Attica, stát New York (TV film)

Attica

• Československo

Attica, stát New York

USA, 1980, 97 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

• anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 19.9.1982, réžia českého znenia (ČST Praha) = ZDENĚK COUFAL (3.4.2009)(3.4.2009)

Tak tohle bylo opravdu dost drsné. Morgan Freeman si tady střihnul první, řekněme méně slavnou, vězeňskou roli ale tím netvrdím, že jeho výkon nebyl dokonalý. Snaha o zlepšení podmínek o kterou usilovali vězni, byla předem prohraným bojem. Hojně zastoupení černí vězni a celkové smýšlení v zemi a nejen to politické, jim příliš šancí nedávalo. Jak nastala vzpoura a vzali rukojmí, tak jsem věděl, že film nabere na tempu a na vítěze bych si vsadil okamžitě. Nikdo nechtěl ustoupit a tak přišla ke slovu síla. Po rozkazu k útoku, bylo vidět i na řediteli, že bude zle a taky že zle bylo a to dost zle. Zásahovka v mundůrech jak pro vězně, nebo popeláře se z nikým nemazala a souvislá palba s obvodových zdí, nedala šanci ani zoufalcům, co se ulehnutím na zemi dvora, snažili vzdát. Masakr a to doslova! Silný a napínavý film, kde je výsledek jasný už v prvních minutách :-((13.1.2016)

• sator

Televizní film který mapuje tragické události, v nápravném zařízení v Attice. 9. září 1971 povstali vězni kteří požadovali lepší jídlo a životní podmínky. Zajali 38 strážných jako rukojmí. Do hry vstupují vyjednávači.Mezi oběma stranami začíná nekompromisní licitování o lidské životy.(11.1.2016)