Na krev

Ve Španělsku lidé věří, že rozmarýn má skvělé léčivé účinky. Romero (ve španělštině rozmarýn) je 475kilový býk, který zemře v býčí aréně. Během jedné noci se jeho rohy, kosti, oči a maso rozvezou do Bruselu, Madridu a do Francie a následně různými způsoby naruší zdánlivě obyčejné životy několika postav, hledajících sebe sama. Sledujeme osud italské herečky, která prodává maso v supermarketu, španělské ženy, která servíruje steaky, a malého francouzského děvčátka, které si představuje svět, kde jsou zvířata mnohem větší než lidé. Části býčího těla tak potvrzují Romerovy přednosti a zároveň magickou sílu rozmarýnu – průbojnost, výbušnost a regeneraci. Delphine Gleize patří mezi nejoriginálnější a nejzajímavější tvůrce současné francouzské kinematografie. Její krátké filmy zaznamenaly velké úspěchy na mezinárodních filmových festivalech a získaly řadu ocenění. Na krev je její celovečerní filmový debut. (Film Europe)

Rex Mundi

Nádherná symfónia malých ľudských osudov, či veľkých osudov malých ľudských bytostí... Mám rada takéto filmy. O živote a smrti, bytí a nebytí, žití a umieraní. Každá z postáv má svoje vlastné čaro, každý príbeh nesie so sebou určité napätie...ako keď v daždi hučia elektrické drôty. Podfarbené krásnou rázovitou hudbou a jemnou (v niektorých situáciách šteklivo ironickou) bossanovou. A to, že sa príbehy postáv priebežne pretínajú a prelínajú, vôbec nepôsobí umelo (ako v niektorých hollywoodskych filmoch, kde "súvislosti" sú v móde), pretože tu nič nie je silené, všetko ide samo, akoby scenár napísal život sám. ()