Neuvěřitelná cesta

Homeward Bound: The Incredible Journey

Neuveriteľná cesta

Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1993, 84 min

Myslím, že název mluví úplně za vše. Jako malej jsem to miloval a i po letech můžu říct, že je to pořád výborná, vtipná a v neposlední řadě i dojemná podívaná. Velký plus za hudbu a za to, že tohle vůbec někdo dokázal realizovat a natočit.(6.2.2012)

Zvířata nedokážou pochopit, proč je opouštíte. Myslí si, že je to napořád. Proto vás tak radostně vítají, když se vracíte domů z práce. Ráda se nechávám tímto příběhem dojmout. Brečím vždycky jako želva a nedostává se mi papírových kapesníčků. Také jsem chtěla mít moudrého a klidného psa jménem Shadow, doma mám ale pravý opak. Neuvěřitelná cesta je opravdu film pro celou rodinu.(26.6.2009)

Těm třem snad musí fandit úplně každý. Shadow a jeho ochranitelství, Chance a jeho rozpustilost, Sassy a její zhýčkanost. Dokonalá trojice na dokonalé cestě za dobrodružstvím, která je plná zábavy a milých dialogů.(28.4.2011)

Jako malá jsem u toho snad i brečela (opravdu malá :-) , takže hodnotím podle dojmů z dětství, dnes bych tomu dala nejspíš o hvězdičku méně.(7.11.2011)

• dom156

Hmm, tohle se skutečně nepovedlo. Někomu přijde roztomilé pozorovat doma na gauči 3 domácí mazlíčky, které se snaží vtipně namluvit 3 herci. Za prvé komentáře nebyly vůbec vtipné, spíše nudnější. Přitom nápadů a příležitostí zde měli hned několik. Také příběh byl fádní a triviální. Film nudně utekl a díky krátké stopáži a alespoň mírně zajímavému konci to bylo trošinku snesitelnější. Za mě nemohu vůbec doporučit.(10.8.2018)

Filmy, pohádky se zvířaty jsem vždycky žral. Neuvěřitelná cesta je skvělá rodinná komedie pro zabávu a oddych, vlastním pouze na VHS už bez videa a než ji prodám, rád bych se na to ještě jednou podíval. Škoda, snad někdy o vánocích v tv.(17.3.2014)

Tak tenhle film jsem jako malý smrkáč měl pekelně rád, a, že je to opravdu pěkně natočené, pamatuji si, že u tohohle filmu nechyběli jak slzy tak smích...(17.8.2010)

Taková typická rodinná podívaná na odreagování. Mluvící zvířata a jejich příběh je poměrně zajímavý a děj zasazený do divočiny, kde domácí zvířata nejsou zrovna doma, se mi líbí a působí velmi napínavě i mile. Nespočítám, kolikrát jsem Neuvěřitelnou cestu v mládí viděl, ale i dnes se na tohle dobrodružství plné naděje, vůle a přátelství z pohledu těch nejvěrnějších rád podívám. Můj oblíbený zvířecí film z dětství :)(22.1.2017)

Roztomilý rodinný filmeček u kterého bezvadně strávíte volný čas.Rodinám s malými dětmi doporučuju(16.3.2004)

teď už bych u toho nadšením asi zrovna nevýskal, ale jako dítě mě to opravdu dojalo...(9.7.2008)

Takhle má vypadat film pro celou rodinu, kde hrají zvířata. A kočka je samozřejmě nejlepšíííí!Vždycky, když ta moje na mě zvedne oči od misky, úplně ji slyším: "Je to studené! Měla jsi mi to ohřát!" POZOR! Narazila jsem na článek o siamkách (mám doma dvě) a našla jsem informaci, že příběh je podle skutečnosti: siamka Tao a její dva psí kámoši labrador a bulteriér prošli 250 mil kanadskou divočinou, aby se opět setkali se svou lidskou rodinkou. Příběh podle skutečnosti sepsala Sheila Bruford pod názvem Homeward bound a ten byl poprvé zfilmován v r. 1963. Více v Zajímavostech....(24.2.2010)

Dobrodružný film mého dětství! Příběh veselý i smutný, strastiplý a napínavý, příběh důstojné moudrosti v kontrastu s mladickou jankovitostí. Příběh o tom, že ne všechno, co je malé, je neškodné a o tom, že praví přátelé se v nouzi neopouští. Finále je pro mě jednou z nejdojemnějších scén vůbec. Mluví ze mě nostalgie, ale 90%.(14.9.2013)

Jéé zvířátka:))))(12.1.2005)

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov môjho detstva...Podľa mňa strááášne milý aj keď strááášne nereálny filmík...ale aj tak ho neprestanem mať rada...2-ka už nebola až taká dobrá, ako väčšina pokračovaní....:-(((12.11.2007)

Tenhle pěkný příběh si zaslouží plný počet.(21.6.2009)

...jak můžeme milovat Mrazíka a tady váhat za kolik? ...jednoznačně za pět...(16.1.2014)

Jestli si to dobře pamatuju, tak tohle byl snad první film, který mě rozbrečel.(17.5.2009)

Rodinná klasika, jednoznačne najlepší rodinný film aký som kedy videl. Má to čaro, a tie hovoriace zvieratá nemajú chybu. Na päť hviezdičiek to ale zase nevidím. 85%.(31.8.2012)

Příjemný film dokazující věrnost a oddanost našich mazlíčků. Těch co se ač nevědomě vydávají na strastiplnou, dobrodružnou a nebezpečnou cestu hnáni láskou v jejich srdcích. Film zábavný, díky zvířecím dialogům a to krásnější díky úžasnému soundtracku.(19.3.2013)

určite film rodinného charakteru pre spoločné pozeranie vnukov a starých rodičov pospolu s domacím miláčkom pri nohách. :)(13.9.2015)

Ale z nostalgie by se hodily čtyři *. Jeden z mých vůbec prvních filmů v kině a když si na něj vzpomenu, přepadá mě ještě dneska jakási zvláštní nostalgie. Možná za to můžou dikobrazí ostny v čumáku toho buldočka (nebo co to bylo), které mě tenkrát prostě dostaly :)).(16.5.2010)