Doktor Hollywood

• slovenský

Doktor Hollywood

Komedie / Romantický

USA, 1991, 99 min

Mladý nadějný chirurg Ben Jones (Michael J. Fox) se vydává do Los Angeles, kde má na nastoupit na prestižní kliniku plastické chirurgie. Po cestě však dojde k nehodě, když svým autem poškodí plot soudce Evanse (Roberts Blossom), ten Benovi vyměří jasný trest, v městečku Gravy si má odpracovat 32 hodin veřejně prospěšných prací jako lékař v místní nemocnici… Michael J. Fox už asi navždy bude především ikonickým Martym McFlyem, ale tenhle kanadský sympaťák má na kontě mnohem více zajímavých rolí a filmů, jedním z nich je právě Doktor Hollywood. Ve zkratce je příběh filmu o tom, kterak mladý arogantní a sebevědomý doktor si v prostých podmínkách malého městečka plného svérázných obyvatel uvědomí, že jsou i důležitější hodnoty než prestiž a peníze. Už samotný začátek filmu, kdy si Michael J. za zvuku písně One and Only (což na jeho postavu celkem sedí) od Chesney Hawkese užívá jízdu za volantem svého krásného starého Porsche 356 Speedster působí velmi pohodově, a i když tato idylka nemá dlouhého trvání (tedy pro Michaela, ne pro nás diváky). Následuje nehoda, trest a seznámení se s prostředím městečka a jeho obyvateli, je to svížné, vtipné, prostě paráda. V tomto ohledu naprosto válí především David Ogden Stiers v roli bodrého starosty Nicholsona (která je v naprostém protipólu od role majora Winchestera z MASH), ale povedené hlášky a vtípky mají i další obyvatelé a je jedno, jestli je to opravář aut Mel nebo zdravotní sestra Packerová, ovšem zapomenout nesmím na Julii Warner, která nám pánům v roli Lou nachystala velice příjemnou chvilku. Takže všechno je tady rozjeté na velice příjemnou komedii, kde Michael J. dostává jednu životní lekci za druhou, ať už z oblasti medicíny nebo mezilidských vztahů, ale jak už to bývá, přijde čas i na lásku a tady na film začne krapet haprovat. Protože jak se začne rozjíždět ona romantická linka mezi Benem a Lou, tak tím začne klesat vtipnost a nápaditost celého snímku, takže ke konci je už jen standardní a předvítatelnou romanťárnou. To ovšem nic nemění na tom, že je Doktor Hollywood docela fajn filmeček, který kromě občasného moralizování nabízí vcelku slušný příběh, sympaťáka Michaela J. Foxe a také pár opravdu povedených fórů, takže tento malý výlet do městečka Grady se nakonec docela povedl jak pro dokotra Bena, tak i pro nás diváky.(25.3.2018)

Príjemná romantická komédia na víkendové popoludnie v telke. Najlepšie, ak máte depku a vonku prší, pretože vám vylepší náladu. K tomu patrí aj to, že neprináša žiadne veľké emócie, takže sa nemusíte báť, že si poplačete. Po sudcovom klepnutí kladivkom a vynesení rozsudku je vám jasné, ako to celé skončí, ale samozrejme postavy musia robiť fóry, kým to dôjde aj im a my sa na tom môžme relatívne slušne pobaviť. Ak feelingom prirovnať k niečomu z tohto storočia, tak možno k Sweet home Alabama.(22.1.2017)

Tak tenhle filmek mam moc rad. Pribeh samozrejme nenabizi nic prevratneho, ale ta atmosfera maleho mesta a hlavne Michael J. Fox me pokazdy dostanou. Jeden z tech filmu, ktery bych si mohl poustet porad dokola. Kdyz si vzpomenu na pixarovska Auta, ktera se mi taky strasne libila a pribehova byla prakticky to same co Doktor Hollywood, tak si rikam, ze se mi mozna na filmu hodne libi i ten pribeh, i kdyz jak uz sem zminil nenabizi nic prevratneho.(16.8.2012)

Příjemná fajn oldschool komedie. Tam, kde se ze zapadákova v 88 roku stěhoval do velkoměsta, aby vybudoval kariéru a proháněl tamější sukně, ve filmu Tajemství mého úspěchu. Tady je to přesně naopak. I když nechtěně, jakousi náhodou skončí hlavní hrdina, pán doktor kdesi na jihu v zapadákově. Začíná najednou poznávat kouzlo venkova a tamější pohostinnost lidí. Všichni se tam znají, všichni na tom jsou stejně a nikdo nikomu nic nezávidí. Prostě taková idylka. Pak je tu ještě ta parádní osmdesátková hudba, která tak nějak postaršího diváka zahřeje u srdíčka.(1.10.2017)

"Zubaře bych nepojistil.. Ne, nejde věřit někomu, kdo vám strká ruce do pusy.." ;) Přiznávám, že vždy rád podlehnu téhle bizarní romantice s mravním poselstvím a osobitým humorem, z níž jeden přímo cítí tu typickou prazvláštní jižanskou atmosféru.. A pohostinnost..;) Tradičně skvostný Woody Harrelson, který celou dobu neví, jestli má doktora zabít nebo pojistit, a Michael J. Fox, který po trilogii Návratu do budoucnosti zde ještě pořád dokáže utáhnout, i díky své pomalu hasnoucí gloriole, celý film sám, komedii rozhodně, platí za dostatečný tahák a ozdobu tohohle provařeného bijáku.. Režijní univerzál, Skoťák Michael Caton-Jones, snímky tohoto vlídného střihu se zemitým humorem prostě umí, zde ještě platil za velkou naději a jistotu.. Když ještě naháněl lištičku, a ne šakala.. Všechny ty bizarní postavičky, podpořené typicky bezchybným výběrem herců Caton-Jonese, výborně napsané dialogy a parádní soundtrack z Doktora Hollywooda i po těch letech prostě dělají kultovní záležitost.. Alespoň pro mě určitě !! A zapadlý David Ogden "Winchester třetí" Stiers navíc tím starostou dokazuje svůj přirozený talent komika a rozhodně potěší, stejně jako Caton-Jonesovo cameo.. A samozřejmě ten pěkný čuník.. Teda vlastně čunice..;)(8.7.2013)

• - Scenárista Neil B. Shulman pracoval u Grady nemocnici Memorial v Atlantě (Georgia), odtud název města - Grady. (Elwanelyn)

• - Tento film byl točen ve městě Micanopy, stát Florida. Městečko s 650 obyvateli jižně od Gainesville. (Elwanelyn)

• - Městečko Micanopy si natáčení filmu každoročně připomíná společensko-kulturní akcí "Doc Hollywood Days". Výtěžek z akce jde na podporu výzkumu Parkinsonovy nemoci na University of Florida, a do Nadace Michaela J. Foxe pro výzkum Parkinsonovy choroby. (Danula13)