Orgie mrtvých (festivalový název)

Orgy of the Dead

Fantasy / Horor

USA, 1965, 92 min

Předloha:

Edward D. Wood Jr. (povídka)

Edward D. Wood Jr.

Robert Caramico

Stephen C. Apostolof

Donald A. Davis

Kostýmy:

Robert Darieux

Je bez debaty, že Ed Wood je největším režisérem všech dob. Zde se projevil jako scénárista. Ten román, musí být vážně maso. Odpověděl mi mimoděk na otázku, kde se berou scénáristé tak vynikajících děl, jako "Ordinace v růžové zahradě", "Náměstíčka" , "Ulice" a jiné lokality. Jsou to všechno jeho plagyátoři a proto to má tak vysokou sledovanost. Co na to řeknou dějiny?(10.1.2012)

• Bloody13

Už jenom ten název - Orgie mrtvých - slibuje výbornou brakovou podívanou. A podívaná je to opravdu nezapomenutelná, jen poněkud z jiných důvodů, než měli tvůrci v plánu. Proslulý Ed Wood, stojící za "scénářem", se vážně nezapře. Protože to, co se děje na plátně, nepobírá ani nejotrlejší divák pokleslé zábavy. Ten totiž podstupuje zkoušku trpělivosti, při níž drtivou část stopáže sleduje neuvěřitelně toporné nahé slečny (ale musim uznat, že v několika případech nesmírně krásné), co ve zběsilém tempu natřásají kozičkami a snaží se tančit. Bohužel to zní lépe, než ve skutečnosti vypadá. A to je ve své podstatě celé. Jakousi výplň mezi tím tvoří snad jen filmem provázející Criswell se svou asistentkou Vampirou, ze samotných pekel vyslaní jejich pomocníci vlkodlak s mumií (jejich dialog o Kleopatře je geniální) a v poslední řadě "jakože ústřední pár", který celou tu hrůzu musí sledovat. A divák s nimi, jelikož je ohromen propracovaným příběhem a dokonale vykreslenou charakteristikou všech postav, včetně tanečnic, že si snímek nedovolí nedokoukat. Stručně řečeno: projekci tohoto díla na Otrlém divákovi jsem si vážně užil a to i přesto, že Orgy of the Dead spadá do kategorie těch nejhorších filmových odpadů. Dost možná k tomu pomohly ty panáky, takže zdravím Ruuta :)(20.2.2012)

Neuveritelna podivana, kterou lze hodnotit pouze bud jako odpad, a nebo za plny pocet. Zadna jina varianta neprichazi v uvahu. Ja odpad nedavam, takze je to jasne. :-) Temer vsechny ty stripterky jsou tam nadherny, vazne. Ve dvojroli jim kraluje superkrasna Pat Barrington. Dale ucinkuiji Criswell, Vampira (neni to vsak original Maila Nurmi, ale jakasi Fawn Silver), vlkodlak a mumie. Tohle proste nevymyslis... jestli je to podle knihy, tak tu bych si teda chtel taky precist (stejne jako mnoho kolegu kolem).(22.3.2014)

• W i K i

Asi jsem ovlivněn skvělou atmosférou Festivalu otrlého diváka 2012, který spolu s neopakovatelným simultánním překladem udělal z této choreograficky zvrácené eskapády, u které by nejeden divák sledujíce film doma na VHS bezpochyby usnul, něco mnohem víc. V kině plném lidí, kde se během promítání podává tvrdý alkohol zdarma (asi věděli proč) to byl fajn zážitek. P.S. Hlášky typu "Ta číča nad sebou potřebuje cítit bič" nebo "Mučeníčko, mučeníčko to je moje potěšení", které zazní sice sporadicky, ale o to větší koule mají :-)(6.5.2012)

"A Masterpiece of Erotic Horror!" EHM, EHM. Podle scénáře Eda Wooda (který zadaptoval vlastní román - ten bych si opravdu rád přečetl) s Criswellem v hlavní roli vznikl film edwoodovský bohužel jen z dvaceti procent - zbytek tvoří asi deset výstupů striptérek, které představují jakože živé mrtvé nebo tak něco. Tam, kde se netančí, prokazuje Wood svůj talent na opravdu bizarní dialogy a postavy (viz mumie a vlkodlak). Škoda, že u těch tanečků se člověk pomalu ale jistě začíná nudit - některé z těch ženských jsou totiž opravdu dřeva. Geniality vrcholných Woodových děl se tu nedočkáte, ale pro fanoušky fakt špatných filmů je Orgy of the Dead lahůdka.(1.7.2007)