Reklama

Reklama

Povodeň

  • USA Hard Rain (více)
Trailer

Obsahy(1)

Na Středozápadě USA už mnoho dní nepřetržitě prší. Nejvíce je postiženo městečko Huntinburg, které už je pod vodou. Téměř všichni místní obyvatelé jsou převezeni do bezpečí, a přesto se v městečku pod vodou odehrává velké drama: Tom, který je řidičem auta pro transport peněz, se snaží zachránit tři miliony dolarů z místní banky. Na balík peněz si ale dělá zálusk skupina gangsterů v čele s Jimem. Nepřetržitý liják dramaticky ztěžuje situaci na obou stranách... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (137)

POMO 

všechny recenze uživatele

Predstavte si klasický akčný film, v ktorom sa však tí dobrí s tými zlými nenaháňajú na autách, ale na vodných skútroch a motorových člnoch. HARD RAIN nie je katastrofický film. A keby sa na naň chcel hrať, len by mu to uškodilo. HARD RAIN je akčný film, ktorý banálne akčné klišé hrdinu, bojujúceho proti zlodejom šperkov, zasádza do katastrofického prostredia povodne. A tobí to tak obratne, že v ňom pri tých deväťdesiatych minútach neostáva ani okamih na oddych alebo nebodaj nudu. Veľmi solídne hollywoodske remeslo. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Netradičně tradiční akční film, od kterého se nedočkáte ničeho extra výjimečného, ale příjemně a v suchu strávíte hodinu a půl. A pokud se vám líbí Minnie Driver, přidejte si k mým padesáti procentům půl hvězdy (takže to bude tři a půl:)). Občas si možná všimnete hudby, a to je Christopher Young, ten borec co složil soundtrack k Shipping News. Tady ale nic světoborného k lepšímu nedá. ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Povodeň nepatří zrovna k nejznámějším akčním filmům a vzhledem k jejím kvalitám je to celkem škoda. Povodeň totiž není filmem katastrofikým, jak by se mohlo zdát, nýbrž akčním. Scénář psal Graham Yost, který je podepsán pod filmy Nebezpečná rychlost a Operace: Zlomený šíp. A na filmu je to vidět. Scénář si na nic nehraje, má několik vydařených hlášek, slušné dialogy a pár vychytaných scén. Režie rozhodně stojí za povšimnutí a některé scény by si zasloužily stát se kultovní (třeba projížďka na skutrech ve škole). V obsazení dominuje dle očekávání Freeman, ale ani Slater na tom není špatně. Driver je mokrá kouzelná a Quaid... ten Vás patrně překvapí nejvíce (pokud jste tedy někdy viděli Bláznivou dovolenou). Povodeň je vydařeným akčním filmem, který dozajista poteší všechny příznivce žánru... ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Film o bankovním voze, který převáží peníze a je během velkého deště přepaden. Jeden ze strážců přežije a rozhodne se nedat peníze ani za cenu svého života. A déšt neustává....Chvílemi slušný film, který je někdy opravdu "zábavný". Z atmosféry se dalo jistě vitěžit mnohem více. Herecké výkony jsou průměrné stejně jako celý film. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Christopher Young: 1. Hard Rain (Main Title) [3:21] ,2. The Jet Ski Chase (Part I) [4:28] ,3. The Jail Cell (Part I) [4:35] ,4. Wayne Kidnaps Karen [1:54] ,5. The Jail Cell (Part II) [4:36] ,6. The Church Attack [3:13] ,7. The Truck Heist [2:11] ,8. The Cemetary [2:27] ,9. The Cow [1:54] ,10. Kenny Dies [2:38] ,11. The Rain [2:32] ,12. The Jet Ski Chase (Part II) [2:02] ,13. Karen [0:57] ,14. The Church Chase (Part I) [3:30] ,15. Locked Up [2:09] ,16. The Roof [1:03] ,17. The Church Chase (Part II) [1:26] ,18. Jim Saves The Day [1:12] ,19. Over The Rooftop [1:58] ,20. Flood [3:32], ()

Galerie (31)

Zajímavosti (4)

  • Film byl natáčen převážně v Huntingburgu v Indianě, a to i přes to, že se v okolí nenachází žádná velká řeka ani přehrada, jen dvě velká jezera. (Terva)
  • Píseň "Flood" křesťanské rockové skupiny Jars of Clay, která se ve filmu objevila, vyzvedla skupinu do hlavního proudu hudební scény. (Terva)

Reklama

Reklama