Neuvěřitelná cesta

Scénografie:

Roger Cain

Kostýmy:

Karen Patch

Myslím, že název mluví úplně za vše. Jako malej jsem to miloval a i po letech můžu říct, že je to pořád výborná, vtipná a v neposlední řadě i dojemná podívaná. Velký plus za hudbu a za to, že tohle vůbec někdo dokázal realizovat a natočit.(6.2.2012)

Tak tenhle film jsem jako malý smrkáč měl pekelně rád, a, že je to opravdu pěkně natočené, pamatuji si, že u tohohle filmu nechyběli jak slzy tak smích...(17.8.2010)

Jeden z mých nejmilovanějších filmů z dětství. Důkaz, že film, kde jsou hlavními hrdiny mluvící zvířata, nemusí být nutně blbina. Taková pěkná dobrodružná dramatická komedie se jen tak nevidí. Jak rád bych se na to někdy znova podíval. No, snad se vyskytne příležitost. Sympatická rodinná podívaná, která působí vtipně, elegantně a dojemně. Strávil jsem u tohohle snímku pěkných pár chvil.(2.6.2011)

Filmy, pohádky se zvířaty jsem vždycky žral. Neuvěřitelná cesta je skvělá rodinná komedie pro zabávu a oddych, vlastním pouze na VHS už bez videa a než ji prodám, rád bych se na to ještě jednou podíval. Škoda, snad někdy o vánocích v tv.(17.3.2014)

Taková typická rodinná podívaná na odreagování. Mluvící zvířata a jejich příběh je poměrně zajímavý a děj zasazený do divočiny, kde domácí zvířata nejsou zrovna doma, se mi líbí a působí velmi napínavě i mile. Nespočítám, kolikrát jsem Neuvěřitelnou cestu v mládí viděl, ale i dnes se na tohle dobrodružství plné naděje, vůle a přátelství z pohledu těch nejvěrnějších rád podívám. Můj oblíbený zvířecí film z dětství :)(22.1.2017)

Roztomilý rodinný filmeček u kterého bezvadně strávíte volný čas.Rodinám s malými dětmi doporučuju(16.3.2004)

teď už bych u toho nadšením asi zrovna nevýskal, ale jako dítě mě to opravdu dojalo...(9.7.2008)

Takhle má vypadat film pro celou rodinu, kde hrají zvířata. A kočka je samozřejmě nejlepšíííí!Vždycky, když ta moje na mě zvedne oči od misky, úplně ji slyším: "Je to studené! Měla jsi mi to ohřát!" POZOR! Narazila jsem na článek o siamkách (mám doma dvě) a našla jsem informaci, že příběh je podle skutečnosti: siamka Tao a její dva psí kámoši labrador a bulteriér prošli 250 mil kanadskou divočinou, aby se opět setkali se svou lidskou rodinkou. Příběh podle skutečnosti sepsala Sheila Bruford pod názvem Homeward bound a ten byl poprvé zfilmován v r. 1963. Více v Zajímavostech....(24.2.2010)

Jéé zvířátka:))))(12.1.2005)

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov môjho detstva...Podľa mňa strááášne milý aj keď strááášne nereálny filmík...ale aj tak ho neprestanem mať rada...2-ka už nebola až taká dobrá, ako väčšina pokračovaní....:-(((12.11.2007)

Dobrodružný film mého dětství! Příběh veselý i smutný, strastiplý a napínavý, příběh důstojné moudrosti v kontrastu s mladickou jankovitostí. Příběh o tom, že ne všechno, co je malé, je neškodné a o tom, že praví přátelé se v nouzi neopouští. Finále je pro mě jednou z nejdojemnějších scén vůbec. Mluví ze mě nostalgie, ale 90%.(14.9.2013)

Jestli si to dobře pamatuju, tak tohle byl snad první film, který mě rozbrečel.(17.5.2009)

Tenhle pěkný příběh si zaslouží plný počet.(21.6.2009)

Rodinná klasika, jednoznačne najlepší rodinný film aký som kedy videl. Má to čaro, a tie hovoriace zvieratá nemajú chybu. Na päť hviezdičiek to ale zase nevidím. 85%.(31.8.2012)

Příjemný film dokazující věrnost a oddanost našich mazlíčků. Těch co se ač nevědomě vydávají na strastiplnou, dobrodružnou a nebezpečnou cestu hnáni láskou v jejich srdcích. Film zábavný, díky zvířecím dialogům a to krásnější díky úžasnému soundtracku.(19.3.2013)

...jak můžeme milovat Mrazíka a tady váhat za kolik? ...jednoznačně za pět...(16.1.2014)

Ale z nostalgie by se hodily čtyři *. Jeden z mých vůbec prvních filmů v kině a když si na něj vzpomenu, přepadá mě ještě dneska jakási zvláštní nostalgie. Možná za to můžou dikobrazí ostny v čumáku toho buldočka (nebo co to bylo), které mě tenkrát prostě dostaly :)).(16.5.2010)

Poctivý, oldschoolový, skrznaskrz americký rodinný film. Pobaví, dojme, napne - vyždíme všechny emoce nejen z dětí. Docela slušný scénář bez současných klišé, ale s jinými, mnohem příjemnějšími.(20.4.2011)

Typický "sváteční film" - vždy když se nešlo do školy, tak běžel na Nově nebo Primě. Měl jsem ho vždy strašně rád. Shadow, Chance a číča. :-)(3.11.2010)

Velmi pěkný a dojemný příběh domácích mazlíčků, hledající svou lidskou rodinu na cestě plnou strastiplných zážitků. 70%(31.12.2011)

Jako dítě jsem si tenhle žánrovej klenot nemohl nechat ujít! Nemluvě o tom, jak dokáže dojmout diváka dodnes. Uvidím, co na to budu říkat, až se budu nacházet ve středním věku.(28.1.2014)