Školák vlkodlak

Teen Wolf

Komedie / Horor / Rodinný

USA, 1985, 91 min

• Jino

M. J. Fox je ten kvůli kterému jsem se na to díval a musím uznat, že je to pohodový film, který ale paradoxně sráží onen vlkodlačí syndrom, kterého Michaela postihl. Scénář je naprosto dostačující pokud se na to koukají malé děti... Netvrdím, že jsem se párkrát nezasmál, ale rozhodně jsem se nebavil tak, že bych mu dal aspoň 50%. I když ta hudba ve filmu je výborně dobová.(17.4.2008)

Příjemně pohodová a bezstarostná komedie, která se dá zařadit vedle filmů, jako je Ferris Bueller´s Day Off, Uncle Buck, či Breakfast Club. Absence Hugesovy režie z tohoto snímku dělá spíše chudšího příbuzného (buďme k sobě upřímní, Rod Daniel je člověk, který má na kontě Home Alone 4), ale Michael J. Fox zachraňuje co se dá a poměrně neznámá Susan Ursitti je dostatečně roztomilá :-) Takže ve výsledku pohodový mix, který neurazí. P.S.: Family Guy měl pravdu - scéna v koupelně je nejlepší :-D P.P.S.: Again Family Guy měl pravdu - v naprostém závěru je scéna, kde má týpek "dick-out"(23.1.2018)

Ať žijou 80's (diskotéky, trvalý, barevný košile, kalhoty do mrkve a jazyky pěkně ven z bot). Do toho vlkodlak, který vypadá jak zmenšený Chewbacca ze Star Wars (a to schválně?). M.J.Fox se tady zastřeluje na Návraty do budocnosti, a kdo má tuhle sérii rád, a zároveň přistoupí na to, že Teen Wolf je prostě teen oddychovka na nedělní odpoledne (ok, kdy venku prší, máte zlomenou nohu a nemůžete najít dálkový ovladač), může se pobavit...(16.5.2007)

Nenadchne, neurazí. Michael J. Fox jako loser, který se mění ve vlkodlaka, díky čemuž vybočuje z šedivého průměru, ale zároveň si uvědomuje, že ztrácí staré přátele..bla bla bla. Docela průměrný film, který snese srovnání se Spidermanem a podobnými. Avšak sledovat to s dobytčím dabingem z počátku 90. let od Guild Home Video, to je zážitek:))(13.6.2007)

Takový docela příjemný film. Naprosto z něj čiší kouzlo osmdesátých let, a to jak formálně, tak i schematicky. Průměrný človíček, neopětovaná láska, navíc se do toho hlavní hrdina změní ve vlkodlaka, ale nakonec přece jen dokáže, že i když je sám sebou, tak není tak obyčejný. Porazí svého úhlavního nepřítele, jak jinak než v basketbalu. A nakonec se přece jen rozhodne pro správnou dívku a všichni jsou šťastní. Maska vlkodlaka opravdu není nic moc, ale to mi v tomhle filmu nepřipadá ani tak důležité. Určitě bych to neoznačil za ztrátu času a všem příznivcům M. J. Foxe doporučuji. Pro mě je to určitě 50%, možná o chloupek víc.(14.3.2008)

• - Susan Ursitti (Boof) si o tři roky dříve zahrála v podobném snímku Posedlý (1982). Zatímco Školák vlkodlak je příběh outsidera, co získá zvláštní schopnosti a najednou ho mají všichni rádi, snímek Posedlý je příběh outsidera, co získá zvláštní schopnosti a najednou ho mají všichni rádi. Jediný výrazný rozdíl je v tom, že Barney Springboro (Scott Baio) se nemění ve vlkodlaka, ale ovládá telekinezi. (Lorge)