Oko za oko

Oko za oko

Dobrodružný / Akční

USA, 1981, 106 min

• Campbell

Teda na tenhle film jsem se těšil jak malý děcko, protože mám slabost pro starší akční béčkové filmy, ale tohle se přece jenom moc nepovedlo. Norris se tu moc neukáže akce celkově je poměrně málo, a jen se vyšetřuje. takové ne moc zajímavé. Christopher Lee je dost nevýrazný a celý je to prostě slabší podprůměr. Aspoň že Mako vypadal celkem dobře. Ale o celkovém vyznění filmu škoda mluvit.(18.6.2010)

Sean Kane (Chuck Norris) přijde při policejní akci v utajení o svého partnera Davea Pierce a odchází od protidrogové jednotky, aby pátral po vrahovi na vlastní pěst. Daveova přítelkyně reportérka Linda Chan (Rosalind Chao) se dostává kvůli důkazu, který získala do nebezpečí a je zabita. Sean Kane se společně s jejím otcem a svým mistrem bojových umění Jamesem Chanem (Mako Iwamatsu) pouští do pátrání... Povedl se výběr Kaneova protivníka v podobě Professora, hraje ho Professor Toru Tanaka bývalý profesionální wrestler a boxer, který si zaposiluje při zvedání auta a nemá problém se holýma rukama dostat přes zavřené dveře. Chuckův bratr Aaron dělal na filmu jako koordinátor kaskadérů a kaskadér.(8.12.2013)

Klasický, ale dobrý akční film. Navíc na rok vzniku velmi dobře technikcky zvládnutý. Zejména kamera a hudba jsou super, střih je obstojný a hlavně nekazí jednotlivé souboje. Norris je frajer a sympaťák, jezdí v super sporťáku,, bohužel tradičně nemluví ... Nemluví ani když se ho někdo na něco zeptá. Ale to je prostě jeho styl. Souboje sice nejsou děláné na efekt, ale vyloženě po "Norrisovsku" účelově, tedy tak aby vedly k okamžitému zneškodnění protivníka. Některé hmaty, ač se běžnému divákovi neznalému "martial arts" nemusí zdát příliš zajímavé, jsou opravdu perfektní. Plynulá kombinace karate a juda, kterou zde Norris využívá je neuvěřitelně efektivní a drtivá. Film se mi líbil už kdysi a líbí se mi i dnes po mnoha letech. Obstojná, dobře provedená akční kriminálka. Rovněž potěší role herců jako je Mako a Professor Toru Tanaka (hokejový zabiják z Running mana se Schwarzeneggerem).(10.12.2007)

Tohle je jedna z těch povedenějších Norrisovek, kterou už jsem párkrát viděl. Chuck Norris tu hraje klasického zaťatého poldu, který se snaží odhalit kšeft s drogama a pomstít kamaráda a jeho ženu. Je tu slušné obsazení - Mako, hammerovský Christopher Lee a hlavní brutální a nezapomenutelný zabiják Professor Toru Tanaka. Příběh je samozřejmě pitomý a jelikož je to spíše takový krimi než opravdový akční film, dost se to táhne. Nicméně akce mají šmrnc, Chuck je ve formě a závěrečné dobývání vily, kdy speciální jednotky útočí a Chuck likviduje záškodnicky jednoho šmejda za druhým je perfektní. Jen ten souboj s Tanakovou mohl být lepší.(2.12.2014)

• woody

Bloňďatý Chuck bez rezavého strniště, trávící 1. čtvrtinu filmu v příšerném saku.Tlustý asiat s jednou nohou delší než druhou.Ohořelá mrtvola.Oběšená žena.Uječený malý poskakující mistr bojových umění(geniální scéna kdy se snaží zcela vážně vyslýchat chlapa kterému předtím zlomil vaz).Christopher Lee - překvapivá pointa, že on je ten pašerák drog dojde divákovi už jen když uvidí jeho jméno v titulcích.Chuck honí pašeráky, kope každého do hlavy, pronáší dementní věty(překladatel očividně neumí anglicky).Je to děsná békovina, ale alespoň jsem poprvé viděl Norrise nebojovat ve zpomalených záběrech(ale i na ty dojde!)...(2.2.2006)