• Prubner

Tahle komedie by možná i fungovala, kdyby hlavní hrdinka nebyla nesympatická protivná zlodějka, která za své přečiny není ani nijak potrestána, protože ji holt omlouvají neuspořádané rodinné poměry. Asi jsem staromódní, ale film pro děti by měl mít nějakou morálku - dítě, okrádající chodce s nožem v ruce, to je prostě přes čáru.(30.1.2005)

Doják. Jasně, film má až trapně vypočítavý a předvídavý kýčovitý scénář s pochybným morálním vyzněním, chvilkami až nudí, ale přesto je to příjemně optimistické a milé dílko. Pohádkám taky nevyčítáme jejich klišé a šťastný konec. Sunburst Cookies just light up my day!(10.7.2009)

• Riddick77

Poměrně dosti nudné, nezáživné, bez emocí a vtipu. Michael J. Fox absolutně nezvládá, nicméně problém je ukryt již ve scénáři, který mu k nějakému vyniknutí nedává žádný prostor. Potěšila přítomnost Christiny Vidal v hlavní dětstké roli, paradoxně zde není vůbec uvedena mezi účinkujícími herci. Fox je boží jako "starostův muž" a "Marty McFly ", ale tohle se prostě nepovedlo. 3/10!(4.5.2011)

Velmi pohodový, klidný a příjemný rodinný snímek v čele s Michaelem J. Foxem, který společně se svým bratrem vlastní kancelář na vyhledávání talentů pro film, divadlo a reklamu. Jenže firmě se moc nedaří, a tak se Fox odváží přivézt do showbyznysu jedenáctiletou dívku z ulice, která si získá úspěch, polepší Foxe i další hrdiny, napraví svůj rodinný život, atd. Klasická klišé provázející tento rodinný film však vadnou před hereckým výkonem mladinké herečky, která je tak odzbrojující, až muší každého diváka dostat. Navíc chytré vtípky a vtipné scénky nenudí, není tedy důvod, proč nedat i této podívané tak vysoké hodnocení.(5.4.2006)

Film s veľkým srdcom. Pre mňa to bola nostalgická spomienka za hercom , ktorý mal talent a zapísal sa do filmovej histórie ako Marty McFly - obyčajný chalan v neobyčajnom príbehu. Tento film nie je z tých známych ale rozhodne má čo ponúknuť. Či už sa jedná o nevtieravú hudbu majstra Alana Menkena alebo o prirodzené a nevtieravé ale pritom úplne obyčajné herectvo Michaela J. Foxa. Príbeh nie je originálny a spracovanie či už po stránke vtipu alebo akčnosti deja dopadajú snímky tri muži a nemluvňa alebo veľký tato omnoho lepšie lenže Fox ako som uviedol už vyššie je hrdina s ktorým sa stotožnite od prvej minúty a veľké plus tiež patrí tomu že práve on zachraňuje tento film kde sa dá pretože tento film pochováva až príliš naivný scenár, ktorý v niektorých pasážach doslova ničí atmosféru filmu a režisér s tým moc nenarobí. Rozhodne sa nejedná o majstrovské dielo ale má to myšlienku a pobavilo ma to. Takže symbolické 4* ale to len preto lebo Foxovi fandím a aj fandiť budem(7.1.2009)

• - Vo Veľkej Británii bol film vydaný priamo na video, v tamojších kinách sa nepremietal. (m.a.t.o.)

• - Alternatívny názov snímky bol Give me a Break (Daj mi pokoj). (m.a.t.o.)