Doktor Hollywood

Doc Hollywood

Doktor Hollywood

Komedie / Romantický

USA, 1991, 99 min

Klasická americká komedie z počátku devadesátých let s ještě velkým nádechem let osmdesátých, kde Michael J. Fox válel a bez problému si získával sympatie všech diváků. Takové jednoduché, ale o to víc zábavné komedie mám prostě rád a v tomto případě to bylo i s trefnou dávkou romantiky. Někdo by mohl říct, že je zde mnoho známého klišé, ale to bylo právě ono kouzlo, které spolehlivě funguje dodnes a lidé si filmy typu Doc Hollywood budou moc rádi pouštět pořád dokola.(17.10.2020)

Tak tenhle filmek mam moc rad. Pribeh samozrejme nenabizi nic prevratneho, ale ta atmosfera maleho mesta a hlavne Michael J. Fox me pokazdy dostanou. Jeden z tech filmu, ktery bych si mohl poustet porad dokola. Kdyz si vzpomenu na pixarovska Auta, ktera se mi taky strasne libila a pribehova byla prakticky to same co Doktor Hollywood, tak si rikam, ze se mi mozna na filmu hodne libi i ten pribeh, i kdyz jak uz sem zminil nenabizi nic prevratneho.(16.8.2012)

• kingik

Film typický pro režiséra Michaela Caton-Jonese. Většina jeho filmů, a ani tento není výjimkou, mají dobrý začátek (přibližně 20. minut, a to včetně tohoto filmu), hodně táhnoucí se prostředek a naprosto unáhlený konec. Příběh plastického chirurga mířícího za kariérou do Hollywoodu, kterého si střihnul tehdy populární Michael J.Fox, trpí už svým obsazením, protože Fox se svoji "teenage" vizáží nedokáže svoji roli pojmout vážně a je v podstatě odsouzen být legrační, i když si to scénář až tolik nežádá. V zapadákově pak, po kuriozní auto nehodě, je nucen na příkaz soudu podstoupit lékařskou praxi, a tak se postupně obeznámit se svéráznými obyvateli, kteří si ho pro jeho nekomformní přístup oblíbí, a i místo pro lásku se najde. Z filmu sálá pohoda, ale to je asi tak všechno a rozhodně při své epizodnosti není krátký. Nebojím se napsat, že byl zdlouhavý, a když doktor vedl prasátko na procházku, byl to jen jeden z mnoha přehmatů komické stránky filmu, která byla ryze trapná. Rozjezd se skladbou Chesney Hawkese v titulcích se jevil býti šťastný , ale pozdější uchopení filmu nikoliv. Od málo propracovaného, a typického produktu počátku devadesátek, jsem ani mnoho nečekal, a co hůř, dostal jsem ještě méně. 40%(20.4.2012)

Romantickou komedii Doktor Hollywood jsem viděl poprvé poměrně dlouho po jeho natočení roku 1991 a to někdy okolo roku 2004 či 2005. Tehdy se mi docela líbil a ocenil jsem jej čtyřmi hvězdami. Od té doby v řece Moravě uplynulo hodně vody, moc jsem si toho nepamatoval a tak jsem se rozhodl podívat na tento film ještě jednou, zejména abych mohl napsat zasvěcený komentář a také případně upravit své původní hodnocení. A tak se po více než 10 letech film opět objevil na obrazovce naší TV a já byl zvědav, jestli mne tak zaujme jako při prvním sledování. Trochu jsem měl obavy, jestli se během 99 minutového děje nebudu sem tam nudit a zda mne dokáže nějaká ta situace rozesmát, ale mé obavy se ukázaly jako liché. Hned od začátku film slušně odsýpal a také důležitý úvod režisér Michael Caton-Jones natočil celkem zajímavě. Film začal představením hlavního hrdiny pohodového a úsměvného příběhu, kterým byl mladý ambiciózní lékař Benjamin Stone (Michael J. Fox), kterého omrzela krátká kariéra chirurga a chtěl zkusit štěstí na vyhlášené hollywoodské klinice plastické chirurgie vedené doktorem Halberstromem (George Hamilton). A tak se jednoho dne rozloučil s kolegy a nasedl do svého krásného veterána z roku 1956 Porsche 356 Speedster. Cestou však zabloudil, opustil dálnici a na jedné okresní silnici se mu do cesty postavily dvě krávy, kvůli kterým strhl volant, sjel z cesty a havaroval. Poškodil přitom svůj vůz a bohužel zboural právě vlastnoručně dokončený plot soudce Evanse (Roberts Blossom), který ho za to odsoudil ke 32 hodinám lékařské služby v místním středisku. Zcela proti své vůli tak Ben skončil v malém městečku Grady, což místní obyvatelé přivítali s nadšením. Starosta Nicholson (David Ogden Stiers) mu dokonce nabídl stálý plat a jisté místo zdejšího doktora, ale Ben o tohle vůbec neměl zájem a nadšení obyvatel absolutně nesdílel. Netajil se svými plány vydělávat velké peníze kosmetickými úpravami slavných hereček, a okamžitě si tak u bodrých vesničanů vysloužil přezdívku Hollywood. Postupně se během nařízené lékařské praxe seznamoval s rázovitými obyvateli, pokoušel se přežít neustále nabručenou náladu zdravotní sestry Parkerové (Edye Byrde), která ho nutila používat při příchodech a odchodech ze střediska píchačky. Nezažil však pouze negativní věci, když se jednoho dne po lehkém opití probudil a zamířil na břeh jezera, z něhož vystoupila nahá koupající se dívka, jenž se před ním vůbec nestyděla. Ze sympatické dívky se vyklubala energická řidička sanitky Lou (Julie Warner), do které se postupně zamiloval, aniž by to sám chtěl. Další čas v městečku strávil nadbíháním této pěkné dívce a také ošetřováním svérázných obyvatel městečka, kteří mne fakt pobavili. Setkal se také se starým zkušeným doktorem Hoguem (Barnard Hughes), od něhož dostal Ben pořádnou lekci při ošetření malého kluka, ale kterému později zachránil život, když starý doktor dostal infarkt. Minuty příjemně ubíhaly a Ben se do Lou zamilovával stále víc a víc a tak si najednou nebyl jistý, jestli je pro něj kariéra plastického chirurga v Beverly Hills ten pravý životní cíl. Přesto do LA odjel a na klinice pracoval a tak jsem byl zvědav, jestli se vrátí zpět za hlasem svého srdce nebo dá přednost penězům z kliniky. Když se na obrazovce objevily závěrečné titulky, uvědomil jsem si, že původní hodnocení měnit nemusím, protože se mi pohodový film opět líbil a několikrát jsem se zasmál při pěkných scénách. Také pohled na nahé tělo Julie Warner v jejích 26 letech mne velice potěšil, takže jsem času stráveném u TV nelitoval. Suma sumárum, Doktor Hollywood ode mne získal čtyři Hollywoodské hvězdy ****.(29.9.2019)

Krávy na silnici připraví doktoru Hollywoodovi jisté farmářské dilema. Kozy nebo prase..? Chill mood komedie, která všechny přesvědčí, že když ambice zvítězí nad láskou, nebyla to láska. Být ještě více idylická, musel by Marty McFly předělat své Porsche na dýně sklízející traktor.. Woody Harrelson má snad patent na role sebevědomých balíků, co jsou tak sebevědomí, že ani netuší, jací jsou balíci. „Is that a star?“ - „No, that´s Ted Danson...“(29.3.2016)

• - Vůz ve filmu, který způsobí všechny patálie, je Porsche 356 Speedster z roku 1956.

• - Tento film byl točen ve městě Micanopy, stát Florida. Městečko s 650 obyvateli jižně od Gainesville.

• - Michael J. Fox (dr. Benjamin Stone) byl diagnostikován s Parkinsonovou nemocí nedlouho před natáčením tohoto filmu, když si všiml třesu malíčku u své ruky.