Harry a syn

Harry & Son

• slovenský

Harry a syn

USA, 1984, 120 min

P. Newman sa v tomto prípade okrem hlavnej úlohy ujal aj úlohy režiséra a výsledok dopadol na výbornú. Už prvé zábery, kde vidíme Newmana za veľkým búracím strojom, ktorým búra staré baráky ma chytili. Takúto prácu by si určite zamilovalo mnoho chlapov...Príbeh otca syna, ktorí spolu žijú bez matky je kvalitnou drámou a väčšina príbehu sa točí okolo ich vzájomného vzťahu, hľadaní práce a problémov i radostí bežného života. Je tu pár úsmevných momentov a asi najviac pobaví scéna s porcelánom. V menšej úlohe sa tu mihne pomerne mladý M. Freeman. Mladšieho som ho vo filme ešte nevidel. P. Newman bol a je veľkou hviezdou a ja sa snažím vidieť čo najviac jeho filmov. S týmto veľká spokojnosť. Na záver pridávam trailer, keďže tu chýba. 80%.(24.1.2015)

Film, teda príbeh otca a syna má určite väčšiu hodnotu, ako je uvádené vo filme formou knihy. Rozprávanie je pomalé, klasické, ľudské, zo života. Áno, takých máme veľa, ale pokiaľ sú pekne natočené, s hercami, ktorí to vedia a ja sa pri nich cítim dobre, môže ich byť stále viac. 75%.(30.11.2007)

harry žije už 2 roky sám se svým synem howardem, zhoršuje se mu zrak a přišel kvůli tomu o práci.. howiemu se přes jeho spisovatelské ambice moc do práce nechce, a tak si přivydělává mytím aut.. opravdu to zní jako obyčejný lidský příběh, kterým tento snímek také je.. ale je natočený s neuvěřitelnou láskou a citem.. howiemu jeho láska a oddanost otci přímo čiší z očí a harry..? bože! dlouho jsem nikde neviděla tak arogantního a cynického chlápka, který i přes nespornou lásku k synovi, umí dát řádně najevo, že je pro něj břídil.. a to všechno s citem a humorem, který je mi tak blízko.. např. ta scéna s porcelánem s dubovým lístkem po mamince.. já se smála, až jsem brečela.. "máš tu nohu pojištěnou?":)) celou dobu to píšu s tim, že hodnocení bude za čtyři hvězdy.. jenže čtyři je kua málo!!(14.9.2007)

Tak som si v ideálnych podmienkach vychutnal 25. film s Paulom Newmanom, mojim hercom No. 1. Vychutnal je to správne slovo. Nemám chuť dopodrobna opisovať všetky klady, ktoré ma v tomto vzťahovom filme zaujali. Paul Newman je v ňom fascinujúci a pri opakovanom sledovaní vynikajú prednosti jeho herectva oproti ostatným ešte výraznejšie. Celý film je zaľudnený postavami, s ktorými sa asi ťažko stotožníte, možno ani nebudete s nimi sympatizovať, ale určite budete presne vedieť, čo sú to za ľudia a čo možno od nich v konkrétnych situáciách očakávať. Pomerne málo ma zaujíma hodnotenie ostatných, ale napriek tomu ma mrzí tých iba 74 %.(25.6.2015)

Paul Newman mě i tentokrát přesvědčil, že i režisérské křeslo mu svědčí. Po vynikajícím snímku Tak mě někdy napadá tu máme drama Harry a syn, které je občas úsměvné skrze různé vtípky, ale příběh stojí zejména na vztazích mezi lidmi, lásce otce a syna a lidí, kteří tuto dvojici obklopují. Život není jen samé slunce a duha, jak by řekl Rocky Balboa, a v tomto filmu se to potvrzuje. Charaktery postav jsou tu výborně vykreslené, neboť od počátku tak nějak o každé postavě víme, co od ní můžeme čekat, přičemž se ale jejich chování v důsledku děje různě mění, dochází k nejrůznějším konfrontacím a proměnám, aby si nakonec hlavní dvojka uvědomila, co je v životě důležité a jaká je její přirozenost. Scéna v autě, když Harry čte Howardův dopis, je opravdu dokonalou ukázkou brilantního herectví Paula Newmana a jde o poměrně emotivní záležitost.(1.12.2012)

• - Drobnou roli si ve filmu zahrál Morgan Freeman, který byl téměř rozhodnut herectví vzdát, než ho najal Paul Newman. (Mikino00)

• - O roli Howarda se ucházel Tom Cruise, ale byl odmítnut. (Rocky62)

• - Paul Newman původně nechtěl ve filmu hrát. Do své role chtěl obsadit Gena Hackmana. (Mikino00)