Zakázané území (TV film)

Forbidden Territory: Stanley's Search for Livingstone

Zakázané územie

Dobrodružný

USA, 1997, 96 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Na televizi chvályhodný portrét dvou velkých osobností a jejich slavného společného příběhu. Točeno v keňských exteriérech. Roli charismatického Livingstoneho převzala britská legenda Sir Nigel Hawthorne a zhostila se jí důstojně a s přehledem.(24.4.2005)

Afrika věčného jara a nádherných přírodních krás se snaží převyprávět osud muže misionáře Davida Livingstona a amerického cestovatele novináře dobrodruha. Je zde pár podmanivých exteriérů, ale pojetí cest i objevů je zde nedostačující. Postrádal jsem hlubší sdělení jejich významu.(2.5.2010)

Souhlasím, že na televizní film je tohle docela koukatelná záležitost. Především díky hodně slušným hereckým výkonům Aidanna Quinna a Nigela Hawthorneho. Oba tito pánové mi ve spojení s nádhernou africkou krajinou rozhodně okořenili jinak nudný večer a myslím si, že je zde možno spatřit několik velice skvostně natočených scén, které zahřejí u srdce.(7.9.2010)

Dosť vážná dobrodružná dráma o hľadaní jedného veľkého a životom sa prebíjajúceho človeka druhým. Postavená hlavne na skvelých hereckých výkonoch, a to nielen hlavnej dvojice Quinn a Hawthorne (nezabudnuteľný sekretár z britkomu Áno, pán minister), ale aj kopec vedľajších a menších postáv. Ale ani spracovanie sa nemusí za nič hanbiť, naviac, keď ide o televízny snímok, ktorému exteriérové scény nerobia vonkoncom problém. Aj takáto kamera dokáže zachytiť majestátne africké scenérie (napr. atmosferická plavba na africkom jazere) a uplatnia sa aj maskéri. Po vlažnejšom začiatku sa postupom času odkrýva dramatické divadlo, ktoré k záveru kulminuje so silným nábojom.(9.5.2018)