Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavním hrdinou pohodového a úsměvného příběhu je mladý ambiciózní lékař Benjamin Stone, který by rád zkusil štěstí na vyhlášené hollywoodské klinice plastické chirurgie vedené doktorem Halberstromem. Cestou však zabloudí a kvůli krávě na silnici havaruje. Poškodí přitom svůj vůz a co je horší, zbourá právě vlastnoručně dokončený plot soudce Evanse, který ho za to odsoudí ke dvaatřiceti hodinám lékařské služby v místním středisku. Zcela proti své vůli tak Ben skončí v malém městečku Grady. Nadšení, které projevují místní občané, ho vůbec netěší a starostova nabídka stálého místa ho nezajímá. Netají se svými plány vydělávat velké peníze kosmetickými úpravami slavných hereček a okamžitě si tak u bodrých vesničanů vyslouží přezdívku Hollywood. Postupně se seznamuje s rázovitými obyvateli, pokouší se přežít péči sestry Parkerové, která ho nutí používat při příchodech a odchodech ze střediska píchačky a připadá si jako ve snu, když jednoho rána zahlédne ve vodách jezera nahou koupající se dívku, z níž se vyklube energická řidička sanitky Lou. A pak už ho čeká čekárna plná pacientů, setkání se starým zkušeným doktorem Hoguem a několik tvrdých lekcí jeho přezíravému sebevědomí. Když má po službě, pokouší se získat pozornost Lou, protože se vsadil se starostou, že se s ní do konce týdne vyspí. Jenže to není tak jednoduché, protože na malém městě se nic neutají a navíc Ben zjistí, že se mu Lou zamlouvá víc, než by bylo zdrávo pro jeho vysněnou kariéru plastického chirurga v Beverly Hills. A když přijde loučení, není si náhle doktor Hollywood vůbec jistý, jestli místo na klinice doktora Halberstroma je to nejlepší, co ho v životě mohlo potkat... Zdařilá romantická komedie vznikla v roce 1991 a podle románu Neila B. Shulmana ji natočil režisér Michael Caton-Jones. V titulní roli Bena Stonea se představí známý Michael J. Fox, který se proslavil rolí Martyho ve sci-fi trilogii Návrat do budoucnosti a vidět jsme ho mohli také ve filmech Oběti války, Poldovi v patách nebo Tajemství mého úspěchu. V dalších rolích se představí debutující Julie Warnerová jako svérázná Lou, Barnard Hughes jako doktor Hogue, Woody Harrelson (Takoví normální zabijáci, Lid vs. Larry Flint) jako Hank Gordon, David Ogden Stiers coby starosta Nicholson a Bridget Fondová (Singles, Zabiják) jako atraktivní Nancy, která touží po jediném - vypadnout z idylického Grady. Přestože jde o lehce předvídatelné vyprávění s dobře známými typy, jako je starý zkušený opilecký doktor, bodrý starosta, drsně se tvářící sok v lásce či rázovití pacienti, je to snímek vyzařující pohodu, dvě hodiny příjemné zábavy, která jistě nikoho nezklame. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (204)

igi B. 

všechny recenze uživatele

Jó, slepák není slepejš, Poršák ist kapůt a perspektivní ambiciózní doktor Benjamin nakonec pochopí, že >pozice< není všechno pro život a není všechen Hollywood co se třpytí... :-) Milý film s vlídným humorem a emerickým poselstvím o smyslu života - leč ke škodě věci s poněkud nad(z)bytečně přehrávajícími hvězdami s M.J.Foxem na čele... ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Krávy na silnici připraví doktoru Hollywoodovi jisté farmářské dilema. Kozy nebo prase..? Chill mood komedie, která všechny přesvědčí, že když ambice zvítězí nad láskou, nebyla to láska. Být ještě více idylická, musel by Marty McFly předělat své Porsche na dýně sklízející traktor.. Woody Harrelson má snad patent na role sebevědomých balíků, co jsou tak sebevědomí, že ani netuší, jací jsou balíci. „Is that a star?“ - „No, that´s Ted Danson...“ ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Tvarovat prsa hollywoodským herečkám nebo vodit svini po vesnici? Já v tom mám jasno. Nejprve vydělat jeden, dva či tři majlanty ve velkoměstě a pak rychle prchnout do klidu venkova. Dr. Stone v tom má také jasno, jen to ještě neví, takže si v tomto snímku můžeme užít jeho tápání a hodně příjemnou atmosféru. Nic víc jsem v tom nenašel, a to jsem se díval i pod postel, ale já taky na dobrou noc nepotřebuji nic víc než pohodovou pohádku. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Film, kterému náleží stejný přívlastek jako představiteli hlavní role - sympaťák. Není hluboký, nejspíš vám neutkví v paměti ani vám v jakémkoli ohledu nerozšíří obzory, ale zanechá ve vás příjemný pocit pohody. Snímek o hledání správného přístupu k životu, zkrátka těch pravých životních hodnot. Romantický kousek, který stojí na představiteli hlavní role Michaelu J. Foxovi. A nesmím opomenout ani ústřední filmovou melodii I am the one and only, kterou jsem si s tímto snímkem spojil a která hodně dotváří její romantický náboj. Celkový dojem: 65 %. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Pěkná romantická komedie, která dokáže pobavit, ale nic jinýho se z ní už nevyrazí. Je tam pár slušnejch vtipů, teda spíš vtipných scén, ale jsou podány dost slbě a nevýrazně, takže se moc do paměti nevryjou, snad jen začátek by se dal označit za dobrrej a vtipnej, pak už je to jen průměrná zábava s drsným Woody Harrelsonem, kterj dostal jen minimu prostoru a to je jedna velká škoda, protože tam byl asi nejlepší. Michael J. Fox tam neni špatnej, ale spíš takovej nevýraznej a nic zvláštního tam nepředvádí a co se týče herečky Bridget fonda, tak tý jsem si skoro nevšim, ta tam moc velkou roli neměla, ale to mi ani nevadilo. Na druhou stranu to neni braný nějak vážně a svuj účel pobait to celkem spní, takže lepší 3* tomu přece jenom dám ()

Galerie (27)

Zajímavosti (7)

  • Městečko Micanopy si natáčení filmu každoročně připomíná společensko-kulturní akcí "Doc Hollywood Days". Výtěžek z akce jde na podporu výzkumu Parkinsonovy nemoci na University of Florida, a do Nadace Michaela J. Foxe pro výzkum Parkinsonovy choroby. (Danula13)
  • Michael J. Fox (dr. Benjamin Stone) byl diagnostikován s Parkinsonovou nemocí nedlouho před natáčením tohoto filmu, když si všiml třesu malíčku u své ruky. (ČSFD)
  • Vůz ve filmu, který způsobí všechny patálie, je Porsche 356 Speedster z roku 1956. (ČSFD)

Reklama

Reklama