Doják. Jasně, film má až trapně vypočítavý a předvídavý kýčovitý scénář s pochybným morálním vyzněním, chvilkami až nudí, ale přesto je to příjemně optimistické a milé dílko. Pohádkám taky nevyčítáme jejich klišé a šťastný konec. Sunburst Cookies just light up my day!(10.7.2009)

• Riddick77

Poměrně dosti nudné, nezáživné, bez emocí a vtipu. Michael J. Fox absolutně nezvládá, nicméně problém je ukryt již ve scénáři, který mu k nějakému vyniknutí nedává žádný prostor. Potěšila přítomnost Christiny Vidal v hlavní dětstké roli, paradoxně zde není vůbec uvedena mezi účinkujícími herci. Fox je boží jako "starostův muž" a "Marty McFly ", ale tohle se prostě nepovedlo. 3/10!(4.5.2011)

• JohnnyD

Rok 1993 bol pre Michaela J. Foxa katastrofou. Nakrútil dve najhoršie filmy jeho kariéry - nudné nič Z LÁSKY ALEBO PRE PENIAZE a toto tu rádobykomediálne čudo. Smiať sa teda určite nebudete, zato nuda je zaručená. Fox má charizmu, ale už aj tá je dosť vyhaslá. Po jeho 80sáckych peckách ako Back to Future už nie je ani slychu. Film pobaví akurát tak deti do 8 rokov ...(2.11.2006)

Velmi pohodový, klidný a příjemný rodinný snímek v čele s Michaelem J. Foxem, který společně se svým bratrem vlastní kancelář na vyhledávání talentů pro film, divadlo a reklamu. Jenže firmě se moc nedaří, a tak se Fox odváží přivézt do showbyznysu jedenáctiletou dívku z ulice, která si získá úspěch, polepší Foxe i další hrdiny, napraví svůj rodinný život, atd. Klasická klišé provázející tento rodinný film však vadnou před hereckým výkonem mladinké herečky, která je tak odzbrojující, až muší každého diváka dostat. Navíc chytré vtípky a vtipné scénky nenudí, není tedy důvod, proč nedat i této podívané tak vysoké hodnocení.(5.4.2006)

• Prubner

Tahle komedie by možná i fungovala, kdyby hlavní hrdinka nebyla nesympatická protivná zlodějka, která za své přečiny není ani nijak potrestána, protože ji holt omlouvají neuspořádané rodinné poměry. Asi jsem staromódní, ale film pro děti by měl mít nějakou morálku - dítě, okrádající chodce s nožem v ruce, to je prostě přes čáru.(30.1.2005)

• - Alternatívny názov snímky bol Give me a Break (Daj mi pokoj). (m.a.t.o.)

• - Vo Veľkej Británii bol film vydaný priamo na video, v tamojších kinách sa nepremietal. (m.a.t.o.)