Neuvěřitelná cesta

Scénografie:

Roger Cain

Kostýmy:

Karen Patch

Rozpočet $-miliónovTržby USA $41,833,324Tržby Celosvetovo $42,700,000║ taká neškodná rodinná oddychovka /55%/(12.7.2009)

Jako malej jsem to opravdu hodně žral ale teď mě mrzí že jsem to viděl s dabingem a nemohl si vychutnat Michael J. Foxe. Holt člověk nemůže mít všechno. :-)(3.3.2005)

Začínám na sobě pociťovat degeneraci mých (zbylých) mozkových buněk, protože čím jsem starší, tím se mi podobné filmy líbí víc a brečím už jen při pohledu na obrázek. Ale kdo mě zná, ví, že pro psy mám ohromnou(mírně řečeno) slabost, takže film o věrnosti psích miláčků a kočky (která je na tom téměř stejně) mě dostane na kolena. A co se stalo? Ano, jejich velké dobrodružství mě dostalo tam, kam chtělo, tj. co nejrychleji k mé fenečce a pořádnému mazlení :o) A já za to co? Haf-děkuji :o)(22.6.2010)

Jako mála jsem strašně těžce nesla, když kočku unesla voda. Bylo to moje druhý nejhorší trauma po Vinnettouově smrti. Pak jsem to po pár letech viděla znovu a zážitek byl mnohem příjemnější. Je to takový milý dobrodružství pro celou rodinu o třech zvířatech do překonávaj překážky aby se dostali ke svojí rodině. Vysoký nadprůměr srovná-li se s jakýmkoliv rodinným filmem, kde v hlavní roli vystupuje pes, co za a) hraje basket/volejbal/piškvorky, b) je inteligentnější než člověk, c) je tajnej agent. Dokonce i dabing (Langmajer, Vladimír Fišer) se celkem povedl.(8.4.2011)

Za nadšené dětské dojmy, za vzpomínky, které mi při každém sledování tohodle dílka vytanou a za hudbu Bruce Broughtona (přenádherný hlavní motiv).(4.1.2008)

Psisko, druhé psisko a kočena si myslí, že je páníčci opustili, a tak utečou a vydají se na cestu domů. Fajn nápad, fajn realizace, fajn příběh, fajn zvířecí charaktery. Tenhle film je vlastně celý fajn a trochu mě mrzí, že jsem ho neviděl během svého dětství, kdy by se pro mě možná stal i kultovkou. Nicméně na první zhlédnutí takového typu filmu není nikdy pozdě, obzvlášť pokud si neumím život bez pejska představit. Disney zvířecí filmy natočit umí a umí je udělat zajímavými a atraktivními, a to je i tento případ. Rozvážný pes, hravé a neposedné štěně a namyšlená micina je trojka, u které bych si myslel, že to nemůže fungovat. Ale ono to funguje na jedničku a jejich setkání s divočinou je docela sranda. A že to nakonec všechno dobře dopadne, to je něco očekávaného, co ale i přesto velmi potěšilo. Já byl s výsledkem nadmíru spokojený a i proto uděluji nadprůměrné čtyři hvězdy.(22.1.2017)

Jednoznačně nejkrásnější zvířecí příběh co znám. Líbilo se mi to jako malému, líbí se mi to i teď a bude se mi to líbit i příště, a pak taky, pak taky a ještě potom. Prostě tato cesta dvou psů a jedné kočky mě naprosto ohromila a pokaždé na konci uroním nějakou tu slzu. Pro mě nestárnoucí příběh pro celou rodinu, ke kterému není co dodat.(5.6.2011)

Působivý příběh o 3 zvířatech, které podniknou cestu krásnou přírodou...Moudrý pes Shaddow, kočka Sessy a ztřeštěný Chance, dojemný konec...Dobré je i pokračování - Návrat domů, kdy jsou 3 hrdinové ve velkoměstě a seznamují se s místním psím gangem (vůdce Rayle), a půvabnou fenou Derrilou, která zaujme hlavně Chanceho.(15.1.2007)

Příjemný rodinný film.(18.2.2013)

Tento film je naprosto boží. Taková typická rodinná podívaná na odreagování. Mluvící zvířata a jejich příběh je poměrně zajímavý a děj zasazený do divočiny, kde domácí zvířata nejsou zrovna doma, se líbí a působí velmi napínavě i mile. Žádný jiný film mě snad nedokáže tolikrát dojmout. (První a druhá fotka tady v galerii jsou z druhého dílu.) 85%(28.12.2007)

• hippyman

fakt je, že jsem to viděl ve čtyřiadvaceti, tak ten efekt nemohl být tak silný... ale ruku na srdce, od prvních minut je každá další scéna čitelná, "scénář " napasovanej na to, jak se zrovna hafan pohnul... no divák by asi měl chodit nejvýš do první třídy, aby tohle žral... a to už je bohužel dávno. 30% p.s.: ale stejně na konci málem ukápla... :-)(24.10.2008)

Překrásný rodinný film, v němž sice vystupují mluvící zvířata, ale ta nejsou ani v nejmenším protivná ani vtíravá. Zvířecí herci "hrají" tak dobře, až má člověk pocit, že v těch svých zvířecích mozečcích ví, co dělají. K tomu parádní scénář, který je plný vlídného humoru, špičkování mezi kočkou a psem, ale obsahuje i hodně moudrosti. Naprosto skvělý je i český dabing trojice zvířat. A to jsme se ještě nezmínil o hudbě amerického skladatele Bruce Broughtona. Tenhle chlapík vyšperkoval Neuvěřitelnou cestu přenádherněokouzlujícím, patřičně vzletným a rozmáchlým hudebním motivem, který naprosto vybízí k vystoupení z anonymity pouhé podkreslující hudby. Zaujímá tak lví podíl na emocích, které z filmu prýští. Jediné, co bych já osobně filmu vytknul, tak byly lidské postavy (rodina), která tu ale hraje záměrně druhé housle. Podobné filmy se již netočí a tenhle je dost dobře možná nejlepším rodinným filmem vůbec, protože není přehnaně infantilní, prvoplánově dojácký a ani se tu nikdo nepitvoří a zvířata nepředvádějí žádné hudební číslo. A mně se tenhle film líbil v dětství, líbí se mi v dospělosti a vsadím se, že se mi bude líbit i v důchodě. Mám dojem, že ve mně stále bije část toho dětského dobrodružného srdce. Asi nejsem ten pravý sucharský dospělák :-)(29.11.2006)

Myslím, že název mluví úplně za vše. Jako malej jsem to miloval a i po letech můžu říct, že je to pořád výborná, vtipná a v neposlední řadě i dojemná podívaná. Velký plus za hudbu a za to, že tohle vůbec někdo dokázal realizovat a natočit.(6.2.2012)

Snad jediný film s mluvícími zvířaty, který ve mě nevyvolává dávivý reflex. Solidní dávka nadsázky a vtipného špičkování mezi zvířecími hrdiny spolu s dobře namíchanou kombinací napětí a přijatelného sentimentu dohromady tvoří vcelku bez problémů koukatelný rodinný film i pro ty ve kterých se jinak při sledování filmů pro děti probouzí silná touha zabít všechno co ještě nemělo 15 let. 7/10(24.11.2007)

Je to celkem roztomilá zábava, kterou jsem v dětství zbožnoval. Mluvící zvířata na cestě - dost dobrodružný. Nic velkého ve filmu není, ale jako rodinná dobrodružná zábava to funguje dost dobře. Takže hezký nadprůměr, který dokáže diváka zaujmout. Hodnocení je u mě na 65% = ***(27.11.2012)

Tenhle film si jako z dětsví dost pomatuju měl jsem to hrozne rád dokonce jsem u toho několikrát brečel..je to hodně smutný a nakonec to nejkrásnější ze života domácích mazlíčků :) :'-((23.8.2010)

První film, který mě nefalšovaně dojal. Bylo mi pět let a tehdy jsem zažila první slzy v kině.(11.2.2007)

Příjemný rodinný film o putování dvou psů a jedné kočky a svými majiteli.(6.8.2007)

Docela pěkný film o partě zvířat, které putují po Americe aby našly svou rodinu. :)(14.9.2015)

Já vím, já vím. Filmy se zvířátky jen manipulují s city, ale když ono se mi to velké dobrodružství tak líbilo.(1.7.2009)

Vzpomínám si jen, že jsme měli film na videokazetě a jako malá jsem ho sjela dostikrát :)) Pamatuju si jak pes Chance vždycky házel nějaké hlášky a na konci velký doják, když na dvorek vyklopýtal i Shadow. Pro děti moc fajn rodinný film.(30.7.2014)

Jeden z top 5 filmů mého dětství. Dneska už by mě tolik nedojal, ale nemůžu jinak.(29.3.2009)

Americký rodinný film v plné síle a lesku. Nespočítám, kolikrát jsem Neuvěřitelnou cestu v mládí viděl, ale i dnes se na tohle dobrodružství plné naděje, vůle a přátelství z pohledu těch nejvěrnějších rád podívám. Je to sice "jen" poctivě odvedená žánrová prácička, kterých je mraky, ale opravdu málo z nich mi přirostlo k srdci tak značnou měrou... 85%(14.4.2016)

hodnocení 70%.. Příběh, ve kterém jsou v hlavní roli dva psi a kočka a odehrává se v krásné divočině, je velmi hezký, správně dobrodružný, napínavý, ale také dojemný. Překvapivě dobře funguje nejen na dětské diváky. Studo Walt Disney, v jehož produkci film vzniknul, se tentokrát vytáhlo.(12.12.2007)

Velmi pěkně zpracovaný film pro děti, i já ho měl jako malý rád...(15.7.2009)

Muj nejoblibenejsi film s mluvicimi zviratky, jeste o chlup lepsi nez Babe-galantni prasatko. 2 psi a 1 kocka se vydavaji na dlouhou cestu aby se vratili zpatky domu, a na ceste je ceka rada neprijemnych prekvapeni a nastrah. Film je zabavny a zviratka si vystaci sama, nepotrebuji k tomu ani lidske herce. kteri se tam skutecne take moc casto neobjevuji. Libil se mi cesky dabing, jenz byl vydareny a Chance Jirky Langmajera je skutecne perfektni. pokracovani bylo take celkem dobre ale uz to nebyla TA neuveritelna cesta, kterou sem jako maly tak miloval.(25.6.2006)

Kdysi mě to fakt vzalo(3.2.2008)

• Rosana

Nenávidím mluvící zvířátka, které "mluví" když jim produkční nebo jiný člen štábu hodí kus žvance do tlamy a děsný dabing tomu ještě dodá "šmrnc". Doufám, že mluvící zvířátka zůstanou u Disneyho a tím to hasne!(16.9.2008)

Ale už bych to vícktát vidět nemusel.(19.10.2009)

Viděno před mnoha a mnoha lety.. ale nejde zapomenout na dikobraza a na PSI SOU PÁNI A KOČKY KMÁNI!!!(25.1.2017)

Jedne s nejlepších filmů, kde jsou hlavními hrdiny zvířecí miláčci. Nejde o žádnou blbost typu kočky a psi, nebo garfield, ale o velice pěkně a citlivě vykonstruovaný děj kterému divák věří. Konec je velká citovka.(22.8.2011)

"Ah, Jamie, voníš jako milion kostí !! Jsi ten nejmilejší kluk na světě.." Ačkoliv podobným zvířecím bijákům pro děti zrovna dvakrát neholduju, na Neuvěřitelnou cestu nedám dopustit.. To silné finále, navíc nesmírně podepřené výbornou hudbou Bruce Broughtona, snad nedojme jen toho největšího cynika.. Zručně natočenému snímku Duwaynea Dunhama přes jeho nevděčnost vůči náročnému divákovi prostě to jakési vnitřní kouzlo nemůžete upřít.. Jen si tak při sledování podobných záležitostí říkám, zda to vynaložené úsilí spojené s tím přetěžkým natáčením se zvířecími herci, vůbec stojí za to..(13.9.2015)

Mluvící zvířatka na cestě za svojí lidskou rodinou. Jako malému se mi to líbilo.(17.1.2010)

Povedené, docela vtipné a napínavé dobrodružství, které rozplesá srdce nejednoho malého diváka!(2.2.2011)

Milý rodinný film o třech zvířatech. Vždycky mě dostávají hlášky mezi Chanceyem a Sassy:-)(3.12.2007)

Jo dobrý film o zvířatech, který jsem jako malá měla ráda, ale už jsem si ho moc nepamatovala a tak jsem se na to včera koukla znova a opět nezklamal. Ač to nechápu párkrát jsem měla i na krajíčku. Prostě dokáže ve vás ten film vyvolat silné emoce i přestože je to o "mluvících" zvířatech. Ale chtěla bych vidět ve skutečnosti, jak by tahle domácí kočka dokázala ujít takovou cestu:D Ale nebudu to zbytečně kritizovat je to přece jen film převážně pro děti a jako takový se velmi vyvedl.(12.10.2012)

Těm třem snad musí fandit úplně každý. Shadow a jeho ochranitelství, Chance a jeho rozpustilost, Sassy a její zhýčkanost. Dokonalá trojice na dokonalé cestě za dobrodružstvím, která je plná zábavy a milých dialogů.(28.4.2011)

Zvířata nedokážou pochopit, proč je opouštíte. Myslí si, že je to napořád. Proto vás tak radostně vítají, když se vracíte domů z práce. Ráda se nechávám tímto příběhem dojmout. Brečím vždycky jako želva a nedostává se mi papírových kapesníčků. Také jsem chtěla mít moudrého a klidného psa jménem Shadow, doma mám ale pravý opak. Neuvěřitelná cesta je opravdu film pro celou rodinu.(26.6.2009)

Jako malá jsem u toho snad i brečela (opravdu malá :-) , takže hodnotím podle dojmů z dětství, dnes bych tomu dala nejspíš o hvězdičku méně.(7.11.2011)

Jeden z mých nejmilovanějších filmů z dětství. Důkaz, že film, kde jsou hlavními hrdiny mluvící zvířata, nemusí být nutně blbina. Taková pěkná dobrodružná dramatická komedie se jen tak nevidí. Jak rád bych se na to někdy znova podíval. No, snad se vyskytne příležitost. Sympatická rodinná podívaná, která působí vtipně, elegantně a dojemně. Strávil jsem u tohohle snímku pěkných pár chvil.(2.6.2011)

Bezkonkurenčně nejlepší film s mluvícími zvířaty vůbec. Vtipný, dojemný a hlavně chytrý, což je prvek, který mnoha dnešním filmům tohoto žánru chybí. Hodnocení samozřejmě trochu ovlivňuje mrcha nostalgie, ale kdo by neměl rád hyperaktivního Chance, panovačnou Sassy a moudrého Shadowa? Ať si říká každej kdo chce, ale TOHLE opravdu JE krásný film (nejen) pro děti. Takové filmy se už dnes jednoduše netočí. K tomu výborný český dabing plný hlášek a místy i opravdového dramatu. Hodně se mi líbilo vyobrazení způsobu myšlení a psychika zvířat: to, jak nerozumí tomu, co jim člověk říká a vše si vyloží po svém. To, jak nedokáží pochopit, proč je páníček opouští a mají strach, že je to natrvalo. A proto jsou tak vděčná z každého návratu. Každé shledání je tak malou oslavou. A Neuvěřitelná cesta to, jako jedna z mála, bere v úvahu. A proto je v mých očích tak jedinečná.(2.9.2012)

Filmy, pohádky se zvířaty jsem vždycky žral. Neuvěřitelná cesta je skvělá rodinná komedie pro zabávu a oddych, vlastním pouze na VHS už bez videa a než ji prodám, rád bych se na to ještě jednou podíval. Škoda, snad někdy o vánocích v tv.(17.3.2014)

Krásný příběh o dvou psech a kočce kteří musjí projít nebezpečnou a zrádnou divočinou aby se dostali domů.(4.3.2006)

Tak tenhle film jsem jako malý smrkáč měl pekelně rád, a, že je to opravdu pěkně natočené, pamatuji si, že u tohohle filmu nechyběli jak slzy tak smích...(17.8.2010)

Taková typická rodinná podívaná na odreagování. Mluvící zvířata a jejich příběh je poměrně zajímavý a děj zasazený do divočiny, kde domácí zvířata nejsou zrovna doma, se mi líbí a působí velmi napínavě i mile. Nespočítám, kolikrát jsem Neuvěřitelnou cestu v mládí viděl, ale i dnes se na tohle dobrodružství plné naděje, vůle a přátelství z pohledu těch nejvěrnějších rád podívám. Můj oblíbený zvířecí film z dětství :)(22.1.2017)

Roztomilý rodinný filmeček u kterého bezvadně strávíte volný čas.Rodinám s malými dětmi doporučuju(16.3.2004)

teď už bych u toho nadšením asi zrovna nevýskal, ale jako dítě mě to opravdu dojalo...(9.7.2008)

Takhle má vypadat film pro celou rodinu, kde hrají zvířata. A kočka je samozřejmě nejlepšíííí!Vždycky, když ta moje na mě zvedne oči od misky, úplně ji slyším: "Je to studené! Měla jsi mi to ohřát!" POZOR! Narazila jsem na článek o siamkách (mám doma dvě) a našla jsem informaci, že příběh je podle skutečnosti: siamka Tao a její dva psí kámoši labrador a bulteriér prošli 250 mil kanadskou divočinou, aby se opět setkali se svou lidskou rodinkou. Příběh podle skutečnosti sepsala Sheila Bruford pod názvem Homeward bound a ten byl poprvé zfilmován v r. 1963. Více v Zajímavostech....(24.2.2010)

Jéé zvířátka:))))(12.1.2005)

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov môjho detstva...Podľa mňa strááášne milý aj keď strááášne nereálny filmík...ale aj tak ho neprestanem mať rada...2-ka už nebola až taká dobrá, ako väčšina pokračovaní....:-(((12.11.2007)

Tenhle pěkný příběh si zaslouží plný počet.(21.6.2009)

Dobrodružný film mého dětství! Příběh veselý i smutný, strastiplý a napínavý, příběh důstojné moudrosti v kontrastu s mladickou jankovitostí. Příběh o tom, že ne všechno, co je malé, je neškodné a o tom, že praví přátelé se v nouzi neopouští. Finále je pro mě jednou z nejdojemnějších scén vůbec. Mluví ze mě nostalgie, ale 90%.(14.9.2013)

Jestli si to dobře pamatuju, tak tohle byl snad první film, který mě rozbrečel.(17.5.2009)

Ale z nostalgie by se hodily čtyři *. Jeden z mých vůbec prvních filmů v kině a když si na něj vzpomenu, přepadá mě ještě dneska jakási zvláštní nostalgie. Možná za to můžou dikobrazí ostny v čumáku toho buldočka (nebo co to bylo), které mě tenkrát prostě dostaly :)).(16.5.2010)

Poctivý, oldschoolový, skrznaskrz americký rodinný film. Pobaví, dojme, napne - vyždíme všechny emoce nejen z dětí. Docela slušný scénář bez současných klišé, ale s jinými, mnohem příjemnějšími.(20.4.2011)

Příjemný film dokazující věrnost a oddanost našich mazlíčků. Těch co se ač nevědomě vydávají na strastiplnou, dobrodružnou a nebezpečnou cestu hnáni láskou v jejich srdcích. Film zábavný, díky zvířecím dialogům a to krásnější díky úžasnému soundtracku.(19.3.2013)

...jak můžeme milovat Mrazíka a tady váhat za kolik? ...jednoznačně za pět...(16.1.2014)

Typický "sváteční film" - vždy když se nešlo do školy, tak běžel na Nově nebo Primě. Měl jsem ho vždy strašně rád. Shadow, Chance a číča. :-)(3.11.2010)

Velmi pěkný a dojemný příběh domácích mazlíčků, hledající svou lidskou rodinu na cestě plnou strastiplných zážitků. 70%(31.12.2011)

Jako dítě jsem si tenhle žánrovej klenot nemohl nechat ujít! Nemluvě o tom, jak dokáže dojmout diváka dodnes. Uvidím, co na to budu říkat, až se budu nacházet ve středním věku.(28.1.2014)

určite film rodinného charakteru pre spoločné pozeranie vnukov a starých rodičov pospolu s domacím miláčkom pri nohách. :)(13.9.2015)

70-75% ... Záležitosť z detstva, tak reku že pozriem sa na to už kritickejšími očami. Bolo to emočnejšie ako originál, a na počudovanie zhmotnenie zvieracích myšlienok pomohlo. Škoda len že to do veľkej miery kopíruje originál. Ale aspoň pohlavie zvierat sedelo.(7.2.2016)

Celkem pěkná rodiná dobrodružná komedie... Sice mám velikou averzi k filmům, kde mluví zvěrstvo, ale tady se to dá ještě jakž takž překousnout.(24.11.2007)

Rodinná klasika, jednoznačne najlepší rodinný film aký som kedy videl. Má to čaro, a tie hovoriace zvieratá nemajú chybu. Na päť hviezdičiek to ale zase nevidím. 85%.(31.8.2012)

Tohle je skoro pět, jednoduše proto, že mě tohle zvířecí dobrodružství vždycky děsně baví.(25.10.2009)

Mám rád zvířata a tohle jsem jako malej strašně žral. Ale vadil mi tam ten lidský element. Ne, že zvířata mluví, ale že tam hrají lidi.(13.9.2015)

Ok, tohle je jeden z nejlepších a nejvtipnějších filmů se zvířaty. Geniální dabing a nádherný hlavní hudební motiv.(21.10.2009)

Celá táto záležitosť sa dá vyjadriť jedným slovom - cute :)). Sama mám doma niekoľko mačiek, a tak mi Sassyne ironické poznáky a pohľady pripadali veľmi autentické, odkukané "zo života". A teraz ma ospravedlňte, idem sa pomaznať so svojimi miláčikmi :)).(29.10.2009)

U tohoto filmu moje mladší sestra, jako malá a drobná dívenka, brečela...(20.12.2009)

Čtyři i za český dabing a především ten konec.(11.1.2009)

Jeden z najlepších zvieratkovských filmov pre rodinu.(11.2.2009)

Tento film som mal v detstve fakt rád. O obľubou som pozerával jak sa dvaja psy a jedna kočka pretĺkajú divočinou a snažia sa prežiť. Hlavne si z tohto filmu pamätám jednu hlášku o napadnutí dikobrazom "kousl mě zadkem".(31.7.2013)

Kdyz sem byla mala nedala sem na tento kycek dopustit. :) Krasny rodinny film.(3.6.2014)

Mluvící psové a ukňouraná kočka...a zažívají neuvěřitelná dobrodružství...až z toho člověk žasne jak jsou ty zvířata chytrý...sranda film.(18.3.2006)

Povedená zvířecí trojka, která prožije spoustu dobrodružství a divák se pobaví, možná, že i slza dojetí ukápne. Pěkný rodinný film.(3.6.2011)

Naprosto úžasná roztomilá dobrodružná komedie. O lidech a jejich přátelství a věrnosti ke zvířatům, které jim to oplácejí. Jeden z nejlepších filmů, které jsme viděla jako malá. Na tent film můžu koukat třeba 100x a nikdy mě nepřestane bavit.(22.8.2011)

Vzpominky na detstvi...100% :)(13.9.2015)

Skvělý film. Nádherná příroda a ty nejlepší zvířata vůbec. Lepší než Benji! :-) Jako menší jsem to miloval, především suché hlášky Sassy.(20.7.2008)

Když mi bylo asi deset, miloval jsem tento film a ten charakterní americký kocour v botách ve mě vzbuzoval velký respekt.(20.1.2010)

Silný emoční film o zvířátkách, jako malý jsem neměl ve slovníku slovo kýč, a umělé hraní na city. Proto je to pro mě kus mého dětství!(31.3.2010)

Hodnocení vztahuji samozřejmě k tomu, že v době prvního zhlédnutí jsem byla ještě prcek a musím říct, že se mi to tehdy moc líbilo. Každopádně jsem pevně přesvědčena o tom, že kdyby v současnosti došlo k dalšímu zhlédnutí, rozhodně bych nebyla dvakrát unešená.(7.8.2013)

Hej jako na Neuvěřitelnou cestu mi nešahejte! :D(2.12.2007)

Film pre celú rodinu od nemluvňaťa až po dedka a babku? Toto môžem aj po rokoch... :)(27.5.2016)

Krásný rodinný film.(21.1.2017)

Keď som to videl ako malý fagan, tak som bol očarený.....a čuduj sa svete, keď som to videl dnes ako 24 - ročný (ževraj) muž :)) tak som bol očarený opäť(1.7.2009)

• Wishkah

Takový Vydrísek pro Američany(3.2.2011)

Naprosto skvělý nápad pro rodinný film. Dát hlavním zvířecím aktérům lidské hlasy bylo supr. Navíc byly tam celkem i dobré hlášky. Určitě to neudělá velkou díru do světa, ale jinak spokojenost. 65%.(21.6.2012)

Jo, tak na tohle si vzpomínám, že jsem se jako prcek hodně nasmál a dokonce mi ani nevadil český dabing - ty zvířata tady jsou bezvadný do jednoho..........moje hodnocení = 7,5 z 10.(17.9.2014)

Neuvěřitelně krásný film. To bylo dobrodružství! Klidně bych se podívala zase.(20.3.2013)

Tohle z vás přímo ždímá emoce.... je to jak Lassie,je to podpásovka!!(19.8.2003)

Jako dítěti mi rvalo srdce, když Shaddow spadl do jámy, teď už jen slza ukápne. Ale je to trojka k pohledání, hned bych je brala domů všema deseti :-).(10.3.2010)

Můj oblíbený zvířecí film z dětství :)(3.11.2012)

Prostě srdcovka z dětství... :) a musím říct, že dabing mi výjimečně nevadí(18.9.2014)

Chance, Shadow a Sessy - moje oblíbená trojka. Chance je legrační štěně, které dělá akorát problémy ( a tu největší legraci ). Shadow je moudrý a rozvážný ( díky němu se všichni dostanou v pořádku domů ). A Sessy? To je prostě kočka. Krásná, rozmazlená, ale výborně loví ryby.(7.11.2006)

Ooo jestli vás tohle nenaučí brečet u filmu, tak už nic.(25.10.2011)

Toto je opravdu klenot mezi rodinnými filmy se zvířaty. Má zajímavý a vtipný příběh, místy i dost napínavý no a samozřejmě sympatické hlavní hrdiny celého dobrodružství, hlavně ta kočka byla báječná. Na filmu velmi oceňuji i výpravu a krásné exteriéry divoké americké přírody a opravdu dojemný konec. Opravdu nádherné dobrodružství, vtipné a napínavé. Tohle rozhodně není trapné, naopak, je to klasika která nikdy nezklame.(18.2.2012)

Krasny rodinny film.(28.1.2017)

Žrala jsem to jako malá a myslim, že bych to žrala i teď:)(29.8.2008)

Jééé, tak na tenhle film jsem si už dlouhou nevpomněla, ale moc dobře si pamatuju, že jsem ho měla ráda. A to já většinou filmy, kde je hlavní hrdina zvíře (snad kromě animáků) fakt nesnášim.(27.1.2009)

• nessbeal

Jsem zlá, jsem zlá, jsem zlá.(13.7.2012)

Hezký příběh o psí ( a kočičí ) věrnosti. Velice dobře provedený i český zvířecí dabing.(16.12.2008)

Mým dětem se to kdysi moc líbilo, pročež jsem to byl nucen zhlédnout asi tak padesátkrát. Možná i proto nejsem schopen dát víc, než 3*. Jen zaslechnu název - už je tady kopřivka!(6.5.2010)

Povedený film o dvou psech a kočce. Vše vyzdvihává úžasným dabingem Langmajer. 73% je zde asi zasloužených(4.6.2010)

Tenhle film se mi líbil od prvního shlédnutí a asi se mi nikdy líbit nepřestane. Už nespočítám, kolikrát jsem ho za ty roky viděla a stejně mě to vždycky dostane. Krásný příběh o věrné zvířecí lásce.(26.8.2011)

Škoda, že jsem tenhle film neviděla před dvaceti lety, asi bych ho milovala. Teď už se mi to samozřejmě hůř hodnotí, dospělýma očima už tyhle věci nikdy nemají takové kouzlo. Neuvěřitelná cesta je ale výborným příkladem toho, že zatímco na začátku devadesátých let tkvěla síla filmu pro děti v jednoduchém příběhu a hlubší myšlence s lehce morálním ponaučením, v současnosti mi to přijde naopak - příběh nepochopí skoro ani máma s tátou a myšlenka se většinou někde ztratí. Za to, že v tomhle filmu krásná myšlenka je, za pohledy psích očí, které se mi nikdy neomrzí a za to, že mě tenhle film donutil si několikrát osušit oči moje (skoro jsem se styděla:-)) dávám silné tři hvězdičky.(14.4.2014)

Tohle byla hodně dlouho když jsem byl malý moje srdcovka a poté i sestry když byla malá... Docela se divím že to má tak vysoké hodnocení zde... to jsem nečekal...(11.7.2015)

Tento film i jeho hodnocení je pro mne sentimentální brak. Poprvé jsem ho viděla někdy v roce 96' mám to tušení a krátce na to jsem dostala mého výjimečného labradora, který se pochopitelně jmenoval Shadow. Moc ráda se k tomuto krásnému dětskému filmu vracím zejména proto, že mne Shadow o Vánocích opustil.(20.9.2015)

• samoto

Souhlasím,jako malej jsem to taky měl velmi rád i ted.(19.7.2007)

Ještě o chlup větší doják než Prasátko Babe ze stejné ligy, tentokrát budete potřebovat kapesníků celou krabici a na kliku cedulku „Nerušit“ (aby vás někdo nepřistihl, jak bulíte u filmu pro děti). Myslím, že každý chápe jednoduchý děj, průhlednou pointu a vidí všechny filmařské chyby. A vám na tom snad sejde? Krásný a můj oblíbený návrat v čase…(11.10.2007)

Asi nejoblíběnější film mého dětství, který mě natolik uchvátil, že jsem na něj koukala od 7 let v originále, aniž bych uměla anglicky. Tuhle trojku si zkrátka musí každý zamilovat a když jsem se na film podívala po pár letech, uvědomila jsem si, že je v něm i něco více než přátelství a dobrodružství. Zpracování muselo být těžké, jelikož hlavní aktéři jsou zvířata a i tak to má nádherný příběh, který k jejich pohybům a výrazům pasuje. A pokaždé jsem na konci neudržela své slzné kanálky pod kontrolou.(27.8.2011)

Zvieratkám by som ani vlások neskrivil. Povedali si: poďme to natočiť do prekrásnej prírody, dajme im hlasy Foxa a Amecheho a bude to za 5*.(9.6.2012)

• sniperjozef

Film je zakázaný pro lidi starší deseti let...(17.6.2012)

Srdcová záležitosť.(27.7.2012)

Jako malá jsem na to koukala pořád dokola. Je to krásnej příběh s těmi, promiňte, ale nejlepšími herci co film může mít. Sice se mi u konce vždycky tají dech a je to pro mě dost emotivní :) ale je to jeden z nejmírumilovnějších filmů co znám. Čistá krása, svět by měl být takovej, jak v tomto filmu, to by bylo krásně :)(19.3.2013)

Film mého dětství s nádhernou přírodou Ameriky(11.5.2013)

Fakt, že je to rodinný seriál s jasne vymedzenou skupinou, pre ktorú je určený, ospravedlňuje naivný scenár i jasnú čitateľnosť. Za ten vtip s Arniem, dobre zahrané psie postavy (celé to nacvičiť nebola určite žiadna sranda) i celkovú príjemnosť 4*-.(28.7.2013)

Můj oblíbený film, když jsem byl malý. Film je o mluvících zvířátkách, kteří ale neotvíraj pusu, když mluví, ale to mi ani nevadí, protože film se natáčel v době, kdy technologie ještě nebyla nejlepší. Pro malé děti je to určitě stvořený, ale jak člověk roste, pomalu mu přechází chuť po filmu.(24.3.2015)

Můj neoblíbenější dětský film! (a nejen můj-všech mojich sourozenců:) Vtipné psí i kočičí hlášky a naprosto srdcervoucí konec. Když vidím na konci, jak jako poslední přichází Shadow, totálně bulím i teď.(25.9.2008)

Viděla jsem to jako malá holka, líbilo se mi to a taky jsem u toho i brečela, prostě se tam nějaká taková scéna našla. Takovéhle rodinné filmy mám ráda, člověk si u toho odpočine.(1.6.2009)

Příjemnej rodinej film, kdybych to měl hodnoti před hodně lety tak by to bylo lepší, ale tedka mi to nedá, musim si rejpnout do toho závěru, prostě moc americký, ale to k tomu asi patří. 56%(1.7.2009)

Michael J. Fox. Co dodat, film jsem viděl jako malej kluk, takže jsem se zasmál, a dokonce si i pobrečel. Příběh lásky a věrnosti zvířátek k páníčkům. Já tenhle film mam prostě rád.(12.8.2011)

Když pominu děti, tak pro milovníky zvířat (a hlavně psů) je tenhle film určitě jako dělanej, já jsem na psy zatížená, zvlášť na am. buldoky a zlaťáčky, ty mam taky ráda :) Má to krásný dojemný příběh, i když ne úplně originální, ale hezky se na to dívá, zápletky tomu nechybí, proč ne :) I jsem se zasmála. Škoda, že je ten film tak krátkej :)(9.1.2012)

Tahle rodinná komedie se mi vždy moc líbila, už když jsem ji jako dítě viděla poprvé. O napětí, vtipy ani dojetí ve filmu není nouze, takže film má vše, co by měl mít.(27.1.2014)

Filmy (spolu se dvojkou), které jsem sjížděl 2x denně minimálně :-). Srdcovky, které pro mě nikdy neztratí šmrnc.(14.9.2015)

Moje nejoblíbenější zvířecí parta z dětství.(13.11.2016)

Nejhorší film na kocovinu.(21.1.2017)

Pohodovka která neuškodí a ještě se člověk pobaví ti psi a kočka nemají chybu.(22.1.2017)

Nejlepší film mého dětství...doteď se na něj někdy ráda mrknu :o)(13.2.2007)

Nevěděl jsem jak se ten film jmenoval, přesto patřil k mým nejoblíbenějším a jak jistě někdo řekl - z dětství se nemá vyrůstat.(10.1.2008)

Neuvěřitelnou cestu jsem v dětství miloval a zůstalo mi to doteď.(17.7.2010)

Tenhle film jsem viděl na základce v dnes už neexistujícím kině Hvězda v Plzni. Pamatuju si, že se jim film přetrhl a asi 10 minut se čekalo. Můžu tomuhle filmu dát pak míň než 4 hvězdičky? Ne, líbil se mi a jsem rád, že to domů zvládli všichni.(20.11.2010)

• exoomer

Kristepane, pustime taketo karoviny detom do telky a cudujeme sa co to za dementov vyrasta. Kebyze vidim odmalicka ako behaju zvery po krajine, rozpravaju sa pri tom a este aj bojuju a neviem co vsetko, tiez by som asi nebol v poriadku.(11.6.2011)

Tenhle film jsem v dětství opravdu milovala a nedokážu spočítat, kolikrát jsem ho viděla. Vyvolával ve mě tolik emocí, fandila jsem zvířátkům, pokáždé trnula hrůzou, když kočka spadla do vody a pokaždé oplakala, když kluk volal na retrievra a myslel si, že už nepřijde. Ze sentimentu musím dát plný počet.(25.12.2011)

Jeden z lepších rodinných filmů. Jako dítě jsem se na to koukal několikrát a neomrzelo mě to :) Psy mám rád, dabing psů je výborný, příběh také. Určitě doporučuju(31.1.2012)

Za mala jsem to miloval,znova to už nechci viděť ať si to nezkazím....(16.2.2013)

Jeden z mých oblibených filmů z dětství. A i teď po letech je to krásný a dojemný rodinný film. Ze začátku jsem si myslel, že mi bude vadit namluvení zvířat bez pokusu o nějakou mimiku, ale po pár minutách jsem to přestal vnímat. A je jasný, že v té době nebyla digitální technologie tak daleko.(4.3.2015)

Pět hvězdiček! Jako velký milovník psů ani nemůžu jinak. A v hlavní roli zlatý retrívr? To už jsem tuplem nemohl hodnotit horší známkou. Slabý scénář, slabí herci? No a co! Shadow společně s nezapomenutelnou hudbou musí v závěru filmu rozplakat snad každého. Jinak palec nahoru za český dabing zvířat, ten je skvělý.(21.1.2017)

Pokaždé u toho děsně brečím, takže si tu sama sobě píšu: UŽ SE NA TO NEKOUKEJ!!!(22.1.2017)

Tenhle film se mi vždy strašně moc líbil,pusťte mi konec 100 krát za sebou a stokrát budu brečet. Zkoušeli jsme to 15 krát :-P(5.11.2008)

Tohle je jeden z nejlepších rodinných filmů, které jsem kdy viděl. A rozhodně nejlepší zvířecí film! Srdcovka z mládí, která funguje i po 20 letech a věřím, že bude fungovat i mnohem později... :)(3.1.2014)

Opět jeden z filmů mého dětství. Jak tu napsal Superpero... Opravdu jsem ho žrala :D Nejraději z těch tří jsem měla Shadowa. Ten mi opravdu utkvěl v paměti. Když jsem ale film viděla znovu o několik let později... musím uznat že už se mi tolik nelíbil. Přes to je ale film takový milý a jednou za pár let se na něj klidně zase podívám.(21.3.2014)

Njn, já vím, že to není žádný super umělecký film... ale viděl jsem ho znovu po dlouhé době a zas mne dostal, zas mi tekly slzy a byl jsem dojatej a šťastnej, že to Shadow znovu dokázal... no, prostě, tohle pochopí jen pejskař :-D(2.5.2016)

Těžko říct, jak bych to hodnotil, kdybych to viděl teď poprvé (no spíše by byla otázka jestli bych se na to vůbec koukal), každopádně tento film má pro mě skutečnou nostalgickou hodnotu. Příjemný film s dojemným příběhem a výborným soundtrackem (možná díky soundtracku jsem si na tento film po dlouhé době vzpomněl). Dnešní děti asi příliš nezaujme (ikdyž by mohl, nevím co teď letí..), každopádně kdo vyrůstal v době kdy se lámalo tisíciletí tak tohle prostě ocení.. 90%(27.5.2017)

Krásný rodinný film o cestě dvou psů a jedné kočičky. Občas napínavé, srandovní a také dojemné. Když jsem to viděl poprvé, málem jsem u konečné scénky uronil slzičku.Film mého mládí potěší nejen starší diváky, ale hlavně ty mladší.(21.6.2007)

Při hodnocení se nejde vyhnout sentimentu. Vzpomenu si jak sem film viděl prvně jako malej kluk. Českej dabing je tady skvělej. Fakt dojemný, zvířátka, hezká příroda a nakonec happy end=)(3.9.2009)

[2009-12-06] *(6.12.2009)

Když jsem byl malý, byl to můj asi nejoblíbenější film. Byl vtipný i dramatický, měl vše, co jsem potřeboval.(27.10.2010)

Dětství, dětství a zase dětství. Komedie, která mě provázela za moje dětství, když se dnes zeptám rodičů kolikrát jsem tento film viděl, nedokážou mi ani odpovědět.(11.6.2012)

Tohle je pro malé děti, ty vědí, že film dopadne dobře. Ne jak my, kteří po životních/filmových zkušenostech víme, že pejska může zakomplexovaný vrah v masce svléknout zaživa z kůže a kočičku můžou ukrást zdrogovaní puberťáci a pokud nerozluští určenou hádanku do dvou minut, upálí ji i s jejím majitelem. Děti se o zvířátko v nesnázích nebojí, protože život je přece super a nikdo v něm neumírá, natož rozkošná mluvící zvířátka! Mě to stačilo jednou. Za to mi ta dvoulitrovka slz a nervy v háji nestojí. Už jsem velká holka, takže si podobné stresové situace jentak nemůžu dovolit.(13.7.2012)

Jako malej jsem ten film žral, dneska jsem ten nahodou viděl a přiznám se, díval jsem se na film s velkou dávkou nostalgie. A nezklamal. Je to dojemné a milé a to říkam jako řádný cynik jsem měl slzy na krajíčku. I dabing je velice hezký. Jen lidi jsou tam ňácí divní, ale není jich tam tak moc. No za mně 5 hvězd.(22.1.2017)

Přesně ten film, který musíte vidět, když je vám kolem deseti, jinak vám později bude připadat trochu trpaný. A já mám to štěstí, že jsem ho viděl v ten správný čas. To se z něj pak lehce stane taková menší srdcovka a o dvacel let později nad tím vším patosem a kýčem člověk bez potíží přimhouří oko.(28.1.2017)

U tohohle filmu jsem brečela, když jsem byla mladá. Brečím u něho i dnes, když mladá nejsem a jsem otrlá a cynická. Prostě tenhle příběh dvou psů a čičiny je takový, že mě bude dojímat úplně vždycky a taky se na něj vždycky ráda podívám. Krásné přírodní scenérie a šťastný konec jsou milým bonusem. Oceňuji, že film není nijak podbízivý a také má vcelku povedený český dabing.(30.1.2017)