Školák vlkodlak

Vlčí mládě

Teen Wolf

Komedie / Horor / Rodinný

USA, 1985, 91 min

Příjemně pohodová a bezstarostná komedie, která se dá zařadit vedle filmů, jako je Ferris Bueller´s Day Off, Uncle Buck, či Breakfast Club. Absence Hugesovy režie z tohoto snímku dělá spíše chudšího příbuzného (buďme k sobě upřímní, Rod Daniel je člověk, který má na kontě Home Alone 4), ale Michael J. Fox zachraňuje co se dá a poměrně neznámá Susan Ursitti je dostatečně roztomilá :-) Takže ve výsledku pohodový mix, který neurazí. P.S.: Family Guy měl pravdu - scéna v koupelně je nejlepší :-D P.P.S.: Again Family Guy měl pravdu - v naprostém závěru je scéna, kde má týpek "dick-out"(23.1.2018)

• husokachna

Mě tady Michael J. spíš překážel a štval mě, celkově je to jako film úplně zbytečný. Tagy lžou nejméně ve dvou věcech, k horroru to má daleko jako já k bodybuildingu a vtip jsem tam žádnej nenašel. Škoda jen, že se to trochu víc nevěnovalo lince otec - syn, mohlo to být aspoň něčím zajímavý. Takhle jen hodinu a půl sledujete tuctovej příběh průměráka parkinsoňáka, který se dostane na výsluní, natluče si a stane se lepší werečlověkem, aniž by byl jakkoliv respektován vývoj postavy a na závěr se ponaučíme a snad i zápas bez pomocí vlčí vyhrajeme. Nůůůůůdáááááááá.(4.11.2013)

• Jino

M. J. Fox je ten kvůli kterému jsem se na to díval a musím uznat, že je to pohodový film, který ale paradoxně sráží onen vlkodlačí syndrom, kterého Michaela postihl. Scénář je naprosto dostačující pokud se na to koukají malé děti... Netvrdím, že jsem se párkrát nezasmál, ale rozhodně jsem se nebavil tak, že bych mu dal aspoň 50%. I když ta hudba ve filmu je výborně dobová.(17.4.2008)

Takový docela příjemný film. Naprosto z něj čiší kouzlo osmdesátých let, a to jak formálně, tak i schematicky. Průměrný človíček, neopětovaná láska, navíc se do toho hlavní hrdina změní ve vlkodlaka, ale nakonec přece jen dokáže, že i když je sám sebou, tak není tak obyčejný. Porazí svého úhlavního nepřítele, jak jinak než v basketbalu. A nakonec se přece jen rozhodne pro správnou dívku a všichni jsou šťastní. Maska vlkodlaka opravdu není nic moc, ale to mi v tomhle filmu nepřipadá ani tak důležité. Určitě bych to neoznačil za ztrátu času a všem příznivcům M. J. Foxe doporučuji. Pro mě je to určitě 50%, možná o chloupek víc.(14.3.2008)

• ElizabethBay

U tohoto filmu je potřeba ptát se: "Bylo to myšleno vážně? Není to náhodou parodie?" Protože kdyby to bylo míněno jako recese, tak by to bylo fajn, protože těch klišé a stereotypů je na můj vkus až moc. Bohužel si ale myslím, že film byl myšlen vážně a to, že vlastně neměl ani žádnou pořádnou ústřední myšlenku a měl nulovou zápletku, mě nutí dát dvě hvězdičky. Jednu hvězdičku si vybojoval můj oblíbený Michael J. Fox a druhou scéna na jedoucí dodávce.(9.6.2012)

• - Susan Ursitti (Boof) si o tři roky dříve zahrála v podobném snímku Posedlý (1982). Zatímco Školák vlkodlak je příběh outsidera, co získá zvláštní schopnosti a najednou ho mají všichni rádi, snímek Posedlý je příběh outsidera, co získá zvláštní schopnosti a najednou ho mají všichni rádi. Jediný výrazný rozdíl je v tom, že Barney Springboro (Scott Baio) se nemění ve vlkodlaka, ale ovládá telekinezi. (Lorge)