Školák vlkodlak

Teen Wolf

Komedie / Horor / Rodinný

USA, 1985, 91 min

• husokachna

Mě tady Michael J. spíš překážel a štval mě, celkově je to jako film úplně zbytečný. Tagy lžou nejméně ve dvou věcech, k horroru to má daleko jako já k bodybuildingu a vtip jsem tam žádnej nenašel. Škoda jen, že se to trochu víc nevěnovalo lince otec - syn, mohlo to být aspoň něčím zajímavý. Takhle jen hodinu a půl sledujete tuctovej příběh průměráka parkinsoňáka, který se dostane na výsluní, natluče si a stane se lepší werečlověkem, aniž by byl jakkoliv respektován vývoj postavy a na závěr se ponaučíme a snad i zápas bez pomocí vlčí vyhrajeme. Nůůůůůdáááááááá.(4.11.2013)

• H.Gordon

Nejlepší scéna ve filmu byla bezpochyby, když Michael J. Fox pomalu prováděl akrobatické kousky na střeše školního autobusu jako vlkodlak. Nemůžu tomu dát odpad, už jen kvůli Michaelovi. Film byl sice docela stupidní a postrádal děj, ale našly se tam i vtipné momenty. Bylo jich velice málo, ale byly tam. Pro mě 1, 65.(23.7.2012)

• rikitiki

Dokážu se vyrovnat s tím, že podle filmu je jednou z méně známých vlastností vlkodlaků (aspoň na amerických středních školách) fakt, že hrají výborně košíkovou. Nevadí mi příliš ani vlkodlačí masky, které dávají hercům vzhled, jakoby zdrhli z Planety opic a cestou se stavili na pár kosmetických úprav u doktora Moreaura. Snesla bych i to, že mladý puberťák své vlkodlačí prokletí vykecá kde komu a nikomu to nejenomže nevadí, ale ani se nad tím nepozastaví. ___ To vše beru, ale kdyby byl děj aspoň trochu zábavný! Podstatnou část filmu vyplňují podkresové záběry na tančící a jinak skotačící středoškoláky. Nejzoufalejší nuda je pak u neinvenčních zápasů košíkové, kdy jsem měla chvílemi pocit, že koukám na ČTSport. ___ Hrdinova motivace, proč chodit ve vlkodlačí podobě, je jasná - je fyzicky silnější, ale proč pak dává od své vlkodlačí stránky ruce pryč je totálně nevysvětlené. ____ Tenhle film už nedám ani jednou za vlkodlačí měsíc! /12. 1. 15./(12.1.2015)

• Campbell

Tak bohužel i přes to že jsem se těšil na hororové béčko s vlkodlakem jsem dostal film s vlkodlačí tématikou kde je právě vlkodlak asi největší problém. Ta maska byla fakt nepovedená a Fox vypadal jak opice. Nicméně i tak se s touhle rolí Fox porval poměrně dobře. Je to prostě tupá zábava na odpoledne. Jsou tu vtipné scény, tupé scény a většinou film ani moc nenadchne. Nejvíc mě osobně štval vlkodlak ve slunečním světle. Lehký podprůměr.(8.4.2014)

Nejdřív šedý myšák, pak metr a půl vysoký Chewbacca na něhož na basketbalové palubovce neplatí osobní obrana ani stříbrná kulka.. Sálá z toho upřímná bezstarostnost a pozitivní lehkovážnost 80.let a to já při správném rozpoložení zkrátka můžu. Navíc M.J.Fox je sympaťák a obsahuje to takřka kultovní scénu surfování na dodávce za doprovodu Beach Boys. Člověka to úplně láká zkusit, ale bacha na semafory zavěšené nad křižovatkou..(20.12.2014)