Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

Dva muži a jejich přátelé v Barceloně touží po pravé lásce, která jim v životě chybí. Jejich nejisté pokusy se ale nesou ve znamení váhání a promeškaných příležitostí. (Netflix)

Recenze (9)

petrsv 

všechny recenze uživatele

Velmi zvláštní seriál. Na jednu stranu je od začátku jasné, jak to dopadne. Bruno mi byl krajně nesympatický a nemyslím si, že by se ty dvě postavy k sobě hodily. Takový kýč jak bič. Na druhou stranu opravdu komediální seriál, u kterého jsem se několikrát odboural smíchy a který naštěstí nepronikal moc do dramatu. Krásné záběry na vánoční Barcelonu, technicky také povedené. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Co kdybychom byli i v reálném životě se svým ideálním protějškem spojeni červenou nití, která by se táhla skrze naše společné životy a udávala nám směr? A jak bychom se vypořádali s tím, když by se nit najednou přetrhla? Smiley po čistě příběhové stránce nenabízí nic, co bychom neviděli už jinde, ať už ve filmu/seriálu nebo ve skutečném životě. Na začátku první epizody jsem byl blízko tomu, abych seriál vypnul, protože mi nějak vadila ta španělština, ale jsem rád, že jsem u sledování zůstal - v podstatě jsem dal všechny díly na jeden zátah. Jak už tomu u vztahových dramat/romcom bývá, tak i ve Smiley se občas postavy chovaly dost na "flákanec", což teda mohl divák přisuzovat oné (ne)chvalně proslulé španělské nátuře a živelnosti. Nicméně se mi líbilo, jak se tvůrcům podařilo skloubit účelně romantiku s dramatem a humorem. Rovněž chválím snové sekvence a hru s obrazem a postavami v něm (i když je fakt, že v jednu chvíli tam těch "mluvících rámečků" bylo už moc). Seriál mě fakt chytil a pustil mě až na konci. I přes tu nepřehlédnutelnou kýčovitost a výkyvy nálad u postav spojené s kolotočem hádek a usmiřování. Takže k počáteční otázce: Udělali bychom na ní uzel? Vydali bychom se na hledání další červené nitě? Nebo bychom se k sobě chovali tak, aby se ta nit nikdy nepřetrhla? P. S. :-) ()

Reklama

Sinner. 

všechny recenze uživatele

Smiley vám dokáže vykouzlit úsměv na tváři a za chvíli vás zase dojmout k slzám. Osudy jednotlivých postav si vás zaháčkují, šrouby se pomalu utahují, aby vám autoři v posledních dvou dílech naložili pořádně velkou dávku emocí. Scény, kdy Alex a Bruno v alegorii odhalují své vzájemné city, nebo když se stárnoucí Javier vzdává zřejmě poslední možnosti lásky ve svém životě, jsou nesmírně silné a chytí za srdce. Španělům se to povedlo :) ()

flakik 

všechny recenze uživatele

Skoro všichni kluci jak ze žurnálu, sympatické lesby (fakt to jde a chtěl bych, aby Vero byla moje kamarádka), záběry na vánoční Barcelonu byly skvělé pro doplnění atmosféry, katalánská španělština se krásně poslouchá, soundtrack je výborný,.. Dobrá zápletka, líbily se mi vkusně vyvážené vrstvy  - gay, bi, lesby, trans, hetero, mladí, staří, současnost i dědictví minulosti.... Jen bych rád kluky viděl víc spolu, ale chápu, že to bylo třeba schovat na až potom. Ale u toho přiznání Bruna v baru člověk musí brečet jak želva a ronit krokodýlí slzy. No a váhám, jestli bych chtěl vědět, jak to bylo s kluky dál nebo raději zůstat u happyendu. Myslím ale, že si tvůrci nechali otevřená vrátka, protože kapitola Vero a Patri zůstala dost otevřená nebo aspoň tak mi připadala. Vlastně to je asi jediná výtka, protože ten jejich vztah byl trochu nepochopitelný. Chtějí být spolu, ale nechtějí, usmiřují se, ale pořád si vše nevyříkaly.... rozhodně na to navázat určitě lze. ()

tomeš 

všechny recenze uživatele

Do letadla dobrý, pobavilo a občas hlubší myšlenka. Stejně jako ostatní ten začátek mě moc nenadchnul, ale pak se to zlepšovalo. Byl jsem taky zvědavej, kam se posunul Carlos Cuevas, kterýho jsem si pamatoval z původního Merlí, ze kterýho se pak ještě snažil vykřesat víc (Merlí Saude), ale to jsem už radši neviděl. Nicméně musím říct, že ve Smiley mě mile překvapil a stejně jako ostatní hraje výborně. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (2)

  • Seriál je založený na divadelnej hre "Smiley, una historia de amo" od Guillem Clua. (dwdb)
  • Pôvodne bol seriál napísaný v katalánčine, konečný výsledok je však v španielčine. (dwdb)

Reklama

Reklama