poster

Čas rozhodnutí

 • Česko

  Děti Rock'n'rollu

 • USA

  There Goes My Baby

 • Slovensko

  Deti rokenrolu

Komedie / Drama

USA, 1994, 99 min

 • T2

  Rozpočet $10,5miliónaTržby USA $123,509Tržby Celosvetovo $-(3.4.2010)

 • cross
  ****

  Po dlouhé době jsem zase náhodou pustil televizi a překvapil mě film, který svojí nevtíravostí a pravdivou dravostí své doby nemůže jinak než zaujmout.... Melancholicky laděné drama z konce 60. let kdy Ameriku straší černošská nezávislost i vietnamská válka na vás dokonale dýchne dobou svého děje, pobaví i svým způsobem dojme....to vše za zvuku nepřeberného množství dobových šlágrů, kvalitní výpravy a povedených kamerových obrazů... Tohle je přesně ten typ filmu, který nikdo nezná, málo kdo ho viděl a vlastně jen čeká na své objevení - protože, jak mi bylo jasné po pár minutách sledování, líbit se určitě bude jak lehce odrostlejším dětem dnešním tak i těm květinovým.... a to i přes lehce klišovitý námět a scénář...(16.9.2008)

 • Šňůra
  ****

  Možná už trochu obehraný a taky mírně naivní příběh z květinové doby hippies. Ale taky tu byly úžasné písničky The Drifters, Boba Dylana, Chiffons, Byrds, Mamas and the Papas nebo Beach Boys. A právě ta hudba let šedesátých mě pokaždé dostane, takže jsem pak mírný i v hodnocení. Mám pro tu hudbu i dobu slabost.(6.12.2008)

 • Henry Morgan
  ****

  Hodně to reflektuje dobu očima "budoucnosti národa", takže je to více jako revolta proti společnosti, a i přes to, že to poukazuje na eru hippies, tak jsou některé názory nadčasové. Je to film o puberťácích, ale více než pro ně je možná tenhle film pro "dospělé", kteří by snad díky tomuto úhlu pohledu mohli procitnout ze své škatulky a bubliny a mohlo by jim dojít, že svět potřebuje vizionáře a vlasní názor a taky, že je špatné tvořit stáda a jejich maso a kosti semlýt do jednoho tvaru a uniformy. Líbilo se mi to názorově, i když provedením je to tak na 3 *, ovšem je zde zajímavě držené napětí, i přes to, že hlavním hrdinům v podstatě nic nehrozí. Krásný krátký obraz doby, která pro její současníky něco znamenala.(11.9.2011)

 • slunicko2
  ***

  Ty zlaté časy The Drifters, rasových nepokojů v Los Angeles i policejní akce ve Vietnamu... 1) Lehce nahořklý nostalgický snímek přináší krásné melodie i pěkné kluky. 2) Je tu 27letý (!) nezvykle ohřívený Dermot Mulroney (středoškolák Pirate), 20letý Rick Schroeder (blonďatý Stick) i 19letý Noah Wyle (aristokratický Finnegan). We are the future of this country... 3) Film byl natočen v roce 1990, ale do kin se dostal až o čtyři roky později vzhledem k bankrotu Orion Pictures. 4) Inu...there goes my baby, movin´on down the line...(9.9.2014)

 • - Názov filmu je inšpirovaný rovnomennou piesňou od kapely The Drifters. Vo filme odznie niekoľko krát. (ZOUi)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace