nebudem. Kino Považan NMnV 1999(12.1.2009)

Navzdory nesympatickému obsazení (existuje ve vesmíru něco hnusnějšího, než je David Schwimmer? a fakt se někomu může líbit Anne Heche? nemohl Harrison Ford na tom ostrově radši ztroskotat s Jacqueline Obradors?) mě to vcelku bavilo, ta výchozí situace o ztroskotání na opuštěném ostrově je extrémně nosná. Děj však není žádný zázrak a celé je to samozřejmě brutálně předvídatelné. A ty fantastické lokace tam taky mohly být využity víc. Celkově tak za mě spíše jen průměrný dojem. Marná sláva, Modrá laguna je prostě jen jedna :)(7.6.2020)

• applause

Kravina. To jsem si řekla hned, už když jsem viděla upoutávku na tento film. Ale v tv nebylo nic jiného, na co bych se mohla koukat s rodinou, tak jsem se koukala taky. Bylo to něco mezi Indiana Jones a Ztraceni, podané v idylické "lovestory". Během děje jsem přišla i na to, že jsem snímek viděla a i když jsem se chvíli nedívala, tak se nic nestalo, protože jste věděli, co se stane dál a jak to dopadne. Proto nemůžu dát ani vyšší hodnocení, ale jako rodinná komedie to ještě jde.(10.6.2018)

• - Během natáčení filmu se převalil vztah herečky Anne Heche a Ellen DeGeneres a produkce chtěla Anne nahradit jinou herečkou, protože se báli, že by její orientace mohla mít negativní ohlasy na film. Harrison Ford se však za Anne promluvil a nakonec ve filmu zůstala účinkovat. (newpage)

• - Lietadlo "DeHavilland Beaver" (Harrison Ford jedno také vlastní) bolo použité aj pri natáčaní filmu Na ostří nože. V oboch filmoch stroskotalo. (rador)

• - Quinn Harris (Harrison Ford) nosí hodinky značky Swiss Army Officer's 1884 a Omega Speedmaster Chronograph Day-Date. (dyfur)