poster

Trn pod nehtem

 • anglický

  A Thorn under the Fingernail

 • maďarský

  Tüske a köröm alatt

 • slovenský

  Tŕň pod nechtom

Drama

Maďarsko, 1988, 91 min

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • Vitex
  ***

  Docela zajímavý film s nezvládnutou režií, podivnou nehodící se hudbou a špatnými dialogy. Nakusuje mnoho otázek a žádnou z nich nedotáhne do konce, což ale není na škodu. Hlavní osou děje je boj malíře (který už ale nemaluje) s maďarskou mafií, která chce na pozemku, kde hrdina žije, chovat husy.(14.12.2006)

 • Angerr
  ****

  Poznámky: Zmatený z úvodu, trvalo mi, než jsem se do filmu dostal ... zmatek v mnoha postavách a jejich úloze. Krásné letecké záběry na stáda zvěře na pastvě (podoba "Hvězdám na čepicích") ... herec hrající Mistra - podobný vězniteli z "Páté pečeti" (ale prý to není on), stejná noblesa, autorita, tentokrát ale kladná role ... stálá znepokojivá hudba v pozadí, kterou jsem si uvědomil až dlouho po začátku. Záběr: dvojice o samotě u rybníka, večer, uvozující záběr z větší vzdálenosti vcelku, velmi pomalé přibližování, rozhovor pokračuje detaily tváří na pozadí noci - velmi intimní, spolu se slovy rozhovoru ... krásné prostředí celého filmu, krom pár scén ve městě - venkovská krajina v létě (maďarská pusta) - jako u nás, vzpomínka na letní vandry ... "Umělcův humanismus je jeho dílo" - rozjímání o roli umělce v rozjitřené době ... Záběr: auto stojí bezprostředně před kamerou, v popředí dům, ze dveří vyšel jeho obyvatel, auto se rozjíždí k domu, ale ještě než se rozjede, začne se kamera přibližovat k domu, takže víme, že se tam stane něco důležitého - předvídající kamera - a opravdu... Náhlý, neuspokojivý konec filmu.(14.12.2006)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace