Školák vlkodlak

Teen Wolf

Komedie / Horor / Rodinný

USA, 1985, 91 min

• Campbell

Tak bohužel i přes to že jsem se těšil na hororové béčko s vlkodlakem jsem dostal film s vlkodlačí tématikou kde je právě vlkodlak asi největší problém. Ta maska byla fakt nepovedená a Fox vypadal jak opice. Nicméně i tak se s touhle rolí Fox porval poměrně dobře. Je to prostě tupá zábava na odpoledne. Jsou tu vtipné scény, tupé scény a většinou film ani moc nenadchne. Nejvíc mě osobně štval vlkodlak ve slunečním světle. Lehký podprůměr.(8.4.2014)

Pohodová oddechovka na jedno zkouknutí. Kromě Michael J. Foxe potěší zejména atmosféra 80.-tých let, několik povedených hlášek a příjemný písničkový doprovod (mj. Seal, INXS, The Beach Boys).(12.10.2014)

• Zazie

Na tenhle film jsem se dívala hlavně kvůli Michaelovi J. Foxovi a jen kvůli němu jsem ho dokoukala. Jako komedie to moc nefunguje, mravoučné jak ruská pohádka, masky jak zbytky z Planety opic (tohle má být vlkodlak?)... Ale mohla bych si pustit Beach Boys.(29.6.2007)

• Rimmer100

Fox skvělý ve filmech typu návrat do budoucnosti 1,2,3. Ovšem tento film je podprůměrný kvůli slabšímu scénáři.(10.2.2007)

• rikitiki

Dokážu se vyrovnat s tím, že podle filmu je jednou z méně známých vlastností vlkodlaků (aspoň na amerických středních školách) fakt, že hrají výborně košíkovou. Nevadí mi příliš ani vlkodlačí masky, které dávají hercům vzhled, jakoby zdrhli z Planety opic a cestou se stavili na pár kosmetických úprav u doktora Moreaura. Snesla bych i to, že mladý puberťák své vlkodlačí prokletí vykecá kde komu a nikomu to nejenomže nevadí, ale ani se nad tím nepozastaví. ___ To vše beru, ale kdyby byl děj aspoň trochu zábavný! Podstatnou část filmu vyplňují podkresové záběry na tančící a jinak skotačící středoškoláky. Nejzoufalejší nuda je pak u neinvenčních zápasů košíkové, kdy jsem měla chvílemi pocit, že koukám na ČTSport. ___ Hrdinova motivace, proč chodit ve vlkodlačí podobě, je jasná - je fyzicky silnější, ale proč pak dává od své vlkodlačí stránky ruce pryč je totálně nevysvětlené. ____ Tenhle film už nedám ani jednou za vlkodlačí měsíc! /12. 1. 15./(12.1.2015)