poster

Školák vlkodlak

 • Česko

  Vlčí mládě

 • USA

  Teen Wolf

Komedie / Horor / Rodinný

USA, 1985, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ElizabethBay
  **

  U tohoto filmu je potřeba ptát se: "Bylo to myšleno vážně? Není to náhodou parodie?" Protože kdyby to bylo míněno jako recese, tak by to bylo fajn, protože těch klišé a stereotypů je na můj vkus až moc. Bohužel si ale myslím, že film byl myšlen vážně a to, že vlastně neměl ani žádnou pořádnou ústřední myšlenku a měl nulovou zápletku, mě nutí dát dvě hvězdičky. Jednu hvězdičku si vybojoval můj oblíbený Michael J. Fox a druhou scéna na jedoucí dodávce.(9.6.2012)

 • SOLOM.
  ***

  Hororových komedií v té době zas až tolik nebylo a tak se stalo, že se svého času Teen Wolf dočkal vcelku slušné divácké popularity. Nešlo ani tak o to, že by šlo o bůhvíjak skvělý film, ale spíše o to, že v tom samém roce představitel hlavní role Michael J. Fox natočil i Návrat do budoucnosti a díky tomu se stal miláčkem publika. V dnešní době už tento film mezi diváky asi moc neuspěje, ale pokud máte rádi ujeté komedie s vlkodlačí tématikou, mohli byste být možná i spokojeni. Co na tom, že maska i samotný zjev vlkodlaka vypadá otřesně – spíš připomíná chlupatou opici a o celkové kvalitě příběhu by se taky dalo dost polemizovat, ale chuť vám snad částečně zpraví roztomilý Foxův kukuč a několik docela vtipných situací. On totiž hlavní hrdina a jeho povedení kamarádi udělají víc než dost, pár pohledných děvčat je tu taky k vidění, takové surfování na střeše auta splnilo svůj účel a hudební doprovod rovněž není k zahození.(20.1.2019)

 • H.Gordon
  **

  Nejlepší scéna ve filmu byla bezpochyby, když Michael J. Fox pomalu prováděl akrobatické kousky na střeše školního autobusu jako vlkodlak. Nemůžu tomu dát odpad, už jen kvůli Michaelovi. Film byl sice docela stupidní a postrádal děj, ale našly se tam i vtipné momenty. Bylo jich velice málo, ale byly tam. Pro mě 1, 65.(23.7.2012)

 • MM_Ramone
  **

  Michael J. Fox bol v osemdesiatých rokoch minulého storočia najlepším predstaviteľom teenagerských úloh. To ako zahral Martyho McFlya vo futuristickej sci-fi trilógii režiséra Roberta Zemeckisa "Návrat do budúcnosti" je čosi geniálne. O niečo podobné sa snažil, s menším úspechom, aj vo filme "Teen Wolf". Stvárnil úlohu amerického stredoškoláka, ktorý má niekoľko vážných, osobných problémov. Zmieta s ním puberta, prežíva prvé milostné vzplanutia a navyše sa mení na vlkodlaka. Dosť bláznivá old schoolová, horrorová komédia. M.J.Fox je "Školák vlkodlak". **(27.11.2011)

 • husokachna
  **

  Mě tady Michael J. spíš překážel a štval mě, celkově je to jako film úplně zbytečný. Tagy lžou nejméně ve dvou věcech, k horroru to má daleko jako já k bodybuildingu a vtip jsem tam žádnej nenašel. Škoda jen, že se to trochu víc nevěnovalo lince otec - syn, mohlo to být aspoň něčím zajímavý. Takhle jen hodinu a půl sledujete tuctovej příběh průměráka parkinsoňáka, který se dostane na výsluní, natluče si a stane se lepší werečlověkem, aniž by byl jakkoliv respektován vývoj postavy a na závěr se ponaučíme a snad i zápas bez pomocí vlčí vyhrajeme. Nůůůůůdáááááááá.(4.11.2013)

 • - Susan Ursitti (Boof) si o tři roky dříve zahrála v podobném snímku Posedlý (1982). Zatímco Školák vlkodlak je příběh outsidera, co získá zvláštní schopnosti a najednou ho mají všichni rádi, snímek Posedlý je příběh outsidera, co získá zvláštní schopnosti a najednou ho mají všichni rádi. Jediný výrazný rozdíl je v tom, že Barney Springboro (Scott Baio) se nemění ve vlkodlaka, ale ovládá telekinezi. (Lorge)