Na tuto vydařenou komedii už se začínalo pomalu zapomínat, ale díky obrovské popularitě filmu Návrat do budoucnosti a Michaela J. Foxe byla opět uvedena do kin. Snímek zachycuje trápení Foxe coby knihomola z malého městečka - v basketu se mu nedaří a ani u holek nemá úspěch. Vše se ale změní, když objeví dědičné tajemství své rodiny: i on je vlkodlak. Jak začíná být stále chlupatější, jeho týmu se více daří a i dívky najednou jeví o jeho neobyčejný talent zájem. Jeho příběh však nespěje kupředu bez komplikací. Jeden z jeho nejlepších přátel, osoba veskrze úskočná, jej začíná zkoumat až příliš zblízka a dívka jeho snů se dostane do spárů tyranského, leč atraktivního basketbalisty, který je kapitánem týmu jeho hlavních soupeřů. A do toho všeho do něj zamiluje jiná jeho kamarádka. Tento snímek byl kasovním trhákem a o pár let později se dočkal také pokračování. (oficiální text distributora)

Trailer

TheRaven

Takový docela příjemný film. Naprosto z něj čiší kouzlo osmdesátých let, a to jak formálně, tak i schematicky. Průměrný človíček, neopětovaná láska, navíc se do toho hlavní hrdina změní ve vlkodlaka, ale nakonec přece jen dokáže, že i když je sám sebou, tak není tak obyčejný. Porazí svého úhlavního nepřítele, jak jinak než v basketbalu. A nakonec se přece jen rozhodne pro správnou dívku a všichni jsou šťastní. Maska vlkodlaka opravdu není nic moc, ale to mi v tomhle filmu nepřipadá ani tak důležité. Určitě bych to neoznačil za ztrátu času a všem příznivcům M. J. Foxe doporučuji. Pro mě je to určitě 50%, možná o chloupek víc. ()

rikitiki

Dokážu se vyrovnat s tím, že podle filmu je jednou z méně známých vlastností vlkodlaků (aspoň na amerických středních školách) fakt, že hrají výborně košíkovou. Nevadí mi příliš ani vlkodlačí masky, které dávají hercům vzhled, jakoby zdrhli z Planety opic a cestou se stavili na pár kosmetických úprav u doktora Moreaura. Snesla bych i to, že mladý puberťák své vlkodlačí prokletí vykecá kde komu a nikomu to nejenomže nevadí, ale ani se nad tím nepozastaví. ___ To vše beru, ale kdyby byl děj aspoň trochu zábavný! Podstatnou část filmu vyplňují podkresové záběry na tančící a jinak skotačící středoškoláky. Nejzoufalejší nuda je pak u neinvenčních zápasů košíkové, kdy jsem měla chvílemi pocit, že koukám na ČTSport. ___ Hrdinova motivace, proč chodit ve vlkodlačí podobě, je jasná - je fyzicky silnější, ale proč pak dává od své vlkodlačí stránky ruce pryč je totálně nevysvětlené. ____ Tenhle film už nedám ani jednou za vlkodlačí měsíc! /12. 1. 15./ ()

Campbell

Tak bohužel i přes to že jsem se těšil na hororové béčko s vlkodlakem jsem dostal film s vlkodlačí tématikou kde je právě vlkodlak asi největší problém. Ta maska byla fakt nepovedená a Fox vypadal jak opice. Nicméně i tak se s touhle rolí Fox porval poměrně dobře. Je to prostě tupá zábava na odpoledne. Jsou tu vtipné scény, tupé scény a většinou film ani moc nenadchne. Nejvíc mě osobně štval vlkodlak ve slunečním světle. Lehký podprůměr. ()

MM_Ramone

Michael J. Fox bol v osemdesiatých rokoch minulého storočia najlepším predstaviteľom teenagerských úloh. To ako zahral Martyho McFlya vo futuristickej sci-fi trilógii režiséra Roberta Zemeckisa "Návrat do budúcnosti" je čosi geniálne. O niečo podobné sa snažil, s menším úspechom, aj vo filme "Teen Wolf". Stvárnil úlohu amerického stredoškoláka, ktorý má niekoľko vážných, osobných problémov. Zmieta s ním puberta, prežíva prvé milostné vzplanutia a navyše sa mení na vlkodlaka. Dosť bláznivá old schoolová, horrorová komédia. M.J.Fox je "Školák vlkodlak". ** ()

Gilmour93

Nejdřív šedý myšák, pak metr a půl vysoký Chewbacca na něhož na basketbalové palubovce neplatí osobní obrana ani stříbrná kulka.. Sálá z toho upřímná bezstarostnost a pozitivní lehkovážnost 80.let a to já při správném rozpoložení zkrátka můžu. Navíc M.J.Fox je sympaťák a obsahuje to takřka kultovní scénu surfování na dodávce za doprovodu Beach Boys. Člověka to úplně láká zkusit, ale bacha na semafory zavěšené nad křižovatkou.. ()

• Susan Ursitti (Boof) si o tři roky dříve zahrála v podobném snímku Posedlý (1982). Zatímco Školák vlkodlak je příběh outsidera, co získá zvláštní schopnosti a najednou ho mají všichni rádi, snímek Posedlý je příběh outsidera, co získá zvláštní schopnosti a najednou ho mají všichni rádi. Jediný výrazný rozdíl je v tom, že Barney Springboro (Scott Baio) se nemění ve vlkodlaka, ale ovládá telekinezi. (Lorge)