Krvavá přísaha (TV film)

The Crucifer of Blood

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 1991, 103 min

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Robin Vidgeon

Carl Davis

Začiatok vyzeral slubne. Dobrá atmosféra, Heston v roli Holmesa v pohode, určite lepší ako britský Jeremy Brett. Postupne sa začala atmosféra uvolňovať, postavy komedionálnieť, Watson sa začínal zamilovávať a aj ostatné postavy akosi často prevracali kabáty. Ku koncu som sa začal miestami aj nudiť. Nie že by to bola zlá historická kriminálka, ale po jej skončení mi viacmenej ostal v pamäti iba parný čln v tme na Temži, ktorý som na striebornom plátne asi nikdy nevidel a pôsobilo to netradične až steampunkovo.(2.1.2018)

Zajímavě zpracované Znamení čtyř z velice povedeným Sherlockem Holmesem.(27.9.2011)

Velice dobré zpracování Znamení čtyř s vynikající atmosférou a překvapivě výborným Charltonem Hestonem v roli Sherlocka Holmese. Navíc je tento film od (jak jsem zjistil) velmi kvalitního režiséra, od kterého jssem viděl několik kvalitních kousků, škoda, že netočí víc. Pokud jde o mě, tak si myslím, že jde o druhé nejlepší zpracování Znamení čtyř (po Brettovi). Scénář šlape, viktoriánské prostředí je skvěle zpracované a navrh je tu pár inovací, takže až na pár horších herců (Lestrade, například) vlastně vše funguje, jak má. Mě se to líbilo moc a ta naprosto dokonalá atmosféra, na některých místech až téměř hororová, ta byla opravdu nejlepší ze všeho. 82%.(3.12.2015)

Docela dobrá detektivka se Sherlockem Holmesem(23.4.2003)

Příběh, jenž byl několikrát zfilmován, ale je známější pod názvem Znamení čtyř, je sám o sobě dost zajímavý, a v této podobě s Charltonem Hestonem má v sobě i navíc nějaké působivé kouzlo.(27.12.2003)

• - Snímek byl natočen na podle detektivní povídky "Znamení čtyř" od Arthura Conana Doyla. (Terva)