Doktor Hollywood

• slovenský

Doktor Hollywood

Komedie / Romantický

USA, 1991, 99 min

Jó, slepák není slepejš, Poršák ist kapůt a perspektivní ambiciózní doktor Benjamin nakonec pochopí, že >pozice< není všechno pro život a není všechen Hollywood co se třpytí... :-) Milý film s vlídným humorem a emerickým poselstvím o smyslu života - leč ke škodě věci s poněkud nad(z)bytečně přehrávajícími hvězdami s M.J.Foxem na čele...(1.7.2006)

Hezká romantická chuťovka s pohodářem Michaelem J. Foxem a hezkou Julií Warnerovou o tom, jak nadějný plastický lékař chtě, nechtě uvízne v zapadákově, ze kterého chce co nejdříve vypadnout, ale je tu jeden problém.., zamiluje se! A své city neovlivníš ať chceš nebo ne. Možná bychom dali 3*, ale vidět to v telce, to už je zase něco úplně jiného. 65%(31.5.2018)

Uchazející komedie, která předvede několik málo úsměvných situací a hlášek. Nicméně, že by se jednalo o nějaké srandovní hody, tak to se rozhodně říct nedá. Ale teď zpátky k té lepší stránce filmu. Nejvíce se mi líbilo prostředí malého zapadákova, kde žije řada svérázných postaviček, které mnohdy působí docela komicky.(27.3.2011)

Americký herec Michael J. Fox v roku 1991, po skončení natáčania kultovej časocestovateľskej sci-fi série "Návrat do budúcnosti", si strihol hlavnú úlohu v romantickej rodinnej komédii "Doktor Hollywood". Stvárnil mladého, ambiciózneho doktora Benjamina Stonea, ktorý odchádza do Hollywoodu rozbehnúť karieru prestižného plastického chirurga. Avšak vďaka náhode jeho cesta skončí v malom mestečku Grady. No a práve tam najde šťastie a svoju životnú lásku. ***(30.4.2017)

Určite by som to nezaradil medzi top komedie (žiadne gagy, kde sa chytam za brucho), ale je to fakt velmi prijemny film, pri ktorom si oddychnete a mate z neho dobry pocit. Navyse, na rozdiel od mnohych inych americkych komedii, mi na tomto filme nic nevadilo, nic mi neliezlo na nervy a preto nie je problem si ho pozriet raz za cas znova a nudit sa nebudete ...(17.1.2015)

• - Scenárista Neil B. Shulman pracoval u Grady nemocnici Memorial v Atlantě (Georgia), odtud název města - Grady. (Elwanelyn)

• - Michael J. Fox (dr. Benjamin Stone) byl diagnostikován s Parkinsonovou nemocí nedlouho před natáčením tohoto filmu, když si všiml třesu malíčku u své ruky. (Elwanelyn)

• - Městečko Micanopy si natáčení filmu každoročně připomíná společensko-kulturní akcí "Doc Hollywood Days". Výtěžek z akce jde na podporu výzkumu Parkinsonovy nemoci na University of Florida, a do Nadace Michaela J. Foxe pro výzkum Parkinsonovy choroby. (Danula13)