Jak je důležité míti Filipa

L'Importance d'être constant

Je dôležité mať Filipa

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA / Francie, 2002, 90 min

Skvelé, skvelé, skvelé! Po tomto filme budete mať dobrú náladu celý deň. Krásne, veľmi zábavné, hravé! A tí herci! A tá hudba! Po skončení som sa ešte 5 minút smiala :) Hl. ich výroky si treba zapisovať. Výborné od začiatku do konca. Nie je tam pasáž, kedy sa nič nedeje, kedy nemáte úsmev na tvári. :) ___ /tento film som si neskor pustila i ked ma silene bolel zubcek a nemohla som nic robit. T IoBE ma dokonale rozptylilo a rozveselilo. Lepsie ako ine lieky./(23.2.2008)

Pro mě klasická anglická podívaná, kterou můžu vidět kdykoliv, jelikož obsahuje pro mě všechno dokonalé - vynikající herce, skvělé anglické prostředí, vtipnou zápletku, vynikající herecké výkony a kouzelnou Reese Witherspooon, která tomu všemu nasadila korunu :) Ať už byl před natáčením či při natáčení mezi Firthem a Everettem jakýkoliv vztah - mě to přišlo dokonalé a jako bratři na mě působili od první minuty :) Dramatické vstupy a pohledy Judi Dench - to byla pouze třešnička na dortu ;)(8.9.2012)

romantický průměrný film o lstí jak získat náklonost dívky, ktrá je urozená bohatá a on nemá z toho ani jedno, ale pomocí lží se dostává k jejímu srdci a zde příběh začíná, je to stará klasika, kteá někoho nadchne, někdo se na to jen podívá a žekne si, byl to fajn film ale nic víc a to je můj případ.(30.6.2010)

Kdo říká pravdu a jmenuje se Filip? Jaké je tajemství příruční tašky? Proč Algy často jezdí na venkov a Jack do Londýna? To vše a ještě mnohem víc se dozvíte v této vtipné komedii ve velmi kvalitním zpracování. Skvělý nestárnoucí humor, šarm a ironie vynikají díky skvělým hercům – zvláště roztomilý a okouzlující je Colin Firth v roli Jacka a přímo úžasná je Judi Dench jako Lady Bracknell. K příjemné atmosféře přispívají i krásné exteriéry West Wycombe a honosné kostýmy. Oscar Wilde je zárukou výtečné zábavy a s nadsázkou lze říci – co replika, to vtip – tedy pro toho, kdo má tento typ humoru rád.(9.2.2004)

Zápletku a vtipné situace už velmi dobře znám jak z četby samotné hry, tak z divadelní inscenace, takže mě film bohužel ničím moc nepřekvapil. Uznávám ale, že tohle zpracování vyzdvihují herecké výkony - Rupert Everett, Colin Firth i Judi Dench byli skvělí. Plus bylo hezké vidět Reese Witherspoon v jedné z jejich starších rolí. ~(3,5)~(27.10.2017)

• - Přestože byla postava zahradníka Moltona nakonec z filmu vystřižena, můžete jej vidět v pozadí v mnoha scénách. (HappySmile)

• - Scéna, kde Rupert Everett plácne Colina Firtha po zadku a dá mu pusu na tvář, byla improvizovaná. Režisérovi Ovilerovi Parkerovi se zdála zaražená reakce Firtha tak vtipná, že se rozhodl scénu ve filmu ponechat. (HappySmile)

• - Finty Williams, která hraje lady Bracknellovou jako mladou tanečnici, je dcera Judi Dench, která hraje starší lady Bracknellovou. (HappySmile)