Na tuto vydařenou komedii už se začínalo pomalu zapomínat, ale díky obrovské popularitě filmu Návrat do budoucnosti a Michaela J. Foxe byla opět uvedena do kin. Snímek zachycuje trápení Foxe coby knihomola z malého městečka - v basketu se mu nedaří a ani u holek nemá úspěch. Vše se ale změní, když objeví dědičné tajemství své rodiny: i on je vlkodlak. Jak začíná být stále chlupatější, jeho týmu se více daří a i dívky najednou jeví o jeho neobyčejný talent zájem. Jeho příběh však nespěje kupředu bez komplikací. Jeden z jeho nejlepších přátel, osoba veskrze úskočná, jej začíná zkoumat až příliš zblízka a dívka jeho snů se dostane do spárů tyranského, leč atraktivního basketbalisty, který je kapitánem týmu jeho hlavních soupeřů. A do toho všeho do něj zamiluje jiná jeho kamarádka. Tento snímek byl kasovním trhákem a o pár let později se dočkal také pokračování. (oficiální text distributora)

Gilmour93

Nejdřív šedý myšák, pak metr a půl vysoký Chewbacca na něhož na basketbalové palubovce neplatí osobní obrana ani stříbrná kulka.. Sálá z toho upřímná bezstarostnost a pozitivní lehkovážnost 80.let a to já při správném rozpoložení zkrátka můžu. Navíc M.J.Fox je sympaťák a obsahuje to takřka kultovní scénu surfování na dodávce za doprovodu Beach Boys. Člověka to úplně láká zkusit, ale bacha na semafory zavěšené nad křižovatkou.. ()

TheRaven

Takový docela příjemný film. Naprosto z něj čiší kouzlo osmdesátých let, a to jak formálně, tak i schematicky. Průměrný človíček, neopětovaná láska, navíc se do toho hlavní hrdina změní ve vlkodlaka, ale nakonec přece jen dokáže, že i když je sám sebou, tak není tak obyčejný. Porazí svého úhlavního nepřítele, jak jinak než v basketbalu. A nakonec se přece jen rozhodne pro správnou dívku a všichni jsou šťastní. Maska vlkodlaka opravdu není nic moc, ale to mi v tomhle filmu nepřipadá ani tak důležité. Určitě bych to neoznačil za ztrátu času a všem příznivcům M. J. Foxe doporučuji. Pro mě je to určitě 50%, možná o chloupek víc. ()

MM_Ramone

Michael J. Fox bol v osemdesiatých rokoch minulého storočia najlepším predstaviteľom teenagerských úloh. To ako zahral Martyho McFlya vo futuristickej sci-fi trilógii režiséra Roberta Zemeckisa "Návrat do budúcnosti" je čosi geniálne. O niečo podobné sa snažil, s menším úspechom, aj vo filme "Teen Wolf". Stvárnil úlohu amerického stredoškoláka, ktorý má niekoľko vážných, osobných problémov. Zmieta s ním puberta, prežíva prvé milostné vzplanutia a navyše sa mení na vlkodlaka. Dosť bláznivá old schoolová, horrorová komédia. M.J.Fox je "Školák vlkodlak". ** ()

JohnnyD

Michael J. Fox, osemdesiate roky a vlkodlaci, ideálna kombinácia, ktorá akosi vyfučala do prázdna. Nudný scenár, žiaden humor, nulová hororová atmosféra, čudné pozadie vlkodlakov a smiešne masky... niekedy ani Michael J. Fox a synťáky nezachránia film. ()

Campbell

Tak bohužel i přes to že jsem se těšil na hororové béčko s vlkodlakem jsem dostal film s vlkodlačí tématikou kde je právě vlkodlak asi největší problém. Ta maska byla fakt nepovedená a Fox vypadal jak opice. Nicméně i tak se s touhle rolí Fox porval poměrně dobře. Je to prostě tupá zábava na odpoledne. Jsou tu vtipné scény, tupé scény a většinou film ani moc nenadchne. Nejvíc mě osobně štval vlkodlak ve slunečním světle. Lehký podprůměr. ()

SeBig

Chtěl jsem si pustit předchůdce Teen wolfu a tady to mám. Unylá blbina s chlupatým Mekflájem, kterej hraje basket. Neteším se na dvojku. ()

Zazie

Na tenhle film jsem se dívala hlavně kvůli Michaelovi J. Foxovi a jen kvůli němu jsem ho dokoukala. Jako komedie to moc nefunguje, mravoučné jak ruská pohádka, masky jak zbytky z Planety opic (tohle má být vlkodlak?)... Ale mohla bych si pustit Beach Boys. ()

rikitiki

Dokážu se vyrovnat s tím, že podle filmu je jednou z méně známých vlastností vlkodlaků (aspoň na amerických středních školách) fakt, že hrají výborně košíkovou. Nevadí mi příliš ani vlkodlačí masky, které dávají hercům vzhled, jakoby zdrhli z Planety opic a cestou se stavili na pár kosmetických úprav u doktora Moreaura. Snesla bych i to, že mladý puberťák své vlkodlačí prokletí vykecá kde komu a nikomu to nejenomže nevadí, ale ani se nad tím nepozastaví. ___ To vše beru, ale kdyby byl děj aspoň trochu zábavný! Podstatnou část filmu vyplňují podkresové záběry na tančící a jinak skotačící středoškoláky. Nejzoufalejší nuda je pak u neinvenčních zápasů košíkové, kdy jsem měla chvílemi pocit, že koukám na ČTSport. ___ Hrdinova motivace, proč chodit ve vlkodlačí podobě, je jasná - je fyzicky silnější, ale proč pak dává od své vlkodlačí stránky ruce pryč je totálně nevysvětlené. ____ Tenhle film už nedám ani jednou za vlkodlačí měsíc! /12. 1. 15./ ()

SOLOM.

Hororových komedií v té době zas až tolik nebylo a tak se stalo, že se svého času Teen Wolf dočkal vcelku slušné divácké popularity. Nešlo ani tak o to, že by šlo o bůhvíjak skvělý film, ale spíše o to, že v tom samém roce představitel hlavní role Michael J. Fox natočil i Návrat do budoucnosti a díky tomu se stal miláčkem publika. V dnešní době už tento film mezi diváky asi moc neuspěje, ale pokud máte rádi ujeté komedie s vlkodlačí tématikou, mohli byste být možná i spokojeni. Co na tom, že maska i samotný zjev vlkodlaka vypadá otřesně – spíš připomíná chlupatou opici a o celkové kvalitě příběhu by se taky dalo dost polemizovat, ale chuť vám snad částečně zpraví roztomilý Foxův kukuč a několik docela vtipných situací. On totiž hlavní hrdina a jeho povedení kamarádi udělají víc než dost, pár pohledných děvčat je tu taky k vidění, takové surfování na střeše auta splnilo svůj účel a hudební doprovod rovněž není k zahození. ()

oLí

Hodně M.J. Foxe, a to je asi jediný klad. Málo humoru, málo romantiky, dokonce i dost málo 80´s atmosféry a žádný horor. Zřejmě nikdy víc. 3/10 ()

Morholt

M.J. Fox si tady střihl dalšího ze svých outsiderů, ale jinak tu nebylo prakticky nic, co by stálo za zmínku. Ačkoliv je vše postavené na přeměně na vlkodlaka, tak to je paradoxně to, co celý film sráží. Kor když masky jsou naprosto příšerné. Věřím, že v 80. letech bych byl nadšený, ale teď je to tak na 30%. ()

5150

Pohodová oddechovka na jedno zkouknutí. Kromě Michael J. Foxe potěší zejména atmosféra 80.-tých let, několik povedených hlášek a příjemný písničkový doprovod (mj. Seal, INXS, The Beach Boys). ()

Dale

Nejako som to pretrpel až do záverečného basketbalového zápasu. A vtedy som si povedal, teraz má ten scenárista poslednú šancu, aby si zachránil prdel. Len nech preboha nenechá vyhrať tých mantákov, čo nevedia ani vystreliť, ani prihrať. Kvôli tomu, že im Michael predniesol hrozne otrepaný a trápny príhovor sa predsa nenaučia zázrakom hrať. Dobre, nech to miesto debaklu 80:0 skončí trebárs 60:25 a všetci budú spokojní. Ale nie... A ten záverečný megadramatický kôš, na zblití. Presne takto sa nemajú točiť športové filmy, takto sa nemajú točiť filmy o vlkodlakoch a takto sa nemajú točiť teenagerské komédie. Všetko zle. Jediná hviezda za Michaela. ()

corpsy

Týmto filmom som sa zoznámil s hercom Michaelom J. Foxom. Takže v tomto hodnotení úraduje nostalgia. Je to však zábavná komédia, ktorá určite zaujme. ()

FromHell

Vlkodlačia podoba Michaela J. Foxa podľa vzhľadu utiekla z Planéty Opíc. V prvej polovici je to celkom vtipne a sympaticky chytený námet,druhá polovica filmu je nevýrazná,miestami nudná... 40 % ()