Poslíček

• Česko

Z lásky nebo pro peníze

For Love or Money

Z lásky alebo pre peniaze

Komedie / Romantický

USA, 1993, 96 min

Byl mužem na svém místě - ač se to může zdát nemožné, dokázal vám splnit (téměř) jakékoli přání. Pochopitelně i on sám měl tajný sen - sen TAK velkých rozměrů, že se mu k jeho uskutečnění jaksi nedostávalo prostředků. Kde vzít partnera, který by se nebál investovat - do cizích snů ? Jenomže sny mají i tu nepěknou vlastnost, že se v průběhu času můžou samovolně rozmnožovat - a co když pro splnění prvního z nich musíte vyloučit ze hry ten druhý ? Cesta hlavního hrdiny je trnitá a provází ho na ní řada drobných a vesměs půvabných gagů, které vám zaručeně zvednou náladu. Možná jsem trochu shovívavější než obvykle - k Michaelu J. Foxovi jsem vždycky cítila vřelé sympatie, takže 3,5* pro tentokrát zvedám na rovné 4* ... a za svým rozhodnutím si stojím.(11.4.2013)

Svěží romantická komedie se svěží dvojicí - Michael J. Fox a Gabrielle Anwar. Michael tu skutečně po herecké stránce exceluje a společně s Gabriellou, která tu je fenomenálně sexy, vytváří dvojici, kterým to ve společných scénách sluší ať se děje, co se děje. Romantická pohádka se všemi svými klady i zápory potěší a po jeho shlédnutí se bude hlavně ženská část diváků cítit po citové stránce příjemně. Film, který stojí za pozornost.(3.4.2018)

Znamenitá komedie, u které jsem se výborně pobavil. Spousta gagů (a povedených a skvěle vypointovaných), vtipné a nápadité dialogy, sympatická ústřední dvojice i zajímavé vedlejší postavičky. Pravda, i zde najdeme nějaké to klišé a poněkud předvídatelný závěr (jedná se konec konců o romantickou komedii, která má svá určitá pravidla), ale celkově rozhodně nadprůměr. Báječná oddechovka.(8.7.2006)

Můžeme se snažit jak chceme, být cílevědomí, vytrvalí, chtít si splnit svůj sen a obětovat tomu první poslední, ale když se objeví, ať už v dobrým nebo špatným slova smyslu, všechno může být najednou úplně jinak. Zkrátka a dobře, " za vším hledej ženu". Ale nebyl by to správnej romanťák, kdyby to nedopadlo jak to dopadlo a nevznikl z toho sice průměrný, ale přesto milý film. 62%.(13.4.2018)

Po velmi dlouhé době jsem zavítal k filmu, kde mobilní telefony byly ještě v plenkách a byl to krásný zážitek. Taková příjemná a milá komedie s Michaelem J. Foxem. Mám pocit, že filmy, které jsou natočeny před rokem 2000, jsou přeci jenom jiné, než ty dnešní. Jak to jen říci, prostě na Vás ten film dýchá a máte pocit, že to bylo natočeno "surově" tak jak mělo být. Neřešilo se HD 720, 1080, efekty za bambiliony, čistě se řešil jen obsah filmu a aby to vypadalo tak jak má! Jednoduše a stručně, prostě hezký film z 90tých let.(25.5.2017)

• - Bruce Broughton složil hudbu pro tento snímek z laskavosti. Je totiž sousedem a nejlepším přítelem režísera Barryho Sonnenfelda. (Dr Lizal)

• - Kytara, kterou má v jedné scéně poslíček Milton (Fyvush Finkel) na zádech, je stejná jako ta, na kterou hrál Marty McFly (Michael J. Fox) ve snímku Návrat do budoucnosti (1985). (Dr Lizal)