Doktor Hollywood

• slovenský

Doktor Hollywood

Komedie / Romantický

USA, 1991, 99 min

Nezapomenutelný a skvělý Michael J. Fox, který ztvárnil mnoho výborných rolí, zabodoval i zde jako doktor Hollywood. Výborná romantická komedie, která je sice plná klišé a situací, které znáte již nazpaměť, ale i tak si ji vychutnáte. Doporučuji na nedělní poobědovou siestu, nebo na chvíle splínu, kdy rádi sáhnete po nějaké osvědčené klasice. 75%(17.1.2015)

Uchazející komedie, která předvede několik málo úsměvných situací a hlášek. Nicméně, že by se jednalo o nějaké srandovní hody, tak to se rozhodně říct nedá. Ale teď zpátky k té lepší stránce filmu. Nejvíce se mi líbilo prostředí malého zapadákova, kde žije řada svérázných postaviček, které mnohdy působí docela komicky.(27.3.2011)

Tuhle pohodovou komedii se silným jižanským přízvukem mám moc rád a dnes už je jasné, že jde o kultovní snímek, plný bizarních dialogů, situací a postav. Tím spíše, že KONEČNĚ je odpovídajícím způsobem předabována Julie Warner (Miriam Chytilová), neboť starý dabing v podání o čtvrt století starší (!?) Jany Drbohlavové totálně kazil dojem z celého filmu a půvabnou Lou stahoval do polohy zapšklé feministky. U mě za poctivé čtyři body.(9.7.2013)

Tento film je úžasně oddechový, ideální na prázdniny když se vám zrovna nechce do sportovních výkonů. Je to jeden z filmů kde mě to průměrné hodnocení bolí (a není to české specifikum, na IMDB má hodnocení ještě nižší). Jasně je to klišé, smát se od začátku do konce se taky nebudete, ale imho ten feeling je veskrze pozitivní, pozitivnější než o co se každý rok v poslední dekádě pokoušejí desítky režisérů v žánru "romantická komedie".(30.7.2012)

ano počítate dobře, plných pět, a neubral bych ani hvězdičku ! Těžko přetěžko hledat lidi, kteří dávají čtyři hvězdičky, natož pět ! Film je paradní ! Nemám rád romanťárny, na výběr komedií jsem taky náročný, ale Doktor Hollywood je perfektně trefená romanická komedie. Málokdy se usměju až k pláčí a tento film můžete sledovat dokola a k slzičkám vás přivede poměrně často. Usměvné, emotivní, romantické- suprové ! Parádní a skvělé hlášky "Hezké prase doktore!" Michael J. Fox - hlavní role - co více dodat. Ostatní herci podali opravdu obdivuhodné a neopakovatelné výkony. Woody Harrelson, Julie Warner. No, rozplýval bych se tu zase jen hodiny a hodiny. Už se těším, až se na ten film podívám asi po patnácté...(1.1.2009)

• - Městečko Micanopy si natáčení filmu každoročně připomíná společensko-kulturní akcí "Doc Hollywood Days". Výtěžek z akce jde na podporu výzkumu Parkinsonovy nemoci na University of Florida, a do Nadace Michaela J. Foxe pro výzkum Parkinsonovy choroby. (Danula13)

• - Vůz ve filmu, který způsobí všechny patálie, je Porsche 356 Speedster z roku 1956. (Elwanelyn)

• - Michael J. Fox (dr. Benjamin Stone) byl diagnostikován s Parkinsonovou nemocí nedlouho před natáčením tohoto filmu, když si všiml třesu malíčku u své ruky. (Elwanelyn)