poster

Oko za oko

 • anglický

  An Eye for an Eye

 • slovenský

  Oko za oko

Dobrodružný / Akční

USA, 1981, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • majo25
  ***

  Typická norrisovka so všetkým, čo k nej patrí. Po slabšom začiatku sa akčné béčko pekne rozbieha. Norris s často kamenným výrazom síce nedáva veľmi poznať, že je na ceste za pomstou, ale to nevadí. Súboje sú na veľmi slušnej úrovni a ani zápletka hľadania vraha nie je nezaujímavá. Záverečný súboj s ázijskou korbou je správnym akčným vyvrcholením, aj keď až príliš ľahko sa nechá Norris sebou zametať a hádzať po zemi. Obsadenie Christophera Leeho v roli záporáka je už len čerešňičkou na torte - pravdupovediac, v takomto type filmov by som ho nečakal.(15.4.2018)

 • sniper18
  ****

  Je to celkom dobrý akčný film s Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dosť dobrý príbeh o policajtovi, ktorý na vlastnú päsť hľadá vrahov svojho kolegy, čo ho privedie až k skupine ázijských priekupníkov s drogami. Spracovanie príbehu presne odpovedá dobe vzniku filmu, pretože obsahuje prakticky všetko, čo bolo pre tieto filmy typické. Akcie je tu dosť a ja som s ńou spokojný. Dá sa povedať, že je typický norrisovská, zbrań tu použije len málokedy, ale má tu množstvo súbojov, v ktorých používa hlavne svoju kopačku z otočky a všetky svoje typické kopy a údery. Najviac sa mi páči výborné finále vo vile, pri ktorej prebieha hromadná prestrelka medzi políciou a strážcami vily a zároveń Norris so svojim pomocníkom zneškodní mnohých protivníkov, ale veľmi dobré je aj prepadnutie hlavných hrdinov v prímorskom sídle alebo akcia na lodi. Páči sa mi tu aj pomerne časté lámanie väzov a oceńujem aj, že akcia je často snímaná dlhú dobu bez strihu. Je tu aj viacero typicky béčkovských situácií, ktoré vždy potešia ako napríklad scéna s odťahovačom áut a viaceré iné vtipnejšie situácie. Film pôsobí dobre aj po technickej stránke, kamera. strih aj efekty sú slušné, ale zase ma moc nezaujala hudba. A z hereckého obsadenia poteší ešte hlavne Mako. Tento film splní presne to, čo aj aj od neho dá očakávať, takže nefanúšik Norrisa by sa mu mal radšej vyhnúť. 70%(5.4.2007)

 • choze
  *

  Je to příběh starý jako lidstvo samo. Policajtovi, kterého kdysi asijský mistr naučil bojovým uměním, ugrilují při nepovedené akci obchodníci s drogami parťáka a on se jde s mistrem po boku mstít. Bohužel je tím policajtem Chuck Norris a píše se začátek 80. let, takže se to dá dokoukat jen se zatnutými zuby. Nemíním si tu na Chuckovi brousit svůj ostrovtip, i když jde podle mě o vůbec nejslabší akční hvězdu ze všech a i ten nejlepší film, co jsem od něj viděl, byl pouze průměrný. OKO ZA OKO je hodně špatné - děj je řídký jako dětská výživa a ničím nepřekvapí, napětí může vzbudit snad jen hádání kdo z policejního sboru zradil na začátku Chucka a jeho parťáka gangsterům, ale i malému dítěti dojde kdo to byl už dlouho před prvním reklamním blokem. Akce nic moc, zoufale by to chtělo víc takových oživení jako když Chuck bojuje s jedním z gangsterů na skokanském můstku nad bazénem u padouchovy vily (hádejte kdo skončí ve vodě) a co citelně chybí je trocha nadsázky a smyslu pro humor, o absentujících hláškách ani nemluvě. Obsazení je sice fajn, ale ani Lee ani Roundtree toho moc předvést nestihnou, kdo si ale ukradl film pro sebe (vedle tak nevýrazného týpka jako je Chuck, zde navíc ještě bez vousů, to nebylo nic těžkého) je Mako jako hrdinův vzteklý pomstychtivý mistr. Nikdo na světě nedokáže drtit nenávistně rty o sebe tak jako on a když začal zpívat, aby odlákal padouchovu pozornost, byl to krásně absurdní gag. Taky musím zmínit povedenou hudbu a fakt, že tu má asexuál Chuck kratičkou milostnou scénu ve sprše. S děvčetem, toť se ví. Režisér Steve Carver natočil o dva roky později i jednu z těch lepších norrisovek, OSAMĚLÝ VLK MCQUADE.(1.2.2006)

 • Rominator
  ***

  Sean Kane (Chuck Norris) přijde při policejní akci v utajení o svého partnera Davea Pierce a odchází od protidrogové jednotky, aby pátral po vrahovi na vlastní pěst. Daveova přítelkyně reportérka Linda Chan (Rosalind Chao) se dostává kvůli důkazu, který získala do nebezpečí a je zabita. Sean Kane se společně s jejím otcem a svým mistrem bojových umění Jamesem Chanem (Mako Iwamatsu) pouští do pátrání... Povedl se výběr Kaneova protivníka v podobě Professora, hraje ho Professor Toru Tanaka bývalý profesionální wrestler a boxer, který si zaposiluje při zvedání auta a nemá problém se holýma rukama dostat přes zavřené dveře. Chuckův bratr Aaron dělal na filmu jako koordinátor kaskadérů a kaskadér.(8.12.2013)

 • SeBig
  ****

  Sice stupidní, sice klišé, sice béčko, sice Norris ale já to prostě žral. Miluju jak dřív točili takovýhle filmy o pomstě a na konce se to svinstvo všechno vyrasí. Tohle mi připomínalo trošku Bondovku, jak tam byl ten obr s podpatkama nebo co to bylo, Lee jasnej záporák už od první jeho scény, Norris bez vousu zajímavý.. přestřelek a fightů bylo dost, bavil mě i ten čínan co Norrisovi pomáhal a furt si na něco stěžoval. Prostě super akční béčko, který mě bavilo hodně.(16.6.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace