Můj nápadník je vrah

Chladnokrevný

Coldblooded

Akční / Komedie / Thriller

USA, 1995, 92 min

Tvrdé žánrovky měkce parodující černohumorná komedie, formou zajímavá právě pro svoji úchylně krutou >vtipnost< , ze které místy - narozdíl od mnoha trendy thrillerů - opravdu mrazí. Naštěstí tvůrci drží poněkud bizarní děj pevně v mezích chladnokrevně >seriozního< přístupu a nedělají z postav pitvořící se karikatury, k čemuž by obsah mohl svádět. Takže poctivé tři hvězdy za neobvykle obskurní noční zábavu, kterou nekalí ani jako obvykle tak typický jalový český televizácký dabing. Jo, chtělo by se vidět s původní zvukovou stopou a titulky, možná bych v jiném rozpoložení i jednu hvězdičku přidal... - - - - - (Poprvé viděno 8.9.2011 na noční >prímakůl< , hodnocení 123., komentář zde jako čtrnáctý - 8.9.2011)(8.9.2011)

Člověk je na pochybách, je-li Cosmova strojenost a jednoduchost způsobená hereckou neschopností Priestleyho nebo dokonalým ztvárněním mladíka, který přijal svoje nové povolání a vnitřně se s ním vyrovnal. Chvílemi jsem váhal, ale většinou mě přeci jenom Priestley přesvědčil, že to je jeho herecký um =) Se sympatickou Kimberly zahraje velmi jednoduchý, ale příjemný film, na který ač jsem narazil zcela náhodou v noci v TV, tak mě zaujal a vydržel jsem u něj do půlnoci. Cosmův chladný výraz při popravách svých cílů by záviděli i leckteří Bondové. Navíc, Brandon pro mě bude navždy frajer jak má být =) 7/10.(25.9.2011)

Největší správňák a slušňák z BH 90210 hraje postavu nájemnýho vraha? Tak po tomhle zjištění jsem čekal, co to bude za hovadinu, a ono to dopadlo překvapivě docela dobře. O žádný velkolepý dílo se sice nejedná, ale když na to budete nahlížet jako na film bez nějakejch větších ambicí, tak vás to snad může jenom mile překvapit. Sice to trochu postrádá pointu, ale mě to docela bavilo.(18.5.2008)

Brandon z Beverly Hills jako cynickej vrah?Inu proč by ne!Film je sice levnější,ale zabijákovy eskapády sou dost brutální a velice vtipné.Chápu že to není pro každýho.Já mám brutální černej humor rád,takže stím nemám nejměnší problém.Nejlepší je scéna,kdy se Cosmo ptá mladého párečku,jaké to je,mít dívku,že se nejspíš zamiloval a neví si rady,tak mu hezky poraděj,usmějou se,políbí načež je Cosmo brutálně popraví :-) já se bavil skvěle.(31.1.2011)

Spoustě lidem ten film určitě příde hloupý a brutální, ale já jsem se u něj skvěle bavil. Jason Priestly, kterého jsem znal jen z Beverly Hills(seriál který z duše nesnáším), se mi v hlavní roli lehce pomalejšího zabijáka velice líbil. Je sice pravda že skoro všechny vtipy jsou založeny na násilí a zabíjení, ale mě přišli opravdu vtipné, narozdíl od spousty fekálních a teen komedií. Můžu jen doporučit.(27.12.2005)