Školák vlkodlak

Vlčí mládě

Teen Wolf

Komedie / Horor / Rodinný

USA, 1985, 91 min

Nenadchne, neurazí. Michael J. Fox jako loser, který se mění ve vlkodlaka, díky čemuž vybočuje z šedivého průměru, ale zároveň si uvědomuje, že ztrácí staré přátele..bla bla bla. Docela průměrný film, který snese srovnání se Spidermanem a podobnými. Avšak sledovat to s dobytčím dabingem z počátku 90. let od Guild Home Video, to je zážitek:))(13.6.2007)

• rikitiki

Dokážu se vyrovnat s tím, že podle filmu je jednou z méně známých vlastností vlkodlaků (aspoň na amerických středních školách) fakt, že hrají výborně košíkovou. Nevadí mi příliš ani vlkodlačí masky, které dávají hercům vzhled, jakoby zdrhli z Planety opic a cestou se stavili na pár kosmetických úprav u doktora Moreaura. Snesla bych i to, že mladý puberťák své vlkodlačí prokletí vykecá kde komu a nikomu to nejenomže nevadí, ale ani se nad tím nepozastaví. ___ To vše beru, ale kdyby byl děj aspoň trochu zábavný! Podstatnou část filmu vyplňují podkresové záběry na tančící a jinak skotačící středoškoláky. Nejzoufalejší nuda je pak u neinvenčních zápasů košíkové, kdy jsem měla chvílemi pocit, že koukám na ČTSport. ___ Hrdinova motivace, proč chodit ve vlkodlačí podobě, je jasná - je fyzicky silnější, ale proč pak dává od své vlkodlačí stránky ruce pryč je totálně nevysvětlené. ____ Tenhle film už nedám ani jednou za vlkodlačí měsíc! /12. 1. 15./(12.1.2015)

• MM_Ramone

Michael J. Fox bol v osemdesiatých rokoch minulého storočia najlepším predstaviteľom teenagerských úloh. To ako zahral Martyho McFlya vo futuristickej sci-fi trilógii režiséra Roberta Zemeckisa "Návrat do budúcnosti" je čosi geniálne. O niečo podobné sa snažil, s menším úspechom, aj vo filme "Teen Wolf". Stvárnil úlohu amerického stredoškoláka, ktorý má niekoľko vážných, osobných problémov. Zmieta s ním puberta, prežíva prvé milostné vzplanutia a navyše sa mení na vlkodlaka. Dosť bláznivá old schoolová, horrorová komédia. M.J.Fox je "Školák vlkodlak". **(27.11.2011)

Takový docela příjemný film. Naprosto z něj čiší kouzlo osmdesátých let, a to jak formálně, tak i schematicky. Průměrný človíček, neopětovaná láska, navíc se do toho hlavní hrdina změní ve vlkodlaka, ale nakonec přece jen dokáže, že i když je sám sebou, tak není tak obyčejný. Porazí svého úhlavního nepřítele, jak jinak než v basketbalu. A nakonec se přece jen rozhodne pro správnou dívku a všichni jsou šťastní. Maska vlkodlaka opravdu není nic moc, ale to mi v tomhle filmu nepřipadá ani tak důležité. Určitě bych to neoznačil za ztrátu času a všem příznivcům M. J. Foxe doporučuji. Pro mě je to určitě 50%, možná o chloupek víc.(14.3.2008)

• Jino

M. J. Fox je ten kvůli kterému jsem se na to díval a musím uznat, že je to pohodový film, který ale paradoxně sráží onen vlkodlačí syndrom, kterého Michaela postihl. Scénář je naprosto dostačující pokud se na to koukají malé děti... Netvrdím, že jsem se párkrát nezasmál, ale rozhodně jsem se nebavil tak, že bych mu dal aspoň 50%. I když ta hudba ve filmu je výborně dobová.(17.4.2008)