Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Paul Newman je známý především jako herec, nicméně za ním stojí i zajímavá práce na postu režiséra. Toto drama z roku 1984 pojednává o složitém vztahu stárnoucího dělníka Harryho a jeho dospívajícího syna Howarda, který považuje svého otce za nulu a břídila. Každý žije v jiném světě – Harry uznává jen tvrdou fyzickou práci a lopotu, jeho citlivý syn má zase vzletné myšlenky a chtěl by se živit psaním. O tom ovšem otec nechce ani slyšet a dá mu vážné životní ultimátum. Rodičovská láska může mít mnoho podob a jednu z nich ukazuje snímek Harry a syn… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (35)

gogo76 

všechny recenze uživatele

P. Newman sa v tomto prípade okrem hlavnej úlohy ujal aj úlohy režiséra a výsledok dopadol na výbornú. Už prvé zábery, kde vidíme Newmana za veľkým búracím strojom, ktorým búra staré baráky ma chytili. Takúto prácu by si určite zamilovalo mnoho chlapov...Príbeh otca syna, ktorí spolu žijú bez matky je kvalitnou drámou a väčšina príbehu sa točí okolo ich vzájomného vzťahu, hľadaní práce a problémov i radostí bežného života. Je tu pár úsmevných momentov a asi najviac pobaví scéna s porcelánom. V menšej úlohe sa tu mihne pomerne mladý M. Freeman. Mladšieho som ho vo filme ešte nevidel. P. Newman bol a je veľkou hviezdou a ja sa snažím vidieť čo najviac jeho filmov. S týmto veľká spokojnosť. Na záver pridávam trailer, keďže tu chýba. 80%. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Paul Newman byl dobrej herec, ale jako režisér v tomto případě totálně selhal. Film pojednává o jakymsi podivnym vztahu fotra se synem. Ten syn mi připadal jako totální mimozemšťan a fotr jako idiot, kterýho bych asi musel umlátit tupou stranou sekery. Navíc jsem moc nechápal, jestli to je komedie nebo drama nebo co. Na filmu mě zaujala snad akorát scéna z nějaký fabriky na výrobu krabic, kde se mihnul ve vedlejší roli Morgan Freeman. Zdejší hodnocení moc nechápu. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Film, teda príbeh otca a syna má určite väčšiu hodnotu, ako je uvádené vo filme formou knihy. Rozprávanie je pomalé, klasické, ľudské, zo života. Áno, takých máme veľa, ale pokiaľ sú pekne natočené, s hercami, ktorí to vedia a ja sa pri nich cítim dobre, môže ich byť stále viac. 75%. ()

mysicka 

všechny recenze uživatele

harry žije už 2 roky sám se svým synem howardem, zhoršuje se mu zrak a přišel kvůli tomu o práci.. howiemu se přes jeho spisovatelské ambice moc do práce nechce, a tak si přivydělává mytím aut.. opravdu to zní jako obyčejný lidský příběh, kterým tento snímek také je.. ale je natočený s neuvěřitelnou láskou a citem.. howiemu jeho láska a oddanost otci přímo čiší z očí a harry..? bože! dlouho jsem nikde neviděla tak arogantního a cynického chlápka, který i přes nespornou lásku k synovi, umí dát řádně najevo, že je pro něj břídil.. a to všechno s citem a humorem, který je mi tak blízko.. např. ta scéna s porcelánem s dubovým lístkem po mamince.. já se smála, až jsem brečela.. "máš tu nohu pojištěnou?":)) celou dobu to píšu s tim, že hodnocení bude za čtyři hvězdy.. jenže čtyři je kua málo!! ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Paul Newman hraje chlápka, který se živí bouráním baráků. Jeho syn Howard si občas přivydělá mytím aut, koketuje se psaním, ale většinou se jen tak poflakuje, což vede k domácím hádkám a rozepřím. Pokus o zaměstnání v jakési papírně, kde jsem prvně viděla Morgana Freemana coby nervózního mistra, taky nevyjde. Sousedka, která kromě toho, že si povídá s papoušky, uhání tátu Paula a Howard začne chodit s její těhotnou dcerou .....zdá se to banální? Možná, ale je to moc krásný film o komunikaci a lásce mezi lidmi a já si ho dám, když mě opouští víra v obojí. Paul Newman se natočením filmu o synovi a otci snad vyrovnával s nedávnou smrtí svého vlastního syna Scotta. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (3)

  • Drobnou roli si ve filmu zahrál Morgan Freeman, který byl téměř rozhodnut herectví vzdát, než ho najal Paul Newman. (Mikino00)

Reklama

Reklama