Magnífico Tony Carrera, El

(neoficiální název)

Akční / Krimi

Španělsko / Západní Německo / Itálie, 1968

• Karlos80

Antonio De La Loma mě zatím nikdy vyloženě nezklamal, ale tahle ta věc bohužel nebyla tak silná a přesvědčivá jako některé jeho pozdější filmy (viz "Goma-2"). Většinu času při sledování tohoto filmu jsem se nudil, navíc všechny ty komediální vložky mě tady také moc neseděly. Akce a vzrušení tady bylo skutečně jen pomálu. "El magnífico Tony Carrera" je jen průměrný "Caper" film s průměrnou režií a hereckými výkony. Thomas Hunter v hlavní roli "Tony Carrery" (úspěšný automobilový závodník, a mimochodem také skvělý kasař), byl takový nijaký, nevýrazný a necharismatický. Znamenitý špageťák Fernando Sancho (Big Boss) ve větší roli je ale k nepřehlédnutí, stejně tak jako mladičká Erica Blanc v menší roli poněkud excentrické snoubenky, ještě na hony vzdálená tomu co ona hrála později v 70 letech, tedy převážně hlavní, vážné a charakterní role. Fanoušci filmů jako "Grand Slam" (1967) nebo "Seven Golden Men" si film zřejmě užijí, mě to moc neoslovilo a na první jmenovaný film (který považuji vůbec za nejlepší žánrovku) to v žádném případě nemělo! Nic pamětihodného, nepřesvědčivé, nezáživné a nudné.(5.1.2014)