Třicet let straší kapitána Dítě kostlivec ve skříni z případu Jordán. Kdysi byl tak naivní, že slíbil matce zmizelé dívky, že případ vyřeší. (Česká televize)

Winster

Hned pri prvnich 10 min (ano pane scenaristo) jsme si vzpomnel na: Děsivý zločin v Hřensku: Smrt tří mladých trampů z roku 1987 zůstává doposud neobjasněná. Tadaa:) jezus ja nevim proc sem nesel na filmarinu abych spojloval stare veci, takove to tajemne a jeste spojene s vojaky, nebo pohraničníky...Druhá půlka je trosku lepsi, takové tajmene to vysetrovani, jen mi vadi jak se na to zase prijde a pak na to hned prijde i Fáberka skoro v tu samou chvilku. Docela horor..jen mi to nesedí na profil postav (studenti). ()

a-ja odpad!

Hádek příšernej, Mourková i ústřední duo taky (to teda platí pro celý seriál). Bambušek jako mladší verze Krobota sednul. Dialogy debilní (Pracujeme pod tlakem času - jako fakt, když se chvíli před tím řeklo, že některé zločiny jsou nepromlčitelné?), děj neuvěřitelný (to, jak jim na JIPce bývalá guma všechno okamžitě vyblekotala - věřím, že v reálu by je takhle vzpruzelej dědek, kterýmu navíc přivodili infarkt, vyřval i z toho nemocničního pelechu). Pipina najde důkazy (jo, po skoro 40 letech určitě hned najdete ten správnej šmuk), nechá je vyložený jen tak na stole a ani si to nevyfotí, kabelku i s mobilem nechá na stole, aby to podezřelej rychle našel... Bože, bože...  :-( Jo a mimochodem to dost připomíná (dosud nevyřešený) zločin vraždy tří trampů u Hřenska z roku 1987. ()

quokam

Stale mi to nejak neharpuje. Nejak mi unika duvod vojenskeho tutlani. Kdyz se vrazda netykala ani cviceni, ani syrskych soudruhu, tak nac ta snaha? Jenom k navozenu divacke atmosfery? Byl aspon ten Plojhar kamarad s tim velitelem? Byla ta habadura na velitele na zacatku vazne nutna? Proc se tak slozil, kdyz s tim fakt nemel nic spolecneho? Co ten klicek pod kaminkem? To si ten scenarista opet ulehcil praci? Retizek s ctyrlistkem mel byt v laboratori,  jakto ze jej Faberova mela u sebe? Proc tedy nakonec fakt ten sklep nerozkopali? Pro Plojharovo cestne slovo? Ceho chtel Plojhar docilit, kdyz v tom sklepe uveznil Faberovou? Mame jako verit, ze ji tam chtel umorit hlady? No to je dost v protikladu s tim, jak jinak byla Plojharova postava prezentovana. Hvezdicka nahoru pouze za symbolismus na konci, za herce hrajici mlade Ditete a za minimalni roli pana mistra Polaka. 5/10 z milosti ()

Anianna

Závěr předčil předcházející díly. Měl správnou atmosféru krimi, napětí, postupné dávkování dávných pravd, les (navíc ve vojenském újezdu), déšť a sklep s oltářem. Fáberová projevila v jednu chvíli tu potřebnou míru emocí a empatie, takže získala trochu lidštější rozměr. Kapitán Dítě se konečně dobral nějaké hráčské sebereflexe. Bourání na konci celý seriál i Dítětův dosavadní životní styl symbolicky uzavřelo. Je ovšem příliš vidět, že bouraný dům nemá s tím Dítětovým vůbec nic společného. Skvělý výběr herců do rolí mladého Dítěte a Dítětové. A Pavlíčkova hudba tak působivá, že netřeba více slov. ()

carl.oesch

Souhlasím se sportovcem, důstojný závěr. Každý čekal nějaký politický průšvih a ono to bylo všechno úplně jinak. Jak už to v životě bývá, kdy holá skutečnost bývá šedivější, než konspirační teorie a bláboly a výmysly, kterými nás krmí média. Šopošká a Krobot vytvořili sice originálně nesourodou dvojici, ale fungovali dobře. JInak bych chtěl poděkovat Honajzovi za další z jeho mnoha neuvěřitelně stupidních a tím pro mě velmi zábavných recenzí. Jen tak dál, nechtěného humoru není nikdy dost...jinka souhlasím se sportovcem. ()