Školák vlkodlak

Teen Wolf

Komedie / Horor / Rodinný

USA, 1985, 91 min

• Campbell

Tak bohužel i přes to že jsem se těšil na hororové béčko s vlkodlakem jsem dostal film s vlkodlačí tématikou kde je právě vlkodlak asi největší problém. Ta maska byla fakt nepovedená a Fox vypadal jak opice. Nicméně i tak se s touhle rolí Fox porval poměrně dobře. Je to prostě tupá zábava na odpoledne. Jsou tu vtipné scény, tupé scény a většinou film ani moc nenadchne. Nejvíc mě osobně štval vlkodlak ve slunečním světle. Lehký podprůměr.(8.4.2014)

Hororových komedií v té době zas až tolik nebylo a tak se stalo, že se svého času Teen Wolf dočkal vcelku slušné divácké popularity. Nešlo ani tak o to, že by šlo o bůhvíjak skvělý film, ale spíše o to, že v tom samém roce představitel hlavní role Michael J. Fox natočil i Návrat do budoucnosti a díky tomu se stal miláčkem publika. V dnešní době už tento film mezi diváky asi moc neuspěje, ale pokud máte rádi ujeté komedie s vlkodlačí tématikou, mohli byste být možná i spokojeni. Co na tom, že maska i samotný zjev vlkodlaka vypadá otřesně – spíš připomíná chlupatou opici a o celkové kvalitě příběhu by se taky dalo dost polemizovat, ale chuť vám snad částečně zpraví roztomilý Foxův kukuč a několik docela vtipných situací. On totiž hlavní hrdina a jeho povedení kamarádi udělají víc než dost, pár pohledných děvčat je tu taky k vidění, takové surfování na střeše auta splnilo svůj účel a hudební doprovod rovněž není k zahození.(20.1.2019)

• Pythonator

Nehrát toho vlka Lišák, tak ten film stojí za úplné hovno. Humor skoro žádný a na vlkodlačí film ani žádné vlkodlačí manýry. Absurdita tématu naprosto nevyužitá. Mohla to být pěkně ujetá prča, ale zůstala jen teenagerovská blbost z hnUSA. Film je plný debilního disca (prostě osmdesátky), ale scéna surfování na střeše auta za skvělé melodie Beach Boys - Surfin USA prostě nemá chybu a je tak asi tím nejzajímavějším na celém filmu.(7.3.2019)

• Morholt

M.J. Fox si tady střihl dalšího ze svých outsiderů, ale jinak tu nebylo prakticky nic, co by stálo za zmínku. Ačkoliv je vše postavené na přeměně na vlkodlaka, tak to je paradoxně to, co celý film sráží. Kor když masky jsou naprosto příšerné. Věřím, že v 80. letech bych byl nadšený, ale teď je to tak na 30%.(21.7.2013)

Nejdřív šedý myšák, pak metr a půl vysoký Chewbacca na něhož na basketbalové palubovce neplatí osobní obrana ani stříbrná kulka.. Sálá z toho upřímná bezstarostnost a pozitivní lehkovážnost 80.let a to já při správném rozpoložení zkrátka můžu. Navíc M.J.Fox je sympaťák a obsahuje to takřka kultovní scénu surfování na dodávce za doprovodu Beach Boys. Člověka to úplně láká zkusit, ale bacha na semafory zavěšené nad křižovatkou..(20.12.2014)

• - Susan Ursitti (Boof) si o tři roky dříve zahrála v podobném snímku Posedlý (1982). Zatímco Školák vlkodlak je příběh outsidera, co získá zvláštní schopnosti a najednou ho mají všichni rádi, snímek Posedlý je příběh outsidera, co získá zvláštní schopnosti a najednou ho mají všichni rádi. Jediný výrazný rozdíl je v tom, že Barney Springboro (Scott Baio) se nemění ve vlkodlaka, ale ovládá telekinezi. (Lorge)