Podezření

USA / Francie, 2000, 110 min

Stephen Hopkins

Předloha:

John Wainwright (kniha)

W. Peter Iliff, Tom Provost, Michel Audiard (původní scénář), Jean Herman (původní scénář), Claude Miller (původní scénář)

Peter Levy

Stephen Hopkins

John Smith

Scénografie:

Cecilia Montiel

Tak nevím, ale kdybyste byly bohatý a vážený právník a policie Vás obvinila ze znásilnění a vraždy dvou děvčátek... tak byste si nejspíš vzaly jiného bohatého a váženého právníka (který se vyzná v trestním právu) a zatloukali a zatloukali... namísto nekonečného vykecávání se s policajty, dětský naivního a průhledného lhaní a nimrání se ve svém osobním životě... Celé mi to příjde spíš jako divadelní hra z poloviny dvacátého století než jako krimi ze součnasnosti.(18.11.2008)

• filmator

Průměrné drama s nijak zajímavými postavami, herecké výkony mi připadaly spíš až lehce parodické (zejména T. Jane). Vše zachraňuje jen kameraman a zajímavě pojaté retrospektivy. Navíc nedoporučuji číst "nástin" děje na zadní straně dvd, protože jde o převyprávěný film včetně závěrečného rozuzlení :-)(25.3.2008)

Film vystaveny na atmosfere a dialozich, ktere postupne odkryvaji tajemstvi vrazd, k nimz doslo v pristavnim meste. Vse zkombinovano s festivalovym ruchem v ulicich a se skvelymi hereckymi vykony. Film je však zbytečně dlouhá, skoro dvě hodiny, na to málo možností a odhalení, které nabízí. Zvrat přijde jen jeden, a spíše očekávaný. Více bych třeba ocenil, kdyby vraždil ten mladý polda, a to jen proto,. aby se dostal Monice do kalhotek a případně jí i sobě finančně přilepšil. Takhle je to jen who-done-it rozhovor s nijak velkou gradací, trochou sociálního podtextu a trochou zamyšlení nad manželstvími a ženami.(5.4.2005)

Pre mňa päťhviezdičková záležitosť, ktorej bohužiaľ musím za ten záver jednu odobrať. Škoda toho zvratu, pretože po celý čas sa výsluch odvíja tak, že by ste Henrymu (Gene Hackman) dopriali nejakých pár rokov za mrežami. Dvakrát som mal možno tušenie že by to nemusel byť on, ale to boli len veľmi slabé náznaky a určite nie na osobu, ktorú po celý čas ani neuvidíme. Preto mi ten záver dosť nesadol. Ale inak super, skvelé výkony Freemana aj Hackmana, páčili sa mi aj dialógy, ktorých som sa nevedel nasýtiť no a ten strih tiež považujem za veľmi vydarený.(21.8.2008)

Já nevím proč, ale šokézní závěr mě vůbec nešokoval, jenom mě pěkně zmátl a teď mám pocit, že mě někdo okradl o můj čas. Naštěstí to nebyla zas taková tragédie, teorie konfrontace je to výborná, a výpověď je podaná vážně zajímavě, čest práci s kamerou. No a ta Monica, škoda slov...o té by se měly psát básně;)(6.6.2005)