Čistý a střízlivý

Clean and Sober

• slovenský

Čistý a triezvy

USA, 1988, 119 min

12. 08. 2012 (207.); v živote budu stále čistý(12.8.2012)

• dobytek

Sice nevim, jak to probíhá v americkejch odmašťovnách, ale tohle mi přišlo dost divný. Michael Keaton se zapíše na nějakou léčbu ze závislosti a je tam asi 2 tejdny, z toho půlku času navíc tráví někde mimo odmašťovnu a najednou je rozlučkovej večírek a je prohlášenej za vyléčenýho. Pak tam má ještě nějakej románek s jednou ženskou, která v tý odmašťovně byla taky, ale to mě nebavilo vůbec. Aspoň můžete vidět Morgana Freemana v dobách, kdy ještě nebyl žádná hvězda.(22.7.2015)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $8,674,093(13.2.2007)

Toto drama o útěku před spravedlností nebylo nijak špatné, spíše si myslím, že mi ten příběh vůbec nesedl do momentálního rozpoložení, jinak ale s tímto filmem nemám absolutně žádný problém. Ze začátku se zdál být příběh velice zajímavý, ale upřímně musím říct, že hlavní hrdina mi začal po nějaké půlhodině lézt na nervy, a hlavní ženskou postavu jsem si rovněž nikterak neoblíbil, takže možná je chyba i v charakterech hlavních hrdinů, každopádně tenhle film na mě nezapůsobil tak, abych ho mohl považovat za zdařilý. A tak zřejmě logickým výsledkem bylo, že ač jsem na film koukal v brzkém odpoledni, tak jsem přesto u druhé poloviny začal usínat. Z toho jsem se naštěstí dostal, ale stejně už jsem se pak nemohl do konce filmu zbavit dojmu, že tenhle příběh není zrovna můj vhodný šálek čaje. I když věřím, že se všichni zúčastnění snažili a že film měl docela velký potenciál, tak přesto musím hodnotit výsledek jako mírné zklamání s neuvěřitelně dlouhou délkou a rozvleklým příběhem, který se dal určitě o něco srazit, velkou chybou podle mě bylo, že se halvní hrdina zamiloval do ženy, která neví co chce, nejen herečka, ale celá ta její postava a její chování mi byly opravdu hodně protivné. Takže konec jsem přivítal se zvláštními pocity, ale rozhodně si troufám říci, že kdybych tenhle film neviděl, tak by mi to ani nikterak nevadilo. Je to takový mírný podprůměr, což vyjádřeno ve zdejším hodnocení znamenají z mého pohledu tři nepříliš přesvědčivé hvězdy.(27.5.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,674,093Tržby Celosvetovo $-(15.1.2009)