Doktor Hollywood

• slovenský

Doktor Hollywood

Komedie / Romantický

USA, 1991, 99 min

Tento film je úžasně oddechový, ideální na prázdniny když se vám zrovna nechce do sportovních výkonů. Je to jeden z filmů kde mě to průměrné hodnocení bolí (a není to české specifikum, na IMDB má hodnocení ještě nižší). Jasně je to klišé, smát se od začátku do konce se taky nebudete, ale imho ten feeling je veskrze pozitivní, pozitivnější než o co se každý rok v poslední dekádě pokoušejí desítky režisérů v žánru "romantická komedie".(30.7.2012)

Ukázková romantická komedie vyšperkovaná o příhody maloměstského doktora a řeči příjemného starosty. Michael J. Fox mi sice nikdy moc vtipný nepřijde, ale vždy pozdvihne film výš. Tady je to stejné. Díky němu je divák do filmu vtažen a snad všechno to moralizování překonává ve většině případů televizní obrazovky a naučí nás to něco víc o pohodovém soužití milých hodných lidí.(9.1.2011)

Určite by som to nezaradil medzi top komedie (žiadne gagy, kde sa chytam za brucho), ale je to fakt velmi prijemny film, pri ktorom si oddychnete a mate z neho dobry pocit. Navyse, na rozdiel od mnohych inych americkych komedii, mi na tomto filme nic nevadilo, nic mi neliezlo na nervy a preto nie je problem si ho pozriet raz za cas znova a nudit sa nebudete ...(17.1.2015)

"Zubaře bych nepojistil.. Ne, nejde věřit někomu, kdo vám strká ruce do pusy.." ;) Přiznávám, že vždy rád podlehnu téhle bizarní romantice s mravním poselstvím a osobitým humorem, z níž jeden přímo cítí tu typickou prazvláštní jižanskou atmosféru.. A pohostinnost..;) Tradičně skvostný Woody Harrelson, který celou dobu neví, jestli má doktora zabít nebo pojistit, a Michael J. Fox, který po trilogii Návratu do budoucnosti zde ještě pořád dokáže utáhnout, i díky své pomalu hasnoucí gloriole, celý film sám, komedii rozhodně, platí za dostatečný tahák a ozdobu tohohle provařeného bijáku.. Režijní univerzál, Skoťák Michael Caton-Jones, snímky tohoto vlídného střihu se zemitým humorem prostě umí, zde ještě platil za velkou naději a jistotu.. Když ještě naháněl lištičku, a ne šakala.. Všechny ty bizarní postavičky, podpořené typicky bezchybným výběrem herců Caton-Jonese, výborně napsané dialogy a parádní soundtrack z Doktora Hollywooda i po těch letech prostě dělají kultovní záležitost.. Alespoň pro mě určitě !! A zapadlý David Ogden "Winchester třetí" Stiers navíc tím starostou dokazuje svůj přirozený talent komika a rozhodně potěší, stejně jako Caton-Jonesovo cameo.. A samozřejmě ten pěkný čuník.. Teda vlastně čunice..;)(8.7.2013)

Michael J. Fox určitě neudělal žádnou ostudu romantickému žánru. Sice sledujeme trošku tuctový příběh až nepřirozeně pohádkového amerického maloměsta, ale kdo by tohle vlastně řešil. Milovníci akčních filmů se filmu stejně vyhnou a všichni ostatní si zase jednou připomenou, že na světě je přeci jen pořád tak krásně. 60%(13.3.2015)

• - Michael J. Fox (dr. Benjamin Stone) byl diagnostikován s Parkinsonovou nemocí nedlouho před natáčením tohoto filmu, když si všiml třesu malíčku u své ruky. (Elwanelyn)

• - Vůz ve filmu, který způsobí všechny patálie, je Porsche 356 Speedster z roku 1956. (Elwanelyn)

• - Tento film byl točen ve městě Micanopy, stát Florida. Městečko s 650 obyvateli jižně od Gainesville. (Elwanelyn)