Můj nápadník je vrah

Coldblooded

Akční / Komedie / Thriller

USA, 1995, 92 min

• Korbitch

Mno. Na tenhle kousek Brandona mě upozornil mladší brácha. Nemůžu říct, že bych nežasl nad Priestleym, jak si roli zabijáka užívá. Ale zároveň jsem žasl nad stupiditou a unylostí scénáře, který nabídne v samém závěru takový What The Fuck, že mi prdla guma od spoďárů a ty vystřelili přes celou místnost. Místo toho, aby se s určitým člověkem domluvil a sejmuli hlavního bose, který měl celej film jenom jednu gorilu (další wtf), zabije dotyčnýho a pak uplně hladce bose i gorilu. No, po týhle scéně jsem vážně uvažoval o odpadu, ale nakonec jsem se přenesl i přes tuhle blbost a dva šurikeny ze svýho glocku pro tenhle film vystřelil.(7.8.2011)

Brandon z Beverly Hills jako cynickej vrah?Inu proč by ne!Film je sice levnější,ale zabijákovy eskapády sou dost brutální a velice vtipné.Chápu že to není pro každýho.Já mám brutální černej humor rád,takže stím nemám nejměnší problém.Nejlepší je scéna,kdy se Cosmo ptá mladého párečku,jaké to je,mít dívku,že se nejspíš zamiloval a neví si rady,tak mu hezky poraděj,usmějou se,políbí načež je Cosmo brutálně popraví :-) já se bavil skvěle.(31.1.2011)

Komediální gangsterka aneb Jak se vyučit na nájemného vraha. 1) Tato parodie na film noir je plná překvapení. 2) První překvapení - obsazení titulní role Jasonem Priestleym (Beverly Hills 90 210). Připadá mi, že se Jason pro tuto roli doslova narodil. 3) Druhé překvapení - svižný scénář i režie ve vzácné souhře bez hluchých míst. 25letý režisér Wallace Wolodarsky (o rok mladší, než Jason Priestley) už měl v době natáčení za sebou čtyři řady Simpsonů jako spoluscénárista a producent a tak mu jeho první samostatný celovečerní film (scénář, režie) zřejmě velké problémy nedělal. 4) Třetí překvapení - nikdo tento film nezná (fakt netuším, proč). 5) Příjemný film, kterému přidávám hvězdičku za Jasona.(7.12.2010)

• Olík

Jestli se Wallace Wolodarsky pokoušel natočit černou komedii o nájemné vrahovy balancujícím mezi láskou a zalíbením ve své práci (což je jistě námět s, kterým se dá pracovat), proč ne! Režisér bohužel pouze těží z popularity „Brandona“ Priestleyho, který je se svým jediným výrazem celkem na ránu a nedělá z tohoto filmu nic jiného než Assassin Hills 90210.(18.10.2010)

Člověk je na pochybách, je-li Cosmova strojenost a jednoduchost způsobená hereckou neschopností Priestleyho nebo dokonalým ztvárněním mladíka, který přijal svoje nové povolání a vnitřně se s ním vyrovnal. Chvílemi jsem váhal, ale většinou mě přeci jenom Priestley přesvědčil, že to je jeho herecký um =) Se sympatickou Kimberly zahraje velmi jednoduchý, ale příjemný film, na který ač jsem narazil zcela náhodou v noci v TV, tak mě zaujal a vydržel jsem u něj do půlnoci. Cosmův chladný výraz při popravách svých cílů by záviděli i leckteří Bondové. Navíc, Brandon pro mě bude navždy frajer jak má být =) 7/10.(25.9.2011)