Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Plukovník Charles Chappy Sinclair (Louis Gossett Jr.) opustil armádu a jej modernú bojovú techniku, a venuje sa teraz historickým lietadlám z 2. svetovej vojny, ktoré so svojimi priateľmi rôznych národnosti predvádza v napínavých leteckých súbojoch na leteckých prehliadkach. Keď sa však dozvie, že jeho priateľa a bývalého kolegu za čudných okolností zavraždila drogová mafia jedného zo stredoamerických štátov, presvedčí svojich troch kamarátov, Angličana Palmera (Christopher Cazenove), Japonca Horikoshiho (Sonny Chiba) a Nemca Leichmana (Horst Buchholz), aby sa spoločne s ním vybrali do skutočnej vojny. So svojimi historickými strojmi idú po stopách vrahov, odhodlaní bojovať na svojich historických, starostlivo ošetrovaných veteránoch aj proti moderným stíhačkám. Šialenstvo? Nemožné? Hoci sa to tak na prvý pohľad zdá beznádejné, čoskoro sa ukáže, že ani supermoderná bojová technika zločincom nepomôže zastaviť spravodlivo rozhorčeného Chappyho. Najmä keď mu na zemi pomáha Anna (Rachel McLishová), sestra zabitého pilota, a jej priatelia... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (47)

Foxhound#1 

všechny recenze uživatele

No tak tohle je fakt moc. Beru, že to je béčko-céčková produkce, však to podle toho vypadá (dialogy, efekty), beru i ten příběh jak si parta staříků vytuní druhoválečný mašiny a dá na prdel jednomu drogovýmu bossovi. Ale některý hlody technickýho rázu jsou i na mě moc. Korunu tomu nasadila "stíhačka, která málem němcům vyhrála válku", tohle scénáristi fakt přepískli. Kdyby si aspoň sehnali základní fakta a vybrali vhodnější letadlo tak neřeknu, ovšem tohle se opravdu zkousnout nedá. Zlatá béčková jednička. Původně jsem tomu napařil bez milosti odpad, po shlédnutí čtvrtého dílu ale nakonec tu udřenou hvězdu dám, jakože nechtěná komedie. ()

Evzeni1 

všechny recenze uživatele

V českém znění: Miloš Vávra - Louis Gossett Jr. (Charles 'Chappy' Sinclair), František Švihlík - Christopher Cazenove (Palmer), Rob Estes (Doyle), Juan Fernández (Escovez), Ray Mancini (Chico), Paul Weber (člen posádky), Jarmila Švehlová - Rachel McLish (Anna), Karel Urbánek - Sonny Chiba (Horikoshi), Fred Dalton Thompson (Stockman), Tom Bower (Crawford), Karel Chromík - Paul Freeman (Kleiss), Horst Buchholz (Leichman), Mitch Ryan (Simms), Fred Smith (šéf ochranky), Miluše Dreiseitlová - Inez Perez (paní Del Pradová), Marjorie Shields (sekretářka) a Petr Skarke - Rob Estes (Doyle), J.E. Freeman (Ames), Phill Lewis (Tee Vee) + (titulky) Překlad: Eva Popová Zvuk: Michal Holubec Produkce: Petr Skarke Režie českého znění: Václav Matějka Pro společnost Guild Home Video vyrobila firma Smrček Production ve studiu Smart Video Film, 1993 ()

Reklama

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

O dve triedy horší sequel ako dvojka. Za zmienku stojí azda len príjemný "syntetický" hudobný podmaz, pár zaujímavých leteckých manévrov v záverečnej bitke a katastrofálne debilný scenár, ktorý excelentne dopĺňa otrasný a odfláknutý dabing. Viac menej koncentrovaná nuda s pár nechcene vtipnými okamihmi. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

To hodnocení tady mě prostě zaráží. Já vím, že zub času se na tom podepsal a všichni koukají jak to tu odjebat, ale k čertu s vámi. V dětství jsem to hltal a teď mám jako říct ok prozřel jsem je to blbost? nasrat! nic nebude klidně tomu ty 4* napálím. Já mám prostě pro tuto naivní pohádku o vysloužilých letcích na ještě vysloužilejších strojích co si vyrazí pomstít kamaráda a zlikvidovat drogového magnáta slabost. Navíc Glen je můj oblíbený režisér. Takže vám kašlu na vaše odpady. Pro mě lepší než tolik přeceňovanej patetickej Top Gun.75% ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Ale tak jo, zábava to rozhodně byla a je, a nemalá. Jenom ta její příčina se s rostoucím věkem jaksi přepolarizovala:) Dlouhé proslovy jsou zbytečné, řekněme si to krátce - kolumbijský drogový kartel zdecimovaný hrdinnými piloty strojů z druhé světovky? To by se to muselo vzít ve stejném duchu jako Žhavé Výstřely, abyste z toho vykřesali dobrý film. Navíc když režíruje muž tak proměnlivých kvalit a postupující senility jako "bonďák" John Glen. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (6)

  • Filmová raketová stíhačka Me-263 je ztvárněna letounem Rutan ARES, což byl prototyp lehkého bojového letounu pro americkou armádu. Ve filmu je pronesena hláška: "Messerschmitt 263, letadlo, které málem vyhrálo Německu válku." Tento výrok je zcela mimo mísu, jelikož Me-263 vznikl pouze ve třech prototypech, které uskutečnily jen pár letů jako kluzáky bez raketového pohonu. (Foxhound#1)
  • Film se natáčel v Tucsonu v Arizoně. (rafix)

Reklama

Reklama