Pekelná bestie SS

• Itálie La bestia in calore (více)
Trailer

Kultovní dílo drsného filmového subžánru. Zatímco farář plánuje s italskými partyzány záškodnické práce proti nenáviděným nacistům, v nedalekém vězeňském táboře probíhají nelidské experimenty. Krásná, ale nelítostná důstojnice SS, doktorka Ellen Kratsch (Macha Magall) tu mučí vybrané ženy těmi nejroztodivnějšími způsoby. S oblibou je nechává znásilňovat a zabíjet svým miláčkem, svou bestií. Napůl muž, napůl zvíře, udržovaný při životě vysokými dávkami afrodiziak, je vždy připraven vyhovět zvrhlé touze šílené doktorky. Jednoho dne se ale cesty partyzánů a nacistů střetnou… (oficiální text distributora)

Trailer

MM_Ramone

Druhá svetová vojna, agresívna politika Tretej ríše, hákové kríže, nacistické uniformy, hajlovanie, fašizmus, zvrátené biologické experimenty, sexuálne násilie, vraždy, popravy, nahota, znásilnenia, sadizmus, mučenie... Nízky rozpočet, hlúpy scenár, príšerné herecké výkony, žalostné technické spracovanie... Starý, klasický taliansky nazi-exploitation (nazisploitation) z konca sedemdesiatých rokov minulého storočia. "La Bestia in Calore" ** ()

obitus

Naziploitation rozhodně není něco, co bych záměrně vyhledával, takže vlastně ani nemám s čím srovnávat, ale tenhle kousek má očekávání naplnil jen částečně. Scény s (krásnou) Machou Magall, tedy mučení a ponižování nahých žen, byly ok, to jsem čekal, bohužel ve filmu převažující nepovedená "válečná akce" mě natolik nudila, že musím hodnotit podprůměrně. Pro příště by to chtělo méně partyzánů a více bobrů. ()

Slasher

Hodně špatný film:) Je druhá světová a němci zase někde páchají sviňárny, tady konkrétně kdesi v italských horách na obyvatelích místního městečka. Ty svůj krk ale nehodlají prodat tak lehce a dají se na partizánský odboj. Takže hlavní náplní filmu je boj nácků s partizány, no a až na vedlejší úrovni zájmu jsou ty sviňárny. Doktorka SS (o dost chudší obdoba Ilsy) se snaží vypěstovat nadčlověka (ehm), jenže zatím má jen v kleci zavřeného, nějakou sračkou nadopovaného nadržence, kterýmu předhazuje jednu holku za druhou aby je ušukal k smrti. Tohle jsou asi (spolu s totálně dementníma akčníma scénama) nejvtipnější chvilky celého filmu, protože tvůrci se ani neobtěžovali nějak zakrýt opičákův povislý úd a tím pádem klátí úplně naprázdno a tváří se přitom jako největší chlívák a jeho oběti jako nejvíc ušukávaný k smrti....:) SS Hell Camp je úplně o hovně, ale chvílema je to aspoň nějaká zábava (celková míra zábavnosti tak 5/10). A nečekejte moc násilí nebo krve nebo nechutností, ani moc nahoty. You're an obscene whore, that's what you are. If all italians were like you, no one would come here to make war. ()

Radko

"Dole! Dole! Dole!", pokrikovali sme po sebe ako deti, držiac umelohmotné a drevené makety strelných zbraní, samopalov a granátov pri hraní sa na vojnu. Tí, ktorí boli dole, museli padnúť. Bojové akcie v Pekelnej beštii SS takmer stopercentne vyzerajú ako nakrútené naše detské vojnové hry, len s dospelými aktérmi. Vojaci a partizáni ľubovoľne padajú na zem, komicky sa prekoprcnú a tak ďalej. Amatérčina na pohľadanie. Potom je tu samotné mučenie väzňov, ktorému dominuje primitívny hromotĺk s príšerne sa xichtiacou tvárou. Otázne je, či to stálo vôbec za pozeranie. No: asi tak na 5%. ()

Karlos80

Opět jeden z nazi-exploitation movies, subžánž který vznikl už někdy na konci šedesátých let ! Větší rozmach "BOOM" však přišel až v polovině sedmdesátých let Ilsou. Krutej experimentální koncentrák, esesácká a ďábelská svině Macha Maggal (Ellen), a její podivné experimenty na lidech, ze kterých se snaží vytvořit křížence. Film je plný násilných scén, mučení, nahoty, praktik BDSM, nechybí ani tortura genitálií apod..To vše ale v ještě únosných mezích..Na druhou stranu (oproti jiným) je tu také trocha toho střílení a akce (a sice mezi partyzány a fašouny) provedení (jak už to bývá u taliánských válečných B-éčkových snímků, jen k pousmání). Ta nadržená zarostlá zrůdička v klecy, to bylo ale howado že? A ještě k tomu zlobivé:-) V tom se shodnu ze slasherem, naopak žánrově film, podle mě ještě ujde, viděl jsem daleko horší... Mno, Macha Maggal zasloužila! ()

• V Anglicku film distribuovali pod názvom “The Beast In Heat” a v októbri 1983 sa dostal až na zoznam tzv. "Video nasties". V dôsledku toho musel byť z domáceho distribučného trhu úplne stiahnutý. (Kusko.t2)