Poslíček

• Česko

Z lásky nebo pro peníze

For Love or Money

Z lásky alebo pre peniaze

Komedie / Romantický

USA, 1993, 96 min

"Ženy. Kdoví co chtějí ?!" -"Já !! Prachy !!" ;) Parádní lehce pozapomenutý, zde samozřejmě značně podhodnocený, snímek mistra nadhledu a černého humoru Barryho Sonnenfelda s Michaelem J. Foxem v hlavní roli tvůrci opatřili skvostným scénářem s naprosto dokonalými vypointovanými dialogy, přičemž Fox jede na maximum a otevře-li pusu, je opravdu k nezastavení.. Sonnenfeld natočil příběh se spoustou zajímavých postaviček, z nichž každá má svůj smysl, odhodlaného maličkého muže s velkými sny, který má velký cit pro vnímání světa v souvislostech i velké srdce, s neuvěřitelnou lehkostí a rutinou, a mně nezbylo než se skvěle bavit u této neotřelé oddechové záležitosti s nádechem romantiky i minimem klišé a vymodleným happyendem bavil, a tak mě mrzí jen poněkud nesympaticky obsazené vedlejší role.. [ Dabing 6/10 ] Takže opět tu máme dvě celkem srovnatelné dabingové verze, jednak původní pro VHS od Studia Grant z roku 1994 a pak přeci jen povedenější verzi České produkční 2000 pro TV Nova z roku 2001 s Michalem Dlouhým coby nejčastějším hlasem M.J.Foxe.(11.8.2013)

Ne úplně špatný remake filmu Byt.(15.6.2012)

Michael J. Fox v hlavní roli je ok, Gabrielle Anwar jako dekorace ujde a potěší také řada známých herců ve vedlejších postavách. Písničkový doprovod mohl být snad lepší, ale i tak dobrá zábava a spokojenost.(18.12.2006)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $11,146,270Tržby Celosvetovo $-(28.4.2009)

• JohnnyD

Myslím si, že toto bol definitívne najhorší film môjho obľúbenca Michaela J. Foxa, rovnako aj u môjho ďalšieho obľúbenca, Barryho Sonnenfelda. Dokonca by som tento film ani nevedel poriadne zaškatuľkovať do nejakého žánru. Je to komédia? Asi nie, nesmial som sa. Je to romantický film? Možno, ale vo väčšine filmu som nemal taký pocit. Je to dráma? Tiež nie, bolo to príliš uvoľnené. Chudák Michael sa snaží, ale kde nie je scenár, ťažko sa hrá. Myslím si, že rozdiel medzi týmto filmom a medzi hociktorou americkou televíznou rádoby romantickou rádoby komédiou je len v tom, že toto nie je televízny film a že tu hrá o pár hviezd viac. Škoda - spojenie Michael J. Fox + Barry Sonnenfeld znelo zaujímavo...(18.7.2006)

• - Kytara, kterou má v jedné scéně poslíček Milton (Fyvush Finkel) na zádech, je stejná jako ta, na kterou hrál Marty McFly (Michael J. Fox) ve snímku Návrat do budoucnosti (1985). (Dr Lizal)

• - Bruce Broughton složil hudbu pro tento snímek z laskavosti. Je totiž sousedem a nejlepším přítelem režísera Barryho Sonnenfelda. (Dr Lizal)