Doktor Hollywood

• slovenský

Doktor Hollywood

Komedie / Romantický

USA, 1991, 99 min

Ukázková romantická komedie vyšperkovaná o příhody maloměstského doktora a řeči příjemného starosty. Michael J. Fox mi sice nikdy moc vtipný nepřijde, ale vždy pozdvihne film výš. Tady je to stejné. Díky němu je divák do filmu vtažen a snad všechno to moralizování překonává ve většině případů televizní obrazovky a naučí nás to něco víc o pohodovém soužití milých hodných lidí.(9.1.2011)

Tuhle pohodovou komedii se silným jižanským přízvukem mám moc rád a dnes už je jasné, že jde o kultovní snímek, plný bizarních dialogů, situací a postav. Tím spíše, že KONEČNĚ je odpovídajícím způsobem předabována Julie Warner (Miriam Chytilová), neboť starý dabing v podání o čtvrt století starší (!?) Jany Drbohlavové totálně kazil dojem z celého filmu a půvabnou Lou stahoval do polohy zapšklé feministky. U mě za poctivé čtyři body.(9.7.2013)

Určite by som to nezaradil medzi top komedie (žiadne gagy, kde sa chytam za brucho), ale je to fakt velmi prijemny film, pri ktorom si oddychnete a mate z neho dobry pocit. Navyse, na rozdiel od mnohych inych americkych komedii, mi na tomto filme nic nevadilo, nic mi neliezlo na nervy a preto nie je problem si ho pozriet raz za cas znova a nudit sa nebudete ...(17.1.2015)

Jenom člověka bez srdce nemůže tento film neoslovit. Křehká poetika začátku profesní kariéry mladého doktora s velkými ambicemi, na kterého číhá láska krásné a oduševnělé "místňandy" , mají pro mě i po dnešním (20.1.2017) x-tem zhlédnutí pořád kouzlo. Jó ty krásné mládí, plné nadějí, neznámé budoucnosti, vonící šalvějí a myrhou toskánské krajiny.(21.1.2017)

Jako malej prcek jsem u toho čůral smíchy a mamka mi zakrývala oči u nahé dívky co vyšla z jezera :))). Prase jsem miloval a svého hrdinu Michaela J.Foxe totálně zbožňoval. Zůstalo mi po těch letech bohužel jen jedno a to obliba výborného herce s tvrdým osudem J. Foxe. Je to prostě takový kamarád naší generace...a nejen naší. I tak je to nostalgický film u kterého člověk zapřede. Proto čtyři hvězdy.(22.8.2012)

• - Tento film byl točen ve městě Micanopy, stát Florida. Městečko s 650 obyvateli jižně od Gainesville. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Městečko Micanopy si natáčení filmu každoročně připomíná společensko-kulturní akcí "Doc Hollywood Days". Výtěžek z akce jde na podporu výzkumu Parkinsonovy nemoci na University of Florida, a do Nadace Michaela J. Foxe pro výzkum Parkinsonovy choroby. (Danula13)

• - Vůz ve filmu, který způsobí všechny patálie, je Porsche 356 Speedster z roku 1956. (Zdroj: ČSFD.cz)