poster

Saimin

 • Japonsko

  催眠

Fantasy / Horor / Thriller

Japonsko, 1999, 110 min

Režie:

Masajuki Očiai

Scénář:

Jasuši Fukuda

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • tombac
  ***

  Po celém Tokiu páchají lidé bizarní sebevraždy. Vše nasvědčuje tomu, že tak činí pod vlivem hypnózy. Chvílemi jakobyste sledovali slabší a méně kečupovitou kopii famózního Jisatsu saakuru. Snaha navodit poctivou depresivní atmosféru je na několika místech ubita nechtěnou úsměvností. Trapné "vetřelecké" výstupy slečny Yuki budiž odstrašujícím příkladem... Vedle výletu do světa hypnózy snímek zaujme několika sebevraždami. Za zmínku stojí hlavně ta "běžecká" aneb jak přijít k únavovým zlomeninám končetin snadno a rychle. Průměrný horrorový thriller, který tak trochu klame tělem.(11.2.2006)

 • Cedr
  ***

  Nevyrovnaný mix hororu a vyšetřovacího thrilleru, kde by si ta pátrací část zasloužila trochu učesat. Bohužel jak scénáristicky tak i nekompromisnější prací ve střižně. Přes překvapivě dobře zpracovaný námět, děj samotný působí často velmi zmatečně a zbytečně roztahaně. Film se nejspíš tu a tam snažil překonat klasické procedurální či hororové struktury, ale výsledek je poněkud rozporuplný. Vše ale dost výrazně zachraňují scény hororovějšího rázu, které Masayuki Ochiai umí vážně skvěle. Saimin je spíš nadpřirozeným thrillerem, takže tyto scény příliš nevyděsí, ale svou bizarností spolehlivě upoutají pozornost. Kdyby ji film neztrácel zbytečně chaotickým dějem, tak by snadno šlo o jeden z těch lepších j-hororů z období jejich největší slávy. Takto jen solidní nadprůměr se spoustou zašlápnutého potenciálu.(2.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace