Harry a syn

Harry & Son

Harry a syn

USA, 1984, 120 min

harry žije už 2 roky sám se svým synem howardem, zhoršuje se mu zrak a přišel kvůli tomu o práci.. howiemu se přes jeho spisovatelské ambice moc do práce nechce, a tak si přivydělává mytím aut.. opravdu to zní jako obyčejný lidský příběh, kterým tento snímek také je.. ale je natočený s neuvěřitelnou láskou a citem.. howiemu jeho láska a oddanost otci přímo čiší z očí a harry..? bože! dlouho jsem nikde neviděla tak arogantního a cynického chlápka, který i přes nespornou lásku k synovi, umí dát řádně najevo, že je pro něj břídil.. a to všechno s citem a humorem, který je mi tak blízko.. např. ta scéna s porcelánem s dubovým lístkem po mamince.. já se smála, až jsem brečela.. "máš tu nohu pojištěnou?":)) celou dobu to píšu s tim, že hodnocení bude za čtyři hvězdy.. jenže čtyři je kua málo!!(14.9.2007)

• dobytek

Paul Newman byl dobrej herec, ale jako režisér v tomto případě totálně selhal. Film pojednává o jakymsi podivnym vztahu fotra se synem. Ten syn mi připadal jako totální mimozemšťan a fotr jako idiot, kterýho bych asi musel umlátit tupou stranou sekery. Navíc jsem moc nechápal, jestli to je komedie nebo drama nebo co. Na filmu mě zaujala snad akorát scéna z nějaký fabriky na výrobu krabic, kde se mihnul ve vedlejší roli Morgan Freeman. Zdejší hodnocení moc nechápu.(14.11.2009)

Můj první film s Paulem Newmanem na postu režiséra. Nebyl jsem uchvácen, ale nebyl jsem ani zklamán. Pochopil bych, kdyby na někoho působil snímek nudnou formou, ale tohle není můj případ. Nuda to podle mne není, ale Paul nedodal svému dílu tu správnou štávu. Atmosféra velmi slabá a celkově to kurví Robby Benson, který mi místy překážel a jeho chování mi připadalo takové podivné. Zatím bohužel ještě nemohu prohlásit, že by byl Paul Newman i skvělý režisér.(9.8.2010)

Tak som si v ideálnych podmienkach vychutnal 25. film s Paulom Newmanom, mojim hercom No. 1. Vychutnal je to správne slovo. Nemám chuť dopodrobna opisovať všetky klady, ktoré ma v tomto vzťahovom filme zaujali. Paul Newman je v ňom fascinujúci a pri opakovanom sledovaní vynikajú prednosti jeho herectva oproti ostatným ešte výraznejšie. Celý film je zaľudnený postavami, s ktorými sa asi ťažko stotožníte, možno ani nebudete s nimi sympatizovať, ale určite budete presne vedieť, čo sú to za ľudia a čo možno od nich v konkrétnych situáciách očakávať. Pomerne málo ma zaujíma hodnotenie ostatných, ale napriek tomu ma mrzí tých iba 74 %.(25.6.2015)

Paul Newman mě i tentokrát přesvědčil, že i režisérské křeslo mu svědčí. Po vynikajícím snímku Tak mě někdy napadá tu máme drama Harry a syn, které je občas úsměvné skrze různé vtípky, ale příběh stojí zejména na vztazích mezi lidmi, lásce otce a syna a lidí, kteří tuto dvojici obklopují. Život není jen samé slunce a duha, jak by řekl Rocky Balboa, a v tomto filmu se to potvrzuje. Charaktery postav jsou tu výborně vykreslené, neboť od počátku tak nějak o každé postavě víme, co od ní můžeme čekat, přičemž se ale jejich chování v důsledku děje různě mění, dochází k nejrůznějším konfrontacím a proměnám, aby si nakonec hlavní dvojka uvědomila, co je v životě důležité a jaká je její přirozenost. Scéna v autě, když Harry čte Howardův dopis, je opravdu dokonalou ukázkou brilantního herectví Paula Newmana a jde o poměrně emotivní záležitost.(1.12.2012)

• - Paul Newman původně nechtěl ve filmu hrát. Do své role chtěl obsadit Gena Hackmana. (Mikino00)

• - Drobnou roli si ve filmu zahrál Morgan Freeman, který byl téměř rozhodnut herectví vzdát, než ho najal Paul Newman. (Mikino00)

• - O roli Howarda se ucházel Tom Cruise, ale byl odmítnut. (Rocky62)