Můj nápadník je vrah

Chladnokrevný

Coldblooded

Akční / Komedie / Thriller

USA, 1995, 92 min

Tvrdé žánrovky měkce parodující černohumorná komedie, formou zajímavá právě pro svoji úchylně krutou >vtipnost< , ze které místy - narozdíl od mnoha trendy thrillerů - opravdu mrazí. Naštěstí tvůrci drží poněkud bizarní děj pevně v mezích chladnokrevně >seriozního< přístupu a nedělají z postav pitvořící se karikatury, k čemuž by obsah mohl svádět. Takže poctivé tři hvězdy za neobvykle obskurní noční zábavu, kterou nekalí ani jako obvykle tak typický jalový český televizácký dabing. Jo, chtělo by se vidět s původní zvukovou stopou a titulky, možná bych v jiném rozpoložení i jednu hvězdičku přidal... - - - - - (Poprvé viděno 8.9.2011 na noční >prímakůl< , hodnocení 123., komentář zde jako čtrnáctý - 8.9.2011)(8.9.2011)

• Olík

Jestli se Wallace Wolodarsky pokoušel natočit černou komedii o nájemné vrahovy balancujícím mezi láskou a zalíbením ve své práci (což je jistě námět s, kterým se dá pracovat), proč ne! Režisér bohužel pouze těží z popularity „Brandona“ Priestleyho, který je se svým jediným výrazem celkem na ránu a nedělá z tohoto filmu nic jiného než Assassin Hills 90210.(18.10.2010)

Brandon z Beverly Hills jako cynickej vrah?Inu proč by ne!Film je sice levnější,ale zabijákovy eskapády sou dost brutální a velice vtipné.Chápu že to není pro každýho.Já mám brutální černej humor rád,takže stím nemám nejměnší problém.Nejlepší je scéna,kdy se Cosmo ptá mladého párečku,jaké to je,mít dívku,že se nejspíš zamiloval a neví si rady,tak mu hezky poraděj,usmějou se,políbí načež je Cosmo brutálně popraví :-) já se bavil skvěle.(31.1.2011)

No asi to bude znít divně ale nikdy v životě jsem Beverly Hills neviděl(nebo aspoň myslím), takže jsem žádného Priestleyho neznal. No tak jsem si ten film pustil jako to že to bude průměrný odpočinkový film. Když jsem si film pouštěl tak jsem ani nevěděl o jaký žánr jde. A byl jsem mile překvapen. Jason hrál skvělou postavu a hrál jí tak že prostě není možné aby takový nebyl i v opravdovém životě. Ostatní herci sice nic moc(Fox byl ale s manželkou dokonalý:-)). Ale film splnil svůj účel dokonale. Celkem překvapení.(28.11.2010)

• josieaddms

Název říká vše. Byl to nepovedený pokus o černý humor nebo něco alá můj soused zabiják. Sice to má docela loserovskou atmosféru, a Priestley je docela zajímavý týpek, ale tam to asi končí. Nijak nefandím těmhle sympatickým vrahům či zlodějům, se kterými se ve filmovém světě roztrhl pytel, ať už ve vážných či komických vodách. Připadá mi úplně zbytečné takovéhle filmy točit, třeba to někoho zaujme nebo pobaví, ale u mě se to minulo účinkem.(27.5.2013)