VOD (1)

Hlavním hrdinou pohodového a úsměvného příběhu je mladý ambiciózní lékař Benjamin Stone, který by rád zkusil štěstí na vyhlášené hollywoodské klinice plastické chirurgie vedené doktorem Halberstromem. Cestou však zabloudí a kvůli krávě na silnici havaruje. Poškodí přitom svůj vůz a co je horší, zbourá právě vlastnoručně dokončený plot soudce Evanse, který ho za to odsoudí ke dvaatřiceti hodinám lékařské služby v místním středisku. Zcela proti své vůli tak Ben skončí v malém městečku Grady. Nadšení, které projevují místní občané, ho vůbec netěší a starostova nabídka stálého místa ho nezajímá. Netají se svými plány vydělávat velké peníze kosmetickými úpravami slavných hereček a okamžitě si tak u bodrých vesničanů vyslouží přezdívku Hollywood. Postupně se seznamuje s rázovitými obyvateli, pokouší se přežít péči sestry Parkerové, která ho nutí používat při příchodech a odchodech ze střediska píchačky a připadá si jako ve snu, když jednoho rána zahlédne ve vodách jezera nahou koupající se dívku, z níž se vyklube energická řidička sanitky Lou. A pak už ho čeká čekárna plná pacientů, setkání se starým zkušeným doktorem Hoguem a několik tvrdých lekcí jeho přezíravému sebevědomí. Když má po službě, pokouší se získat pozornost Lou, protože se vsadil se starostou, že se s ní do konce týdne vyspí. Jenže to není tak jednoduché, protože na malém městě se nic neutají a navíc Ben zjistí, že se mu Lou zamlouvá víc, než by bylo zdrávo pro jeho vysněnou kariéru plastického chirurga v Beverly Hills. A když přijde loučení, není si náhle doktor Hollywood vůbec jistý, jestli místo na klinice doktora Halberstroma je to nejlepší, co ho v životě mohlo potkat... Zdařilá romantická komedie vznikla v roce 1991 a podle románu Neila B. Shulmana ji natočil režisér Michael Caton-Jones. V titulní roli Bena Stonea se představí známý Michael J. Fox, který se proslavil rolí Martyho ve sci-fi trilogii Návrat do budoucnosti a vidět jsme ho mohli také ve filmech Oběti války, Poldovi v patách nebo Tajemství mého úspěchu. V dalších rolích se představí debutující Julie Warnerová jako svérázná Lou, Barnard Hughes jako doktor Hogue, Woody Harrelson (Takoví normální zabijáci, Lid vs. Larry Flint) jako Hank Gordon, David Ogden Stiers coby starosta Nicholson a Bridget Fondová (Singles, Zabiják) jako atraktivní Nancy, která touží po jediném - vypadnout z idylického Grady. Přestože jde o lehce předvídatelné vyprávění s dobře známými typy, jako je starý zkušený opilecký doktor, bodrý starosta, drsně se tvářící sok v lásce či rázovití pacienti, je to snímek vyzařující pohodu, dvě hodiny příjemné zábavy, která jistě nikoho nezklame. (oficiální text distributora)

husokachna

Já prostě miluju Michaela J. Foxe, miluju Grady, zbožňuju fajn jemnej humor tohohle filmu, všechny ty postavičky, který jsou divný, ale nejsou přepálený, propadl jsem Lou i s jejím divným rádobysexy nadabovaným hlasem. Je to filmová láska z dob dospívání, která ale narozdíl od ostatních nevyhasla a na kterou se můžu podívat i teď bez pachuti ztráty těch nostalgicko-růžových brýlí. Tohle je subjektivních 5 pěkných prasat, doktore! ()

Slartibarkfast

Nezapomenutelný a skvělý Michael J. Fox, který ztvárnil mnoho výborných rolí, zabodoval i zde jako doktor Hollywood. Výborná romantická komedie, která je sice plná klišé a situací, které znáte již nazpaměť, ale i tak si ji vychutnáte. Doporučuji na nedělní poobědovou siestu, nebo na chvíle splínu, kdy rádi sáhnete po nějaké osvědčené klasice. 75% ()

lykan9

Sice jsem s Michaelem J. Foxem neviděl ještě všechny filmy, ale všude, kde se tento herec objevil, tak se jednalo o výbornou podívanou a nikdy jsem nebyl zklamaný. Doktor Hollywood není výjimkou. Jedná se o příjemnou romantickou komedii, která nijak netlačí na pilu a nijak si nehraje na nic převratného. Mimo to je film obsazen skvělými herci, kteří odvádí svou práci na výbornou. ()

Zagros

Lehká romantická komedie, která si nehraje na nic víc a nemá to ani zapotřebí. Právě díky tomu dokáže pobavit a je možné si u ní oddechnout po náročném dnu, kdy se vám nechce u filmu moc přemýšlet. Příběh je přímý a upřímný, postavy jasně dané a sympatické a atmosféra pohodová. Rozhodně můžu doporučit na příjemný večer, třeba taky pro fajn ústřední dvojici, které jsem dokázal uvěřit jejich vzájemné sblížení. ()

Oyer

ano počítate dobře, plných pět, a neubral bych ani hvězdičku ! Těžko přetěžko hledat lidi, kteří dávají čtyři hvězdičky, natož pět ! Film je paradní ! Nemám rád romanťárny, na výběr komedií jsem taky náročný, ale Doktor Hollywood je perfektně trefená romanická komedie. Málokdy se usměju až k pláčí a tento film můžete sledovat dokola a k slzičkám vás přivede poměrně často. Usměvné, emotivní, romantické- suprové ! Parádní a skvělé hlášky "Hezké prase doktore!" Michael J. Fox - hlavní role - co více dodat. Ostatní herci podali opravdu obdivuhodné a neopakovatelné výkony. Woody Harrelson, Julie Warner. No, rozplýval bych se tu zase jen hodiny a hodiny. Už se těším, až se na ten film podívám asi po patnácté... ()

• Tento film byl točen ve městě Micanopy, stát Florida. Městečko s 650 obyvateli jižně od Gainesville. (ČSFD)
  • Michael J. Fox (dr. Benjamin Stone) byl diagnostikován s Parkinsonovou nemocí nedlouho před natáčením tohoto filmu, když si všiml třesu malíčku u své ruky. (ČSFD)
  • Vůz ve filmu, který způsobí všechny patálie, je Porsche 356 Speedster z roku 1956. (ČSFD)