Doktor Hollywood

Doc Hollywood

Doktor Hollywood

Komedie / Romantický

USA, 1991, 99 min

Jenom člověka bez srdce nemůže tento film neoslovit. Křehká poetika začátku profesní kariéry mladého doktora s velkými ambicemi, na kterého číhá láska krásné a oduševnělé "místňandy" , mají pro mě i po dnešním (20.1.2017) x-tem zhlédnutí pořád kouzlo. Jó ty krásné mládí, plné nadějí, neznámé budoucnosti, vonící šalvějí a myrhou toskánské krajiny.(21.1.2017)

Typický příklad pohodové komedie. Maloměsto, všichni se znají, léto, sympaťák Michael J. Fox a krásný soundtrack, který perfektně vyjadřuje emoce. Úžasná je scéna v průvodu, kdy se záběr zpomalí, pustí se nadherná skladba 'Slow Squash Love', jejíž název přesně vystihuje výměnu pocitů. Ta mě vždycky dostane. Stejně tak si pokaždé užiju celý film. Určitě by si zasloužilo červenou barvu.(15.1.2008)

Tak tenhle filmek mam moc rad. Pribeh samozrejme nenabizi nic prevratneho, ale ta atmosfera maleho mesta a hlavne Michael J. Fox me pokazdy dostanou. Jeden z tech filmu, ktery bych si mohl poustet porad dokola. Kdyz si vzpomenu na pixarovska Auta, ktera se mi taky strasne libila a pribehova byla prakticky to same co Doktor Hollywood, tak si rikam, ze se mi mozna na filmu hodne libi i ten pribeh, i kdyz jak uz sem zminil nenabizi nic prevratneho.(16.8.2012)

Tento film je úžasně oddechový, ideální na prázdniny když se vám zrovna nechce do sportovních výkonů. Je to jeden z filmů kde mě to průměrné hodnocení bolí (a není to české specifikum, na IMDB má hodnocení ještě nižší). Jasně je to klišé, smát se od začátku do konce se taky nebudete, ale imho ten feeling je veskrze pozitivní, pozitivnější než o co se každý rok v poslední dekádě pokoušejí desítky režisérů v žánru "romantická komedie".(30.7.2012)

Jako malej prcek jsem u toho čůral smíchy a mamka mi zakrývala oči u nahé dívky co vyšla z jezera :))). Prase jsem miloval a svého hrdinu Michaela J.Foxe totálně zbožňoval. Zůstalo mi po těch letech bohužel jen jedno a to obliba výborného herce s tvrdým osudem J. Foxe. Je to prostě takový kamarád naší generace...a nejen naší. I tak je to nostalgický film u kterého člověk zapřede. Proto čtyři hvězdy.(22.8.2012)

• - Městečko Micanopy si natáčení filmu každoročně připomíná společensko-kulturní akcí "Doc Hollywood Days". Výtěžek z akce jde na podporu výzkumu Parkinsonovy nemoci na University of Florida, a do Nadace Michaela J. Foxe pro výzkum Parkinsonovy choroby. (Danula13)

• - Vůz ve filmu, který způsobí všechny patálie, je Porsche 356 Speedster z roku 1956. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Scenárista Neil B. Shulman pracoval u Grady nemocnici Memorial v Atlantě (Georgia), odtud název města - Grady. (Zdroj: ČSFD.cz)