poster

Oko za oko

 • anglický

  An Eye for an Eye

 • slovenský

  Oko za oko

Dobrodružný / Akční

USA, 1981, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Campbell
  **

  Teda na tenhle film jsem se těšil jak malý děcko, protože mám slabost pro starší akční béčkové filmy, ale tohle se přece jenom moc nepovedlo. Norris se tu moc neukáže akce celkově je poměrně málo, a jen se vyšetřuje. takové ne moc zajímavé. Christopher Lee je dost nevýrazný a celý je to prostě slabší podprůměr. Aspoň že Mako vypadal celkem dobře. Ale o celkovém vyznění filmu škoda mluvit.(18.6.2010)

 • Martin741
  ***

  Chuck Norris mal najlepsie filmy tusim v 70. rokoch a v 80. rokoch - v akomsi filme bojoval s Brucom lee, co je nejaka vyhlasena legenda kataristov, ci kung fu - volakeho bojoveho umenia, fakt neviem. par slov k filmu : Steve Carver ako reziser bol tuan len za rutinera, medzi jeho kvalitne filmy pocitam Big Bad mama a Osamely Vlk McQuade. Chuck Norris hrat nevie, ale pozval si herecku legendu menom Christopher Lee /Lord opf the Rings 1, 2 a 3, Devil rides Out 1968, Muz se zlatou zbrani/. Ako je u Chucka zvykom, nechyba spusta akcie, bojovych scen a aj taky obstarozny mentalny invalid ako ja hlasa boj dobra so zlom, tu vyhralo dobro, a tak to ma byt aj v realite : 60 %(12.8.2017)

 • woody
  *

  Bloňďatý Chuck bez rezavého strniště, trávící 1. čtvrtinu filmu v příšerném saku.Tlustý asiat s jednou nohou delší než druhou.Ohořelá mrtvola.Oběšená žena.Uječený malý poskakující mistr bojových umění(geniální scéna kdy se snaží zcela vážně vyslýchat chlapa kterému předtím zlomil vaz).Christopher Lee - překvapivá pointa, že on je ten pašerák drog dojde divákovi už jen když uvidí jeho jméno v titulcích.Chuck honí pašeráky, kope každého do hlavy, pronáší dementní věty(překladatel očividně neumí anglicky).Je to děsná békovina, ale alespoň jsem poprvé viděl Norrise nebojovat ve zpomalených záběrech(ale i na ty dojde!)...(2.2.2006)

 • choze
  *

  Je to příběh starý jako lidstvo samo. Policajtovi, kterého kdysi asijský mistr naučil bojovým uměním, ugrilují při nepovedené akci obchodníci s drogami parťáka a on se jde s mistrem po boku mstít. Bohužel je tím policajtem Chuck Norris a píše se začátek 80. let, takže se to dá dokoukat jen se zatnutými zuby. Nemíním si tu na Chuckovi brousit svůj ostrovtip, i když jde podle mě o vůbec nejslabší akční hvězdu ze všech a i ten nejlepší film, co jsem od něj viděl, byl pouze průměrný. OKO ZA OKO je hodně špatné - děj je řídký jako dětská výživa a ničím nepřekvapí, napětí může vzbudit snad jen hádání kdo z policejního sboru zradil na začátku Chucka a jeho parťáka gangsterům, ale i malému dítěti dojde kdo to byl už dlouho před prvním reklamním blokem. Akce nic moc, zoufale by to chtělo víc takových oživení jako když Chuck bojuje s jedním z gangsterů na skokanském můstku nad bazénem u padouchovy vily (hádejte kdo skončí ve vodě) a co citelně chybí je trocha nadsázky a smyslu pro humor, o absentujících hláškách ani nemluvě. Obsazení je sice fajn, ale ani Lee ani Roundtree toho moc předvést nestihnou, kdo si ale ukradl film pro sebe (vedle tak nevýrazného týpka jako je Chuck, zde navíc ještě bez vousů, to nebylo nic těžkého) je Mako jako hrdinův vzteklý pomstychtivý mistr. Nikdo na světě nedokáže drtit nenávistně rty o sebe tak jako on a když začal zpívat, aby odlákal padouchovu pozornost, byl to krásně absurdní gag. Taky musím zmínit povedenou hudbu a fakt, že tu má asexuál Chuck kratičkou milostnou scénu ve sprše. S děvčetem, toť se ví. Režisér Steve Carver natočil o dva roky později i jednu z těch lepších norrisovek, OSAMĚLÝ VLK MCQUADE.(1.2.2006)

 • sniper18
  ****

  Je to celkom dobrý akčný film s Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dosť dobrý príbeh o policajtovi, ktorý na vlastnú päsť hľadá vrahov svojho kolegy, čo ho privedie až k skupine ázijských priekupníkov s drogami. Spracovanie príbehu presne odpovedá dobe vzniku filmu, pretože obsahuje prakticky všetko, čo bolo pre tieto filmy typické. Akcie je tu dosť a ja som s ńou spokojný. Dá sa povedať, že je typický norrisovská, zbrań tu použije len málokedy, ale má tu množstvo súbojov, v ktorých používa hlavne svoju kopačku z otočky a všetky svoje typické kopy a údery. Najviac sa mi páči výborné finále vo vile, pri ktorej prebieha hromadná prestrelka medzi políciou a strážcami vily a zároveń Norris so svojim pomocníkom zneškodní mnohých protivníkov, ale veľmi dobré je aj prepadnutie hlavných hrdinov v prímorskom sídle alebo akcia na lodi. Páči sa mi tu aj pomerne časté lámanie väzov a oceńujem aj, že akcia je často snímaná dlhú dobu bez strihu. Je tu aj viacero typicky béčkovských situácií, ktoré vždy potešia ako napríklad scéna s odťahovačom áut a viaceré iné vtipnejšie situácie. Film pôsobí dobre aj po technickej stránke, kamera. strih aj efekty sú slušné, ale zase ma moc nezaujala hudba. A z hereckého obsadenia poteší ešte hlavne Mako. Tento film splní presne to, čo aj aj od neho dá očakávať, takže nefanúšik Norrisa by sa mu mal radšej vyhnúť. 70%(5.4.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace