Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Generál Sternwood si najme soukromého detektiva Philipa Marlowa, aby vypátral podvodného knihkupce Artura Geigera, který ho vydírá. Generál mu odmítá vyplatit vyděracký úpis. Generál je starý, ochrnutý, ale bohatý muž, který má dvě dcery. Starší Charlotte je vdaná za Rustyho Regana, který ji však opustil, mladší Camilla je narkomanka a chová se jako dítě. Na doporučení inspektora Carsona Marlowe případ převezme, ale postupně se zaplete do pavučiny hazardu, drog a dalších vražd. První zemře generálův řidič Taylor, který Camillu miloval. Knihkupec a vyděrači Geigera, který obchoduje s pornografií, zastřelí při fotografovaní nahé a nadrogované Camilly. Uprostřed toho všeho Marlow naváže milostný vztah s generálovou starší dcerou Charlotte. Ta chce otce ušetřit dalšího vydírání kvůli fotografiím nahé sestry Camilly a chce zločincům zaplatit. Požadovanou částku si chce půjčit od Eddieho Marse, majitele nočního podniku. Na scénu přichází Joe Brody, kterému generál kdysi zaplatil za to, aby si Camilly přestal všímat. Marlowe je už zestárlý a unavený muž. Ví, že proti příslušníkům vysoké společnosti a policejní mašinérii je celkem bezmocný, ale pátrání se nikdy nevzdává. I když ho zradí, zbijou a do očí mu míří hlavní pistole, nikdy neztrácí ze zřetele svou úlohu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

EdaS 

všechny recenze uživatele

Průšvih. Přesazení časové i místní plus starej Marlowe, to už je fakt moc. Winner je jako adaptátor doslovnější, protože ho neomezuje cenzura, ale zoufale mu chybí cit pro styl a hlavní ženské role jsou tragicky obsazené, zejména Candy Clark je příšerná. Chtěl jsem to vidět pro porovnání s Hawksovou klasikou, ale víckrát už fakt ne. ()

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Velice elegantni a vypravou luxusni britska predelavka legendarniho noiru (a to i zasazenim deje do Britanie!?). Obsazeni skvele atd., ale stejne to na puvodni verzi nema. Pro noiristy povinnost. P.S.: Potesila ucast Joan Collins, ktera se v te epizodni (ale presto dulezite) roli minimalne vyrovnala Sonie Darrin. Aneb ani jeden usmev... ;-) ()

Reklama

DonPedro 

všechny recenze uživatele

Strážci čistoty Chandlerova odkazu budou mít asi problémy s poněkud přezrálým Mitchumem a přesazením příběhu do Anglie, což je inovace, která atmosféře rozhodně neprospěla. Hlavním problémem filmu je ale totálně odbytá režie - například "stylotvorná" scéna, ve které jsou z herců vidět jen siluety za sklem by se skvěle vyjímala v parodii na daný žánr. Výborní herci odvádějí výkony hluboko pod svoje možnosti, zato ti špatní se překonávají - kreace Candy Clark je vyloženě odporná. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Už je tomu pár let, co jsem viděl Hluboký spánek s Bogartem (a nepamatuju si z toho snad vůbec nic kromě toho, že tam hrál Bogart :-)), je tomu pár dní, co jsem dočetl předlohu, takže mrknout na další filmovou verzi bylo nasnadě. Co se příběhu týče, tak tam mnoho změn není, snad pár zjednodušení, ale jinak nic podstatného. Velkou změnou je přesazení děje do Londýna 70. let a taky věk Roberta Mitchuma coby hlavního hrdiny, ale ve finále mi ani jedno z toho nevadilo. Mitchum je prostě Mitchum a toto je role, která je pro něj jako dělaná. No a Londýn 70. let sice není Los Angeles 40. let, ale ta totálně odlišná atmosféra docela fungovala. S touto adaptací Chandlera jsem víc spokojen než se Sestřičkou z 60. let. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Robert Mitchum /Lovcova Noc/ ako Phil marlow mi vobec nepasuje, nehodi sa na Marlowa. Jo, aj taky zakomplexovany laik - nedouk ako ja vie, kto bol Fyl Marlow, a to som na noze s vystudovanymi filmovymi teoretikmi -elitarmi. Kazdopadne Nuda, Mitchum bol dobry herec, ale tu sa nehodi, je tu vyslovene zbytocny. Jo a Winner mal najlepsie filmy akcnaky ako mechanik zabijak, tato mysteriozna kriminalka mu nesla, ani rezisersky : 64 % ()

Galerie (34)

Související novinky

Wheatley láká známá jména

Wheatley láká známá jména

25.10.2014

Několik let si svými malými britskými filmy hledal diváky ve festivalových kruzích a dělal jméno mezi kritiky, mimo tuto ale režiséra Bena Wheatleyho málokdo znal. Ovšen zdá se, že jeho vyhraněný…

Reklama

Reklama