Neuvěřitelná cesta

Scénografie:

Roger Cain

Kostýmy:

Karen Patch

Bezkonkurenčně nejlepší film s mluvícími zvířaty vůbec. Vtipný, dojemný a hlavně chytrý, což je prvek, který mnoha dnešním filmům tohoto žánru chybí. Hodnocení samozřejmě trochu ovlivňuje mrcha nostalgie, ale kdo by neměl rád hyperaktivního Chance, panovačnou Sassy a moudrého Shadowa? Ať si říká každej kdo chce, ale TOHLE opravdu JE krásný film (nejen) pro děti. Takové filmy se už dnes jednoduše netočí. K tomu výborný český dabing plný hlášek a místy i opravdového dramatu. Hodně se mi líbilo vyobrazení způsobu myšlení a psychika zvířat: to, jak nerozumí tomu, co jim člověk říká a vše si vyloží po svém. To, jak nedokáží pochopit, proč je páníček opouští a mají strach, že je to natrvalo. A proto jsou tak vděčná z každého návratu. Každé shledání je tak malou oslavou. A Neuvěřitelná cesta to, jako jedna z mála, bere v úvahu. A proto je v mých očích tak jedinečná.(2.9.2012)

Filmy, pohádky se zvířaty jsem vždycky žral. Neuvěřitelná cesta je skvělá rodinná komedie pro zabávu a oddych, vlastním pouze na VHS už bez videa a než ji prodám, rád bych se na to ještě jednou podíval. Škoda, snad někdy o vánocích v tv.(17.3.2014)

Krásný příběh o dvou psech a kočce kteří musjí projít nebezpečnou a zrádnou divočinou aby se dostali domů.(4.3.2006)

Tak tenhle film jsem jako malý smrkáč měl pekelně rád, a, že je to opravdu pěkně natočené, pamatuji si, že u tohohle filmu nechyběli jak slzy tak smích...(17.8.2010)

Taková typická rodinná podívaná na odreagování. Mluvící zvířata a jejich příběh je poměrně zajímavý a děj zasazený do divočiny, kde domácí zvířata nejsou zrovna doma, se mi líbí a působí velmi napínavě i mile. Nespočítám, kolikrát jsem Neuvěřitelnou cestu v mládí viděl, ale i dnes se na tohle dobrodružství plné naděje, vůle a přátelství z pohledu těch nejvěrnějších rád podívám. Můj oblíbený zvířecí film z dětství :)(22.1.2017)

Roztomilý rodinný filmeček u kterého bezvadně strávíte volný čas.Rodinám s malými dětmi doporučuju(16.3.2004)

teď už bych u toho nadšením asi zrovna nevýskal, ale jako dítě mě to opravdu dojalo...(9.7.2008)

Takhle má vypadat film pro celou rodinu, kde hrají zvířata. A kočka je samozřejmě nejlepšíííí!Vždycky, když ta moje na mě zvedne oči od misky, úplně ji slyším: "Je to studené! Měla jsi mi to ohřát!" POZOR! Narazila jsem na článek o siamkách (mám doma dvě) a našla jsem informaci, že příběh je podle skutečnosti: siamka Tao a její dva psí kámoši labrador a bulteriér prošli 250 mil kanadskou divočinou, aby se opět setkali se svou lidskou rodinkou. Příběh podle skutečnosti sepsala Sheila Bruford pod názvem Homeward bound a ten byl poprvé zfilmován v r. 1963. Více v Zajímavostech....(24.2.2010)

Jéé zvířátka:))))(12.1.2005)

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov môjho detstva...Podľa mňa strááášne milý aj keď strááášne nereálny filmík...ale aj tak ho neprestanem mať rada...2-ka už nebola až taká dobrá, ako väčšina pokračovaní....:-(((12.11.2007)

Tenhle pěkný příběh si zaslouží plný počet.(21.6.2009)

Dobrodružný film mého dětství! Příběh veselý i smutný, strastiplý a napínavý, příběh důstojné moudrosti v kontrastu s mladickou jankovitostí. Příběh o tom, že ne všechno, co je malé, je neškodné a o tom, že praví přátelé se v nouzi neopouští. Finále je pro mě jednou z nejdojemnějších scén vůbec. Mluví ze mě nostalgie, ale 90%.(14.9.2013)

Jestli si to dobře pamatuju, tak tohle byl snad první film, který mě rozbrečel.(17.5.2009)

Ale z nostalgie by se hodily čtyři *. Jeden z mých vůbec prvních filmů v kině a když si na něj vzpomenu, přepadá mě ještě dneska jakási zvláštní nostalgie. Možná za to můžou dikobrazí ostny v čumáku toho buldočka (nebo co to bylo), které mě tenkrát prostě dostaly :)).(16.5.2010)

Poctivý, oldschoolový, skrznaskrz americký rodinný film. Pobaví, dojme, napne - vyždíme všechny emoce nejen z dětí. Docela slušný scénář bez současných klišé, ale s jinými, mnohem příjemnějšími.(20.4.2011)

Příjemný film dokazující věrnost a oddanost našich mazlíčků. Těch co se ač nevědomě vydávají na strastiplnou, dobrodružnou a nebezpečnou cestu hnáni láskou v jejich srdcích. Film zábavný, díky zvířecím dialogům a to krásnější díky úžasnému soundtracku.(19.3.2013)

...jak můžeme milovat Mrazíka a tady váhat za kolik? ...jednoznačně za pět...(16.1.2014)

Typický "sváteční film" - vždy když se nešlo do školy, tak běžel na Nově nebo Primě. Měl jsem ho vždy strašně rád. Shadow, Chance a číča. :-)(3.11.2010)

Velmi pěkný a dojemný příběh domácích mazlíčků, hledající svou lidskou rodinu na cestě plnou strastiplných zážitků. 70%(31.12.2011)

Jako dítě jsem si tenhle žánrovej klenot nemohl nechat ujít! Nemluvě o tom, jak dokáže dojmout diváka dodnes. Uvidím, co na to budu říkat, až se budu nacházet ve středním věku.(28.1.2014)