Výstižné zobrazení poměrů na běžné americké střední škole. 1) Film, který začíná jako lehce surrealistická komedie se postupně mění v realistické drama, zobrazující skutečnou tvář americké střední školy nejen v létech osmdesátých, ale i v současnosti. Svědčí o tom diskusní příspěvky amerických učitelů na IMDb i moje vlastní zkušenost s produkty amerického školství. 2) Mnohé zobrazované situace znám i z vlastní praxe z českých středních škol - zakřiknutí zbabělí ředitelé i zástupci, kteří chtějí jenom klid, rodiče přenášející svá vlastní výchovná pochybení na školu i svérázné figurky kantorů, spících při hodině (například). A kdyby jenom situace, hlavně ten pocit bezmoci a bezvýchodnosti jakékoli snahy. 3) Vedle výborného výkonu 43letého Nicka Nolteho mě zaujal mladě vyhlížející 23letý Ralph Macchio (problémový Eddie Pilikian), kterému to převelice slušelo.(24.7.2011)

• Tommassi3

"Uklidnit se ?? Mám se uklidnit ?? Nepomohlo to, když mě ty parchanti pokousali, když mi ukradli stůl, a nepomůže to ani teď, když mi ukradli auto.." ;)(10.12.2015)

• Pavlík

25. 02. 2011 (84.); pohled na 17 letou budoucí palentoložku Dr. Ellie Sattlerovou(26.2.2011)

Píše sa rok 1984 a áno, aj na americké pomery nevídané, natočili film, ktorý sa snažil ukázať pravú tvár školy pre slabšie sociálne vrstvy. Nick Nolte v hlavnej úlohe zahral skvelo, ale objavili sa vo filme aj ďalšie celebrity. Ako vyzeral Morgan Freeman pred skoro 30. rokmi, ako vyzerala Laura Dern? Aj vzhľadom na rok, v ktorom ho natočili si dovolím mu dať skore 76%...(25.1.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $27,774,237Tržby Celosvetovo $-(30.3.2010)