poster

Poslíček

 • Česko

  Z lásky nebo pro peníze

 • USA

  For Love or Money

 • Slovensko

  Z lásky alebo pre peniaze

Komedie / Romantický

USA, 1993, 96 min

Komentáře uživatelů k filmu (39)

 • MickeyStuma
  ****

  Svěží romantická komedie se svěží dvojicí - Michael J. Fox a Gabrielle Anwar. Michael tu skutečně po herecké stránce exceluje a společně s Gabriellou, která tu je fenomenálně sexy, vytváří dvojici, kterým to ve společných scénách sluší ať se děje, co se děje. Romantická pohádka se všemi svými klady i zápory potěší a po jeho shlédnutí se bude hlavně ženská část diváků cítit po citové stránce příjemně. Film, který stojí za pozornost.(3.4.2018)

 • Malarkey
  **

  Na devadesátý léta sakra levná a nezajímavá komedie. Herecky asi nejprotivnější role Michaela J. Foxe, kterou jsem dosud viděl.(3.1.2019)

 • T2

  Rozpočet $30miliónovTržby USA $11,146,270Tržby Celosvetovo $-(28.4.2009)

 • Oskar
  ****

  Nejméně známý film Barryho Sonnenfelda rozhodně stojí za pozornost, i když Michael J. Fox mi místy lezl na nervy. Ovšem pokud máte rádi Sonnenfeldův černý humor, dočkáte se ho i zde, přestože je ten film označován za romantickou komedii. Herci v malých, šťavnatých rolích se opravdu vyřádili.(22.2.2003)

 • igi B.
  ****

  Výborná, mírně střelená - leč inteligentně napsaná a s ironickým nadhledem odehraná komedie. Doug je šikulka, který ví, že "věci je třeba vidět v souvislostech" a hledí si >vybudovat pozici< , k tomu však má trable s láskou a na to málo peněz pro své vize navíc ještě problém s berňákem. Nakonec však vše se jak jinak v happyend obrátí a americké moudro, že >prachy a láska nejlíp jdou si spolu ruku v ruce za sněním< zase jednou zvítězí nad mýty, že chudoba cti netratí... ;-) . . . Typická hollywoodská zábava pro rodinné televizní odpoledne v tom nejlepším slova smyslu, s vypointovanými dialogy, u kterých kupodivu(!) projednou smířil jsem se i s českým dabingem... Tři a půl hvězdičky za film, nakonec pro ten dobrý rozmar a za toho židáckého >obchodníka< zaokrouhleno nahoru... :-))) - - - P.S. Hm, čím to, že na ČSFD i na IMDb má tenhle filmek tak nízké průměrné hodnocení?! Že by zde zapůsobil ten příjemný nedostatek trouboidních emocí a klišé ve filmu?(5.7.2006)

 • gudaulin
  ***

  Pokud vám poslíčkův příběh něco vzdáleně připomíná, pak vás paměť neklame. Scénáristé převzali nápad ze slavného snímku Byt od Billyho Wildera a upravili ho tak, aby optimálně sedl významné hvězdě 90. let Michaelu J. Foxovi. V některých komentářích se objevuje výtka, že film je nedoceněný. Právě srovnání s Wilderovým kusem ale dokazuje, v čem všem Poslíček zaostává. Úmyslně nepíšu, že selhává, protože režisér Sonnenfeld zjevně neměl Wilderovy ambice. Chtěl natočit zábavnou nenáročnou jednohubku, a to se mu v podstatě podařilo, zatímco Wilder natočil chytrou jízlivou komedii, která si dobírá americký životní styl. Společensko-kritický rozměr filmu je v ní docela zásadní. Je to vlastně moralita na téma mravní integrity člověka, který je systémem korumpován. Za opětovné získání sebeúcty se v Bytu tvrdě platí ztrátou kariéry. Tohle všechno v Poslíčkovi chybí, je to rozjuchaná podívaná zbavená jakékoli hloubky a směřující k hollywoodskému happyendu. Tam, kde Wilder nabízí dva špičkové herce v hlavních rolích, může Sonnenfeld nabídnout právě jen Michaela Foxe a partu průměrných přihrávačů kolem. Gabrielle Anwar je jen ozdůbka s půvabnou tváří. Na tři hvězdičky to díky Foxově talentu stačí, ale vracet se k Poslíčkovi vážně nedává smysl. Celkový dojem: 55 %.(20.6.2017)

 • LiVentura
  ***

  Klasika devadesátých let se vždy zvláštním Foxem..(15.6.2012)

 • JohnnyD
  *

  Myslím si, že toto bol definitívne najhorší film môjho obľúbenca Michaela J. Foxa, rovnako aj u môjho ďalšieho obľúbenca, Barryho Sonnenfelda. Dokonca by som tento film ani nevedel poriadne zaškatuľkovať do nejakého žánru. Je to komédia? Asi nie, nesmial som sa. Je to romantický film? Možno, ale vo väčšine filmu som nemal taký pocit. Je to dráma? Tiež nie, bolo to príliš uvoľnené. Chudák Michael sa snaží, ale kde nie je scenár, ťažko sa hrá. Myslím si, že rozdiel medzi týmto filmom a medzi hociktorou americkou televíznou rádoby romantickou rádoby komédiou je len v tom, že toto nie je televízny film a že tu hrá o pár hviezd viac. Škoda - spojenie Michael J. Fox + Barry Sonnenfeld znelo zaujímavo...(18.7.2006)

 • Ištván87
  ***

  Ne úplně špatný remake filmu Byt.(15.6.2012)

 • rikitiki
  ***

  Klasická romantická /ne/komedie z raných devadesátek. A M. J. Fox v roli, které mu tak slušívaly, váhající mezi láskou a kariérou, přičemž už od začátku je to jasné.(11.4.2013)

 • 5150
  ***

  Michael J. Fox v hlavní roli je ok, Gabrielle Anwar jako dekorace ujde a potěší také řada známých herců ve vedlejších postavách. Písničkový doprovod mohl být snad lepší, ale i tak dobrá zábava a spokojenost.(18.12.2006)

 • Terva
  **

  K tomu, aby si splnil sen mít svůj vlastní hotel, potřebuje maličkost - tři miliony dolarů. Scénář : Lawrence Konner a Mark Rosenthal.(2.6.2011)

 • Tommassi3
  ****

  "Ženy. Kdoví co chtějí ?!" -"Já !! Prachy !!" ;) Parádní lehce pozapomenutý, zde samozřejmě značně podhodnocený, snímek mistra nadhledu a černého humoru Barryho Sonnenfelda s Michaelem J. Foxem v hlavní roli tvůrci opatřili skvostným scénářem s naprosto dokonalými vypointovanými dialogy, přičemž Fox jede na maximum a otevře-li pusu, je opravdu k nezastavení.. Sonnenfeld natočil příběh se spoustou zajímavých postaviček, z nichž každá má svůj smysl, odhodlaného maličkého muže s velkými sny, který má velký cit pro vnímání světa v souvislostech i velké srdce, s neuvěřitelnou lehkostí a rutinou, a mně nezbylo než se skvěle bavit u této neotřelé oddechové záležitosti s nádechem romantiky i minimem klišé a vymodleným happyendem bavil, a tak mě mrzí jen poněkud nesympaticky obsazené vedlejší role.. [ Dabing 6/10 ] Takže opět tu máme dvě celkem srovnatelné dabingové verze, jednak původní pro VHS od Studia Grant z roku 1994 a pak přeci jen povedenější verzi České produkční 2000 pro TV Nova z roku 2001 s Michalem Dlouhým coby nejčastějším hlasem M.J.Foxe.(11.8.2013)

 • JJ.Gibson
  ***

  Po velmi dlouhé době jsem zavítal k filmu, kde mobilní telefony byly ještě v plenkách a byl to krásný zážitek. Taková příjemná a milá komedie s Michaelem J. Foxem. Mám pocit, že filmy, které jsou natočeny před rokem 2000, jsou přeci jenom jiné, než ty dnešní. Jak to jen říci, prostě na Vás ten film dýchá a máte pocit, že to bylo natočeno "surově" tak jak mělo být. Neřešilo se HD 720, 1080, efekty za bambiliony, čistě se řešil jen obsah filmu a aby to vypadalo tak jak má! Jednoduše a stručně, prostě hezký film z 90tých let.(25.5.2017)

 • Lacike
  ***

  Kvalitna romanticka komedia a nebyt niekolkych hluchych miest, tak by som dal 4*. Michael J. Fox a Gabrielle Anwar tvoria perfektny par. 7/10.(21.11.2011)

 • PogoJoe
  **

  Těžko najdete klasičtější, charakterově černobílejší romantickou komedii, která by sedla Michaelovi J. Foxovi přímo na tělo. Film má pár pozitiv - zejména ze ně považuji několik povedených drobností a vedlejších postaviček, ale celkově film začíná brzy pokulhávat a ke konci je to již docela nuda a sebenadávání "proč jsem u takového filmu zabil hodinu a půl svého času?" Obvyklá odpolední komedie pro nenáročného diváka.(7.7.2006)

 • Riddick77
  **

  Nerad to říkám, ale Michael J. Fox mi zde lezl na nervy hned od začátku, přičemž jeho rošťácký šarm po stopadesáté tentokrát nezabral (není to první případ). Navíc hlavní ženská hrdinka v podání Gabrielle Anwar se chová jako totální krá*a. Pardón, tohle mi nesedlo. 4/10!(2.12.2011)

 • gabin(a)
  ***

  Docela příjemný film na deštivé nedělní odpoledne, ovšem když jde náhodou v TV. MJF je roztomilý a hotel pěkný.(3.5.2010)

 • pakobylka
  ****

  Byl mužem na svém místě - ač se to může zdát nemožné, dokázal vám splnit (téměř) jakékoli přání. Pochopitelně i on sám měl tajný sen - sen TAK velkých rozměrů, že se mu k jeho uskutečnění jaksi nedostávalo prostředků. Kde vzít partnera, který by se nebál investovat - do cizích snů ? Jenomže sny mají i tu nepěknou vlastnost, že se v průběhu času můžou samovolně rozmnožovat - a co když pro splnění prvního z nich musíte vyloučit ze hry ten druhý ? Cesta hlavního hrdiny je trnitá a provází ho na ní řada drobných a vesměs půvabných gagů, které vám zaručeně zvednou náladu. Možná jsem trochu shovívavější než obvykle - k Michaelu J. Foxovi jsem vždycky cítila vřelé sympatie, takže 3,5* pro tentokrát zvedám na rovné 4* ... a za svým rozhodnutím si stojím.(11.4.2013)

 • slunicko2
  ****

  Z filmu kape pohoda jako trus z letícího holuba. Přihoďte 32letého Michaela J. Foxe (poslíček) a není co řešit.(24.7.2017)

 • plechulka
  ***

  Milá pohádka pro dospělé typu Pretty woman(11.8.2013)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace