poster

Vztek

 • USA

  Blue in the Face

 • Velká Británie

  Blue in the Face

Komedie

USA, 1995, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DannyBoy80
  ****

  Hraný dokument kde se vyskytuje mnoho známých postaviček a spostu různých charakterů a národností. Perfektní dialogy Keitela s Jarmuschem, velmi krátký štěk Madonny, šílené kecy o brýlích Lou Reeda. Proste výborný konverzační film o tom jak se žije a žilo v Brookllynu. Otom jaké to bylo za doby Dodgers. O míchání kultur a národností. A prostě jen tak o životě na kousku místa uprostřed džungle.(9.12.2008)

 • LeoH
  ****

  Hravý mix místopisného dokumentu s improvizovanými náznaky příběhu (v titulcích ostatně není „režírovali“, ale „situace připravili“) a Reedovým a Jarmuschovým klábosením – docela neortodoxní kombinace, ale jako celek je to ohromně chytlavé. Na konci budete mít chuť odstěhovat se do Brooklynu (a do devadesátých let, nebo možná do padesátých, když ještě hráli Brooklyn Dodgers, i když vás baseball normálně vůbec nezajímá). — Opravdu rád bych věděl, jakým hnutím mysli vznikl patafyzický český titul Vztek: žádná emoce snad s tímhle filmem nesouvisí míň. Vzteky člověk sice zmodrat může, ale v originálním názvu jde o idiom použitý v jedné scénce: „to talk until I'm blue in the face“ – mluvit, dokud nezmodrám, ve smyslu marně o něčem přesvědčovat někoho, kdo si stejně myslí svoje. Což tedy k Brooklynu a brooklynským sedí o něco líp.(24.10.2014)

 • tomtomtoma
  ****

  Stále příjemné rozjímání o životě v obchodě tabáku newyorského Brooklynu. Život, jako výkřiky, jako filozofie, jako přirovnání, jako živel, jako slova, jako rozebírání, jako střetávání, jako potkávání, jako míjení, jako nedorozumění, jako pitoreskní náhody, jako kouř stoupající líně ze zapálené cigarety. Navíc hvězdné obsazení, osobitý styl a rozverně lahodná atmosféra. Všemu opět vévodí vedoucí obchodu s tabákem Auggie Wren (zajímavý Harvey Keitel), který ukazuje vášnivý i filozofující život Brooklynu v celé jeho pozoruhodné kráse, bouřlivosti i poklidu. Z dalších rolí: muž s divnými brýlemi (Lou Reed), Pete Maloney (Michael J. Fox) s nevšedním dotazníkem, majitel obchodu Vinnie (Victor Argo) a jeho nespokojená manželka Dot (Roseanne Barr), Auggieho vášnivá přítelkyně Violet (Mel Gorham), rozjímač nad filmy Bob (Jim Jarmusch), pomalý pomocník v obchodě Jimmy Rose (Jared Harris), podomní rapující prodavač (Malik Yoba), stálí zákazníci Tommy Finelli (Giancarlo Esposito), Jerry (José Zúñiga) a Dennis (Stephen Gevedon), či zpívající telegram (Madonna). Život ve své kráse, bláhovosti a neustálé naději.(30.12.2012)

 • gudaulin
  ***

  Smoke na mě svého času zapůsobil jako nesmírně sympatická esence postupů amerického nezávislého filmu. Pokračování ale vypadá spíš jako sestřih nepoužitých záběrů z jedničky a improvizovaných výstupů, které vznikly jako momentální nápad party tvůrců Smoke, kteří se sešli na nějakém výročním setkání. I když ani jednička nestála v pravém slova smyslu na příběhu, tady se už o příběhu vůbec mluvit nedá. Působí to nekompaktně a i když z toho čiší láska k Brooklynu a New Yorku, nezachrání to ani vstupy populárních amerických tvůrců a celebrit. Celkový dojem: 55 %.(16.2.2015)

 • Abiosis
  ***

  *NEBEZPEČNÉ ŠVÉDSKO* Najmä vďaka absencii deja pre mňa ťažšie vstrebateľné ako jeho predchodca Smoke, ktorý bol komplexnejší. Nevravím, že filmy musia byť vždy cestou z bodu N do bodu Y, ale tu sa cítim ako stratený bez možnosti aspoň nájsť spomínaný bod N či Y. Mám pocit, ako keby som sledoval nejaké nadbytočné/vystrihnuté scény z iného filmu, ktoré sú neskôr pozliepané dokopy okolo nosnej témy Brooklynu. Herecký "ensemble" je chudobnejší a menej výrazný ako v Smoke; mrzí ma najmä hlúpa a príliš maličká úloha pre M.J. Foxa. Celkový pocit je však dobrý - film je nadupaný pozitívnou energiou a s vašou melancholickou náladou si sadne výborne. Verdikt v 1 vete: Príjemný, konverzačný ale menej výrazný ako jeho predchodca. 03.08.13(3.8.2013)

 • - Natočeno za 5 dní. (HellFire)

 • - Roli Jima Jarmusche měl původně hrát William Hurt. (HellFire)

 • - Madonna se ve filmu objevila jen na velmi krátkou chvíli jako "zpívající telegram". (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace